Koniec wakacji polskich skoczków

 • 2020-07-29 12:19

Kadra narodowa polskich skoczków narciarskich rozpoczęła drugi zagraniczny obóz w dobie pandemii. Miejscem pourlopowego zgrupowania Biało-Czerwonych jest Tyrol.

Po kilku sesjach szkoleniowych na rodzimych obiektach, na początku lipca podopieczni trenera Michala Doležala wybrali się do Austrii, gdzie szlifowali swoje umiejętności w Karyntii oraz Salzburgu. Przy okazji kilkudniowego pobytu w tym kraju nasi reprezentanci trenowali na obiektach w Villach oraz Bischofshofen.

Od początku bieżącego tygodnia Biało-Czerwoni przebywają w Tyrolu, gdzie powakacyjne skakanie rozpoczęli na 115-metrowej skoczni w Stams. Od środy nasi rodacy znajdują się w Innsbrucku, gdzie na Bergisel trwają przygotowania do sierpniowej inauguracji Letniego Grand Prix w Wiśle.

- Po dwóch dniach treningów w Stams, przenieśliśmy się na doskonale znaną wszystkim skocznię w Innsbrucku. Cały czas nie wiadomo, jak będzie wyglądał sezon na igelicie i ile zawodów zostanie ostatecznie rozegranych, ale choćby miały odbyć się tylko te w Wiśle, lato trzeba przepracować uczciwie i porządnie - pisze Adam Małysz na łamach mediów społecznościowych. Dla dyrektora-koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim jest to pierwsze wspólne zgrupowanie z naszymi skoczkami od momentu otrzymania negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Wypoczęci Biało-Czerwoni w komplecie pojawili się w Austrii. - Dość siedzenia, ruszamy do pracy! W podskokach! - pisze pełen pozytywnej energii Kamil Stoch, który lipcowy urlop spędził w gronie najbliższych w województwie warmińsko-mazurskim. 

Zgrupowanie w Tyrolu zakończy się w czwartek. W sierpniu nasz zespół ma zaplanowanych kilka sesji na obiekcie w Wiśle-Malince.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2854) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • O co chodzi jakby doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  A to mi się coś poprzestawiało, zapomniałem że zrezygnowali z drużynówki.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @O co chodzi jakby

  Przecież w Wiśle odbędą się dwa konkursy indywidualne.

 • O co chodzi jakby doświadczony
  @kibicsportu

  Przecież ten leśny dziadek już tyle w swym życiu bredni naopowiadał, że nic wcale nie jest pewne na 100%. Dopiero co twierdził, że maksymalnie mogłoby być 999 minus obsługa, ale takich konkursów na pewno nie zorganizują, bo jest to kompletnie nieopłacalne. Teraz chce już robić dobrze Pretilemu. Ponadto pierwszy konkurs to drużynówka i zobaczymy, czy w ogóle 8 ekip się zbierze, bo wiele reprezentacji może nie przyjechać.

  To samo było z zimowymi konkursami, że są super opłacalne, potem że w ogóle nieopłacalne i trzeba żeby Małysz zabiegał o inny termin, by po chwili znowu bredzić że listopad jest najlepszy i opłacalny. Ten facet ma coś dobrze z głową.

 • Żuczek doświadczony
  @kibicsportu

  Już na początku sezonu sezonu 19/20 zrobili w trudnych warunkach

 • kibicsportu profesor
  @Morgensternowy_

  Co do polskiego podium, to po prostu brakowało szczęścia.
  Blisko było w LGP w Wiśle 2 lata temu, tak samo w Lillehammer w 2018 roku, albo Oberstdorfie 2019.
  W końcu ono będzie :)

 • Oczy Aignera profesor
  @Adam90

  Dawid na tym zdjęciu ma taką minę, jakby narobił do wagonika.
  To oczywiście tylko żart z sytuacji, a nie z samego Dawida.

 • Morgensternowy_ weteran
  @kibicsportu


  To umocniłoby jeszcze bardziej pozycję Polski w skokach narciarskich. Jesteśmy rzekomo tym mocnym krajem zarówno wynikowo, jak i organizacyjnie, lecz zastanawia mnie jedno, dlaczego nie było całego polskiego podium? Było wiele okazji na to, lecz zawsze wkradał się mocno wpływowy czynnik, który uniemożliwił dokonać polskim skoczkom historycznego konkursu. Czy to pech, czy to jakieś przekręty? Na to prawdy ostatecznej raczej nigdy nie poznamy. Możemy jedynie przypuszczać.

  Przepraszam za komentarz niezbyt na temat, aczkolwiek zawsze ta rzecz mnie zastanawiała. Mimo wszystko życzę naszym skoczkom, by dokonali tego w tym sezonie.

 • kibicsportu profesor

  W środę, 29 lipca, na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Narciarskiego zapadła ostateczna decyzja, dotycząca Letniego Grand Prix w Wiśle. - Chcemy przeprowadzić te zawody i usatysfakcjonować Sandro Pertile. Pokażemy tym samym, że Polska potrafi zrobić konkursy w trudnych warunkach - powiedział w rozmowie z Onet Sport Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego LGP w Wiśle i prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

  - Nie przewidujemy możliwości odwołania wejścia kibiców na skocznię - zapewnił Wąsowicz.

  Więc LGP w Wiśle na 100%

 • King profesor
  @Adam90

  Oby żadne nie odpadły (choć przez całą tą sytuację mogą występować problemy finansowe i mogą odwołać coś). Bo ile można wszystko blokować przed wirusem, który wcale nie dziesiątkuje ludności jak to się mogło wydawać w marcu.

 • Adam90 weteran

  Szkoda, ze tylko Kubacki, Stoch, Żyła są na zdjęciu :). A gdzie młodzi ?
  Ciekawe jakie konkursy odpadną w sezonie 2020/21.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).