Polscy skoczkowie bez koronawirusa [AKTUALIZACJA]

 • 2020-06-25 13:10

W czwartkowe popołudnie ogłoszone zostały wyniki testów wykonanych na członkach reprezentacji Polski pod kątem obecności koronawirusa w ich organizmach. Wszyscy zawodnicy uzyskali ujemny wynik testu. Dziś kadrę narodową czeka kolejny dzień zajęć w Wiśle.

Wczorajszy komunikat Polskiego Związku Narciarskiego mówił o tym, iż wyniki środowych badań mają pojawić się już w czwartek. Dużo wskazuje na to, że skoczkom, a także ich trenerom, przyjdzie poczekać dzień dłużej na diagnozę. Jan Winkiel, pełniący funkcję sekretarza generalnego polskiej federacji, przekazał nam informację, iż wyniki zostaną przekazane prawdopodobnie dopiero w piątek.

Dwunastu reprezentantów naszego kraju oraz członkowie sztabu szkoleniowego przebywają aktualnie w Wiśle-Malince. Zespół opuści odizolowany hotel w Beskidach dopiero w momencie uzyskania negatywnych wyników przez wszystkie przebadane osoby. W przeciwnym razie wdrożona zostanie procedura kwarantannowa. Na początku tygodnia negatywny wynik otrzymał już fizjoterapeuta Łukasz Gębala, którego losowo oddelegowano na badanie w Bielsku-Białej.

Przypomnijmy, iż seria środowych badań w Wiśle to pokłosie poniedziałkowego oświadczenia Adama Małysza. Były skoczek narciarski, który 12 czerwca miał kontakt z kadrą narodową, poinformował opinię publiczną o pozytywnym wyniku testu i zachorowaniu na COVID-19.

Zobacz też: Adam Małysz zakażony koronawirusem

AKTUALIZACJA: Ostatecznie rezultaty badań reprezentacji Polski zostały ogłoszone w czwartkowe popołudnie. Wszyscy kadrowicze oraz członkowie sztabu trenerskiego uzyskali ujemne wyniki testu. Oznacza to, iż w ich organizmach nie wykazano śladów COVID-19 i bez przeszkód będą mogli trenować w Wiśle.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4206) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @dervish

  Istnieje, niestety, duża grupa osób, która lekceważy zalecenia lub się do nich nie stosuje. W pojazdach komunikacji miejskiej bez problemu można spotkać ludzi, którzy nie zakrywają ust i nosa.

 • dervish profesor

  Poki co nikt w zadnym kraju na swiecie nie znosi kwarantanny osób zarażonych, w wiekszosci krajów nie zniesiono nakazu noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych a tam gdzie poluzowano zasady wracają zaostrzenia związane z maseczkami. Niektóre kraje mają porównanie jak rozwija sie sytuacja bez jakiejkolwiek kontroli a jak po wprowadzeniu rygoru noszenia maseczek i kwarantanny. Kwarantanna ma o tyle duze znaczenie, ze jeden wykryty zarażony po analizie jego kontaktów pozwala wyizolować i sprawdzić bardzo duża grupę osób wraz z ich kontaktami czyli całe "drzewo" pandemiczne. Dzięki takiemu podejściu można wyeliminować poszczególne ogniska chorobowe i tym samym mocno ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii. Żaden rząd nie lekceważy najbardziej skutecznej metody walki z pandemią jaką jest kwarantanna.

 • pawelf1 profesor
  @dervish

  Nie rozumiesz . Skoro rząd sam uważa że wykrywają tylko od 2 do 8% zarażonych a reszta krąży po Polsce po za jakąkolwiek kontrolą i prawdopodobnie zaraża to skuteczność lokalnych kwarantann dla tych 2- 8 % ma rzeczywiście "kluczowe znaczenie ":):)
  Bo przecież całkowitej kwarantanny dla całego kraju już nikt zdrowy na umyśle w tym momencie nie wprowadzi....Zwyczajnie nie stać nas na to .

  I to nie moje zdanie . To są logiczne wnioski z wypowiedzi MZ, których chyba nie słyszałeś . Także pretensje nie do mnie :):):):).

  PS
  Podobno tych niezweryfikowanych chorych bezobjawowo może być nawet ponad milion, więc wcale nie tak mało ....
  Minister mówi o 540 tys. a jego urzędnicy dopuszczają nawet te 98%.

 • dervish profesor

  Kwarantanna i izolacja nie potrzebna?
  Póki co, w żadnym kraju nie doszli do takich wniosków. Wręcz przeciwnie, ci co na początku hołdowali takiemu podejściu zmienili zdanie i stosują wymienione obostrzenia. Metoda kwarantanny i testowania na podstawie szacowania prawdopodobieństwa wystąpienia zakażenia w wyniku kontaktu z osoba u której wykryto wirusa jest wystarczająco skuteczna w ograniczaniu rozprzestrzeniania się epidemii. Nie ma potrzeby by non stop a nawet tylko jednorazowo testować całą populację.
  Symulacje wykazały, że powszechne testy dałyby tylko nieznaczna poprawę w stosunku do metody testowania i izolacji osób które miały kontakt z osobą z potwierdzonym zarażeniem którą się powszechnie stosuje w większości krajów.

 • pawelf1 profesor
  @EmiI

  Pewne oznaki "powrotu rozumu " już mamy . Ministerstwo zdrowia samo przyznało że ponad 90% zakażonych jest bezobjawowych i nie są wychwytywani przez system testów . Co oznacza że całą kwarantannę czy izolację można wsadzić sobie w du..ę .

 • dervish profesor
  @EmiI

  Pozostaje jeszcze kwestia przepisów sanitarnych i związanych z tym zasad kwarantanny w poszczególnych krajach.

 • EmiI profesor
  @dervish

  Mam nadzieję że do zimy już uznają że trudno wirus jest i będzie z nami i nie ma co bawić się w testowanie. Chociaż trwającego teraz turnieju PGA Tour nie odwołali mimo stwierdzenia wirusa u jednego zawodnika i dwóch caddich.

 • dervish profesor

  Obawiam się, ze podobnie jak i wielu innych dyscyplinach sportu sezon będzie uzależniony od wirusowej loterii. Wystarczy jedno stwierdzone zachorowanie podczas zawodów lub po i cała ekipa lub cała lista startowa będzie musiała odbyć kwarantannę a to będzie oznaczało zmiany w kalendarzu, odwoływanie kolejnych zawodów itp itd. Podobna sytuacje obserwujemy w F1. Jeden zakażony mechanik powoduje wykluczenie całej ekipy i odwołanie GP. To samo międzynarodowe turnieje piłkarskie, lekkoatletyczne czy tenisowe. Wszystko zależy tam od wirusowej loterii.

 • wiola4697 profesor

  Świetna informacja

 • pawelf1 profesor
  Czeka nas niestety wariacki sezon .....o ile ruszy ...miejmy nadzieję:)

  Tylko szczepionka może to zmienić . Tylko to może uspokoić rozgrzane głowy polityków i mediów. Do tego czasu oprócz wyników wszyscy będziemy wyczekiwać na informację o pierwszym zarażonym zawodniku czy innym członku kadry naszego czy też innego kraju i skutkach "administracyjnych" jakie to przyniesie zarówno nieszczęśnikom jak i całemu LGP czy PŚ .
  Dobry wynik w całym sezonie będzie uwarunkowany zarówno formą jak i szczęściem w koronawirusowej loterii....

 • Morgensternowy_ doświadczony

  No i elegandzko w Piotrkowo-Żyłowym stylu. Piotrek Żyła i tak wrzucił na luz. ;)

 • dawid19 bywalec

  Dobra informacja

 • sheef profesor

  Dobre informacje. Teraz wszyscy bez stresu mogą skupić się na swojej robocie.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  No i to jest bardzo dobra informacja

 • alo profesor

  Jest! Żaden skoczek nie ma wirusa. Fajnie

 • Legiafan91 początkujący

  wszyscy zdrowi wyniki ujemne

 • Uve Kolarz bywalec
  True story bro

  Mój kolega wczoraj złamał bezobjawowo nogę. Podobno w szpitalu nikt mu nie chciał uwierzyć, dziwne.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).