Heinz Kuttin rozpoczął pracę z niemieckimi dwuboistami

 • 2020-07-23 17:40

Heinz Kuttin zaczął współpracę z niemiecką reprezentacją kombinatorów norweskich w maju tego roku. Od tamtej pory zdążył już wprowadzić do przygotowań swoich podopiecznych pewne nowinki.

Heinz KuttinHeinz Kuttin

Niemieccy dwuboiści mieli okazję potrenować w tunelu aerodynamicznym do lotów, położonym w miejscowości Taufkirchen niedaleko Monachium. Jak zauważa austriacki szkoleniowiec, taka forma aktywności ma na celu podtrzymanie dobrej atmosfery w zespole.

- Bodyflying to ćwiczenie, podczas którego dobrze się bawisz, ale uczysz się także radzić sobie z siłami panującymi w powietrzu. Zawodnicy chętnie podchodzą do takiej formy budowania chemii zespołu. Odwraca to również uwagę od monotonnego, letniego treningu - czytamy słowa Kuttina na łamach strony br.de.

Były trener austriackiej czy polskiej kadry skoczków zastąpił w roli opiekuna niemieckich kombinatorów ikonę tej dyscypliny i trzykrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli, Ronny’ego Ackermanna. Okoliczności, w jakich 49-latek został zatrudniony do pracy z reprezentacją dwuboistów w kraju zza naszej zachodniej granicy, wywołały jednak spore poruszenie w środowisku narciarskim.

Na początku maja Francuski Związek Narciarski ogłosił bowiem, że Kuttin zostanie nowym trenerem skoczków z kraju nad Sekwaną. Na stanowisku szkoleniowca ekipy Trójkolorowych miał on zastąpić Nicolasa Bala.

Zobacz też: Kuttin przejmuje Trójkolorowych

Kilka dni później francuskie media poinformowały, że mistrz świata z normalnej skoczni z 1991 roku nie obejmie jednak tamtejszej kadry. Jak tłumaczył wówczas dyrektor ds. skoków i kombinacji we Francuskim Związku Narciarskim, Jerome Laheurte, Austriak zawarł z tamtejszą federacją ustną umowę. W ostatniej chwili zrezygnował on jednak z wcześniej wypracowanych ustaleń, a powodem takiej decyzji miało być otrzymanie znacznie korzystniejszej propozycji z innego kraju.

Zobacz też: Zwrot akcji w sprawie Kuttina

Ostatecznie Kuttin został ogłoszony przez Niemiecki Związek Narciarski jako nowy szkoleniowiec kombinatorów norweskich, mający czuwać nad przygotowaniami pod kątem skoków narciarskich.

Zobacz też: Francuzi opublikowali kadry, Kuttin trenerem niemieckich kombinatorów

Obecnie austriacki trener pracuje ze swoimi nowymi podopiecznymi nad podstawami i nad tym, aby podczas rywalizacji na skoczni nawiązać kontakt ze znakomicie spisującymi się w tym aspekcie w ostatnim sezonie Austriakami czy Norwegami. - Stwierdziliśmy, że wiele fundamentalnych aspektów nie jest już aktualnych. Jeśli jesteś doświadczonym sportowcem, z każdym rokiem staje się to coraz trudniejsze. Musisz pracować z jeszcze większą konsekwencją, pracować jeszcze mocniej nad sobą, ponieważ ciało po prostu się starzeje, a doświadczenie wzrasta.

Kuttin podkreśla również, że daje zawodnikom sporo swobody w przygotowaniach do sezonu. Będzie jednak konsekwentny, mówiąc o pracy u podstaw. - Podczas treningu bazowego, tzn. podczas zajęć imitacyjnych, na siłowni i w czasie ćwiczeń koordynacyjnych, muszę być w pełni skoncentrowany.

Aktualnie jego podopieczni przebywają w Tyrolu, gdzie szlifują swoje umiejętności na Bergisel w Innsbrucku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello from todays office 👋#bergisel

Post udostępniony przez Johannes Rydzek (@rydzekjo)

 

Wojciech Skucha, źródło: br.de + chiemgau24.de
oglądalność: (1199) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bocian bywalec

  Krzyżyk na drogę Kuttinowi.

 • Oczy Aignera profesor
  "Nieprarygodna" prędkość

  W tunelu aerodynamicznym można poczuć "nieprarygodną" prędkość powietrza. Może to być nawet powyżej 300 km/h.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Może Kuttin wprowadzi Niemieckich kombinatorów na wyższy poziom w skokach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).