"Wielkie wyzwanie" - reprezentacja Polski szykuje się do testowego zgrupowania na skoczni

 • 2020-05-21 13:03

Już w niedzielę - jak podał Przegląd Sportowy - nasza kadra narodowa ma rozpocząć pierwsze wiosenne zgrupowanie w Szczyrku w ramach przygotowań do sezonu 2020/21. Tę informację potwierdza Grzegorz Sobczyk, jeden z asystentów Michala Doležala, który w rozmowie z naszym serwisem mówi o kulisach powrotu naszej reprezentacji do zajęć na skoczni.

Michal Doležal i Grzegorz SobczykMichal Doležal i Grzegorz Sobczyk

- Nie można powiedzieć, że przygotowania do zimy przebiegają zgodnie z planem, natomiast dajemy radę. Przed nami pierwszy testowy obóz na skoczni w dobie pandemii. Sami jesteśmy ciekawi, jak będzie to wyglądać w nowej rzeczywistości. Sytuacja nadal jest trudna, ponieważ ograniczenia wciąż są dość duże. Ostatnio do przebywania na skoczni dopuszczono większą liczbę osób, co jest dużym ułatwieniem, natomiast nadal mamy ograniczone pole działania. O ile na obiekcie będzie mogło przebywać dwunastu zawodników, o tyle w gnieździe trenerskim maksymalnie będzie mogło znajdować się tylko dwóch szkoleniowców - mówi Grzegorz Sobczyk w odniesieniu do najnowszych ustaleń ministerialnych.

- W normalnych warunkach na stanowisku trenerskim podczas obozu znajduje się nawet pięć osób. Teraz nie będzie to możliwe wobec wprowadzonych ograniczeń. Dwunastu zawodników na dwóch szkoleniowców to za dużo w skokach narciarskich, tu potrzeba wielu fachowców. Cały czas zastanawiamy się nad podziałem ról podczas sesji treningowej. Musimy przetrwać pierwsze zgrupowanie, które będzie wielkim wyzwaniem logistycznym, a potem być może obostrzenia zostaną poluzowane - kontynuuje członek sztabu szkoleniowego męskiej kadry narodowej.

Powiększona reprezentacja narodowa ma oddać pierwsze skoki w Szczyrku, gdzie nadal zamknięty jest Centralny Ośrodek Sportu. Na miejscu, przy zaostrzonym rygorze, udostępniono jednak kompleks skoczni Skalite, z czego w tym miesiącu korzystała już kadra kobiet. - Jesteśmy w stałym kontakcie z Łukaszem Kruczkiem. Przykładowo użytkowanie szatni nie jest dozwolone, więc ich grupa przebierała się w samochodzie, aby odbyć trening. Nie pozostaje nam nic innego, jak dostosować się do panujących przepisów - dodaje Sobczyk.

Zobacz też: Jak będzie funkcjonować powiększona kadra narodowa?

Polscy skoczkowie będą mieszkać w odosobnionym hotelu w Szczyrku, który na czas zgrupowania wynajęto na wyłączność. - Nikt z zewnątrz nie będzie tam przebywał, w hotelu będzie tylko nasza grupa. Wszyscy będą przebywać w jednoosobowych pokojach, a przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności dostępna będzie też stołówka - zdradza serwisowi Skijumping.pl trener Sobczyk.

Do Polski na czas obozu treningowego przyjedzie też Michal Doležal, który w minionym tygodniu pojawił się w naszym kraju po raz pierwszy od momentu przedwczesnego finału sezonu 2019/20. - Obecność głównego szkoleniowca jest kluczowa i bez niego byśmy nie zaczęli. Trudno przekazać wizję na najbliższy sezon bez realnego kontaktu. Nie wszystkie ćwiczenia i uwagi da się przekazać internetowo, bądź za pośrednictwem asystentów. Dobrze, że w ostatnich dniach doszło do spotkania w Zakopanem i Beskidach.

Na obozie treningowym stawi się grupa dwunastu reprezentantów Polski, spośród których nikt nie zgłaszał problemów zdrowotnych. - Konsultujemy się z lekarzem i w razie potrzeby jest możliwość zrobienia testu na obecność koronawirusa w Bielsku-Białej. Przetestowanie całej grupy przed każdym obozem wiązałoby się jednak z bardzo dużym kosztem - kończy 39-letni szkoleniowiec. 

Zobacz też: Wisła z rezerwowym terminem LGP - FIS zaktualizowała kalendarze na sezon 2020/2021


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3525) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dawid19 bywalec
  @Bajlando_pl

  Na pewno 8 masz lat?

 • serrospl14 bywalec
  @Bajlando_pl

  Ile ty masz lat dziecko

 • Bajlando_pl bywalec
  @serrospl14

  Pocą to się nogi nocą.

 • serrospl14 bywalec
  @Bajlando_pl

  Nie wiesz to poco sie odzywasz?

 • serrospl14 bywalec

  Czemu kadry narodowe nie sa zaktualizowane?

 • Bajlando_pl bywalec

  Tak Sobczyk, najlepiej żeby przypadało dwóch trenerów na jednego zawodnika oraz jeszcze ośmiu działaczy na tych trenerów. Serwisanta jeszcze sobie tam postaw w gnieździe trenerskim. Już nie mówiąc o tym, że kto to będzie sprawdzał - i tak ich tam będzie pięciu. Policja normalnie nie ma co robić, tylko w gnieździe trenerskim mandat wam wypisze. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).