Rządowe poluzowanie obostrzeń szansą dla LGP w Wiśle

 • 2020-07-21 14:30

Najnowsze rozporządzenie opublikowane przez rząd pozwala myśleć o odmrażaniu kolejnych gałęzi kultury, rozrywki oraz sportu w Polsce. Jak projekt Rady Ministrów wpłynie na losy Letniego Grand Prix w Wiśle? Organizatorzy sprawdzają możliwość wpuszczenia kibiców na trybuny obiektu im. Adama Małysza.

Od dziś w przestrzeni publicznej obowiązują przepisy, które zmniejszają dystans społeczny z 2 do 1,5 metra, a także pozwalają na połowiczne wypełnianie trybun obiektów sportowych, otwartych oraz zamkniętych. Uczestnicy wydarzeń nadal będą musieli jednak zasłaniać usta i nos, a także stosować się do szeregu wytycznych przygotowanych przez rząd.

Jak udało się ustalić serwisowi Skijumping.pl, te ustalenia dają nadzieję sympatykom skoków narciarskich na obejrzenie rywalizacji inaugurującej cykl Letniego Grand Prix mężczyzn 2020. - Być może uda nam się wpuścić 999 kibiców, natomiast nadal czekamy na informacje od prawników, z którymi konsultujemy ten temat - mówi nam Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego imprezy, przyznał na łamach sport.tvp.pl, iż do Polski spływają kolejne potwierdzenia dotyczące ekip zainteresowanych pokazaniem się w Beskidach. Na starcie na pewno zabraknie Japończyków, natomiast chęć potrenowania na wiślańskiej arenie jeszcze przed zawodami wyrazili Austriacy oraz Niemcy. Oprócz nich na południu Polski sprawdzić mają się też Słoweńcy, Estończycy czy Szwajcarzy. Kwestia pozostałych reprezentacji wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania.

Do wiślańskich zawodów pozostał dokładnie miesiąc. 21 sierpnia odbędą się kwalifikacje do pierwszego z dwóch konkursów indywidualnych. Te zaplanowano na 22 i 23 sierpnia.

Program LGP w Wiśle (HS134):

Piątek, 21.08.2020
11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 22.08.2020
16:30 - Seria próbna
17:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 23.08.2020
16:15 - Kwalifikacje
17:30 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: inf. własna + sport.tvp.pl
oglądalność: (2319) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Zdjęcie z Twittera

  Widoczne osoby na fotografii:
  - Clemens Aigner.
  - Masa psychofanek.
  - 0 kiboli klubu SV Innsbruck Bergisel.

 • Oczy Aignera profesor
  @Jakby

  Właściciel Korony Kielce lubi to. Tylko... gdzie on jest?

 • Żuczek bywalec

  Niech wpuszczą te 999 kibiców.Zawsze coś

 • Jakby bywalec
  @nanus111@onet.pl

  Jakim cudem wykryją coś u kibica? Chłopie na meczach ekstraklasy od przeszło miesiąca było nawet po kilka tys. osób na mecz i nikt nikogo nie badał:).

 • nanus111@onet.pl doświadczony
  KWARNATNNA

  Problem z kibicami jest taki, że wykrycie wirusa u jednego z działaczy lub skoczków lub kibica spowoduje, że konieczne będzie przeprowadzenie testów u pozostałych członków wydarzenia, a na pewno jakiś czas kwarantanny

 • Jakby bywalec
  @alo

  Nie 1/3, tylko 25% minus obsługa. Ale od nowego sezonu ma być 50%, więc to co bredzi Wąsowicz nadaje się do kabaretu. I oni jeszcze to zlecili jakiejś kancelarii prawnej, co już jest hitem hitów, bo gość podstaw prawa/przepisów nie rozumie. Pewnie kancelaria typu Karpiel i Bułecka, czyli znajomy królika i załatwione za flachę u sołtysa, a na fvat 500 tys. zł, jak to na Podhalu. Wszystko w rodzinie, oni są lepsi w nepotyźmie niż PSL.

 • alo profesor

  Na stadionach jakoś ludzi wpuszczają,nie w komplecie ale jednak jedna trzecia jest wypełniona kibicami to dlaczego nie wpuścić też na skocznie. Oby się udało organizatorom i kibice mogli będą wejść na skocznie.

 • Jakby bywalec

  Ktoś mi jest w stanie sensownie wytłumaczyć, o czym w dalszym ciągu bredzi Wąsowicz, a teraz Winkiel, że nie można organizować teraz w Polsce imprez masowych (czyli powyżej 1 tys. osób)? Rozumiem, że na stadionach piłkarskich kibice w liczbie kilku tys. osób to nie były imprezy masowe. Oni w ogóle mają jakiekolwiek pojęcie o przepisach i prawie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).