Kamil Stoch w roli trenera: "Jakie to trudne!"

 • 2020-09-13 13:55

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich rozpoczyna dziś zagraniczne zgrupowanie w Garmisch-Partenkirchen. Kamil Stoch udał się tam prosto z Włoch, gdzie przez ostatni tydzień doradzał młodym zawodnikom z Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane, którego jest członkiem oraz współzałożycielem. 

- Z busa klubowego przesiadłem się do auta kadrowego. Przez miniony tydzień przyglądałem się treningom młodych skoczków z KS Eve-nement Zakopane, a przez nadchodzący sam będę pracował na zgrupowaniu najlepiej jak potrafię, z motywacją i przede wszystkim z uśmiechem - pisze trzykrotny mistrz olimpijski na łamach mediów społecznościowych.

Zobacz też: Kadra będzie trenować w Bawarii, Kot i Wolny zostają w kraju

Stoch, który sam na co dzień reprezentuje barwy KS Eve-nement Zakopane, wybrał się na początku września do Predazzo, gdzie tego lata odbyło się zagraniczne zgrupowanie z udziałem adeptów skoków narciarskich trenujących pod okiem trenerów Andrzeja Zaryckiego i Krzysztofa Miętusa. Środki na obóz już po raz czwarty zostały zebrane ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami dotyczącymi działalności klubu prowadzonego przez żonę mistrza świata z 2013 roku - Ewę Bilan-Stoch. W przeszłości zgrupowania odbywały się w Planicy, natomiast tego lata za cel obrano włoską Dolinę Płomieni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ciao Predazzo 🖐🏻🇮🇹 #camp #ksevenement #akcjakalendarz #skokinarciarskie #trening #sport #happy

Post udostępniony przez KS Eve-nement (@evenement_zakopane)

Dla triumfatora tegorocznej edycji turnieju Raw Air była to nie tylko okazja do aktywnego wypoczynku, ale i rozwoju warsztatu trenerskiego podczas pracy z najmłodszymi. - Miałem pierwszą w życiu okazję sprawdzić się w roli trenera i spojrzeć na skoki z innej strony. Jakie to jest trudne! - podkreśla 33-letni członek polskiej kadry narodowej na sezon 2020/21.

- Tym bardziej doceniam pracę osób, dzięki którym nadal mogę się rozwijać jako zawodnik - dodaje dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli, który tego lata dwukrotnie zajmował drugie miejsce w zawodach rangi Grand Prix w Wiśle-Malince. Dla Stocha kolejnym sprawdzianem będą Letnie Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 17-18 października w Szczyrku. 


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2731) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lechoo bywalec
  Licencje trenerskie

  @Oczy Aignera

  Licencję Prezesa i honorowego gościa studia TVP posiada na wyłączność A. Tajner
  Licencję na "poprawne politycznie gadanie, nic nie wnoszące do tematu" ma A. Małysz

  Wg. aktualnego stanu prawnego instruktorem i trenerem może się ogłosić każdy, kto ukończył 18 lat i nie był karany za przestępstwa popełnione umyślnie (ustawa deregulacyjna min. Gowina)

 • Demon Prevc bywalec
  Nikt nie mówił, że to będzie łatwe.

  Na razie nie widzę Stocha w roli trenera, ale co najwyżej asystenta.

 • Oczy Aignera profesor
  Licencje trenerskie

  Jak wygląda sprawa z licencjami trenerskimi w skokach narciarskich?

 • alo profesor

  Może Kamil będzie chciał trenować w swoim klubie :-)
  Oby to nastąpiło jak najpóźniej

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).