Materiały wybuchowe i kolejne postępy - w Iron Mountain praca wre [wideo]

 • 2020-10-14 00:17

Stany Zjednoczone szykują się do powrotu do kalendarza Pucharu Świata w skokach narciarskich. Aktualne plany Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zakładają, iż dojdzie do tego już w sezonie 2021/22. Areną zmagań najlepszych zawodników ma być przebudowywana Pine Mountain (HS133) w stanie Michigan.

Pandemia koronawirusa nie storpedowała prac budowlanych w miejscu, gdzie na przełomie XX i XXI wieku organizowano już zawody najwyższej rangi. W 2020 roku ruszyła długo wyczekiwana modernizacja leciwej Pine Mountain w Iron Mountain, gdzie od lat regularnie odbywały się konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Te zaplanowano też na najbliższą zimę. Ich termin to 13 i 14 lutego 2021.

Tego lata najazd 133-metrowego obiektu zyskał zupełnie nowe oblicze i nowoczesne tory wraz z system mrożenia. Wykonawcy projektu jeszcze przed zimą zamierzają dokończyć prace ziemne na zeskoku, w ramach których użyto nawet materiałów wybuchowych. Koniec bieżącego etapu modernizacji zaplanowano na listopad tego roku. Całość pochłonęła 3 mln dolarów.

Zobacz też: Trwa modernizacja skoczni w Iron Mountain

Obejrzyj nagranie z momentu wysadzenia skały na zeskoku Pine Mountain:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Blasting on the landing at #giantpinemountain #fisskijumping #skijumping #usanordic #skispringen #skispringer #blasting

Post udostępniony przez Hemlock Street Forge (@hemlock.street.forge)

- Prace nad projektem rozpoczęliśmy trzy, bądź cztery lata temu. Konstrukcja nowego najazdu jest niesamowita. Powinniśmy być dumni, że w hrabstwie Dickinson nadal będziemy gościć skoczków narciarskich - mówi Paul Bujold, przedstawiciel lokalnego klubu narciarskiego Kiwanis, cytowany przez uppermichiganssource.com.

Tegoroczne prace ruszyły już w maju. - Jak dotąd wszystko poszło bez większych przeszkód, mamy tylko drobne opóźnienia. Aktualnie trwa budowa schodów na szczyt rozbiegu, gdzie powstanie też ogrzewane pomieszczenie dla zawodników oczekujących na swoją próbę - tłumaczy Bujold.

Tej jesieni Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ulokowała Iron Mountain we wstępnym kalendarzu Pucharu Świata na sezon olimpijski - 2021/22. Zawody w Stanach Zjednoczonych mają odbyć się w drugiej połowie marca, tuż przed wielkim finałem zimy w Planicy. 

Zobacz też: Wstępne kalendarze LGP i PŚ na sezon 2021/2022


Dominik Formela, źródło: uppermichiganssource.com
oglądalność: (1343) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 doświadczony
  Iron Mountain

  Czekam z dużą niecierpliwością na premierę nowej skoczni. Rozbieg wygląda bardzo ciekawie, a rozległa równina wokół obiektu tylko potęguje wrażenie. Skoczkowie będą mieli kapitalne widoki na belce startowej.

 • Oczy Aignera profesor
  Sebastian Szczęsny

  Gdyby Sebastian Szczęsny relacjonował moment wybuchu, to brzmiałoby to tak:
  "Ależ odpalili petardę!".

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).