Maren Lundby kontuzjowana

 • 2020-09-06 14:45

Najlepszą norweską skoczkinię czeka co najmniej tygodniowa przerwa od treningów ze względu na kontuzję lewego kolana. Oznacza to, że mistrzyni olimpijska nie będzie mogła wziąć udziału w zaczynającym się już w poniedziałek Raw Air Challenge.

Zwyciężczyni ostatniego turnieju Raw Air poinformowała w rozmowie z Norweską Agencją Prasową (NTB), że stwierdzono u niej kontuzję w obrębie więzadła rzepki, potocznie zwaną kolanem skoczka. Lundby przyznała, że dyskomfort odczuwała już od jakiegoś czasu, jednak dopiero w zeszłym tygodniu sytuacja uległa pogorszeniu, dlatego skoczkini zdecydowała się wykonanie rezonansu magnetycznego.

Warto przypomnieć, że Lundby już wcześniej zmagała się z problemami z kolanem. W sierpniu ubiegłego roku doznała groźnego upadku podczas treningu w Lillehammer. Norweżka tracąc równowagę zsunęła się z najazdu, w wyniku czego spadła na bulę. Mistrzyni olimpijska doznała wtedy wstrząśnienia mózgu i mocno poobijała kolano.

- Najważniejsze, aby z więzadłami krzyżowymi było wszystko w porządku. Przede wszystkim muszę teraz znaleźć czas na odpoczynek, dopiero potem zacznę znów trenować. Czeka mnie przynajmniej tydzień bez nadwyrężania kolana - mówi trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli.

Na temat kontuzji Lundby wypowiedział się również trener norweskich skoczkiń, Christian Meyer. - Obserwuję tę sprawę od dłuższego czasu, nie jest to dla mnie nic nowego. Oczywiście jest jej smutno, że musi zrobić przerwę od skakania, ale tak to już jest. Co będzie dalej, zobaczymy za tydzień. Ciężko stwierdzić, kiedy będzie mogła wrócić na skocznię - komentuje sprawę szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że już jutro zaczyna się Raw Air Challenge - innowacyjny, pięciodniowy turniej, w którym zmierzą się norwescy skoczkowie i skoczkinie. Kontuzja Lundby oznacza niestety, że najlepsza z Norweżek nie weźmie udziału w rywalizacji.

- Chciałabym uczestniczyć w zawodach, zwłaszcza, że jest to coś zupełnie nowego, jednak muszę słuchać swojego ciała. Najważniejsze dla mnie jest to, aby być gotowym na rozpoczęcie sezonu - tłumaczy Lundby.

Pierwsze zawody Pucharu Świata kobiet zaplanowane są na 5 i 6 grudnia w norweskim Lillehammer. Skandynawka zapewnia, że powinna być gotowa na inaugurację, jeśli tylko sytuacja z kolanem się ustabilizuje.

Zobacz też: Raw Air Challenge - nietypowe wyzwanie dla norweskich skoczków


Martyna Grądzka, źródło: aftenposten
oglądalność: (1832) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).