Deschwanden mistrzem Szwajcarii, upadek Peiera

• 2020-10-24 21:55

W sobotę w Einsiedeln rozegrane zostały konkursy indywidualne w ramach Mistrzostw Szwajcarii. Złote medale wywalczyli Gregor Deschwanden oraz Sina Arnet. Główny faworyt rywalizacji mężczyzn, Killian Peier zaliczył upadek w pierwszej serii zawodów.

Killian PeierKillian Peier

W pierwszej serii konkursu mężczyzn najdalej poszybował Killian Peier. Medalista mistrzostw świata w Seefeld nie ustał jednak próby na odległość 116,5 metra. W wyniku upadku Szwajcar nie pojawił się na starcie rundy finałowej, w efekcie kończąc krajowy czempionat na piętnastym miejscu.

Ostatnie dni nie należą do najlepszych w karierze Killiana Peiera. Przypomnijmy, iż przed ponad dwoma tygodniami Szwajcar wraz z kolegą z kadry, Andreasem Schulerem, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. To właśnie z tego powodu krajowe mistrzostwa zostały przełożone na nowy termin (24-25 października).

Zobacz więcej: Peier i Schuler zakażeni koronawirusem, mistrzostwa Szwajcarii przełożone

Po tytuł mistrza Szwajcarii ostatecznie sięgnął Gregor Deschwanden, który oddał skoki na odległość 116 m oraz 109 m. Na drugim miejscu, ze stratą 14,5 punktu do triumfatora, uplasował się Dominik Peter (110,5 m i 106,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął czterokrotny mistrz olimpijski, Simon Ammann (110,5 m i 106,5 m). Łącznie w konkursie na skoczni HS117 udział wzięło 20 zawodników.

O złoty medal Mistrzostw Szwajcarii rywalizowały także panie. Na starcie zmagań na obiekcie HS77 pojawiło się pięć zawodniczek. Rywalizację wygrała 15-letnia Sina Arnet (70 m i 74,5 m). Srebrny medal wywalczyła Emely Torazza (68 m i 70 m), natomiast brązowy - Rea Kindlimann (63,5 m i 66 m).

W konkursie juniorów równych sobie nie miał Peter (110,5 m i 106,5 m). Na pozycjach 2-3 znaleźli się kolejno Olan Lacroix (106,5 m i 94,5 m) oraz Yanick Wasser (99,5 m i 105 m). Tegoroczny konkurs drużynowy nie doszedł do skutku.