Killian Peier poważnie kontuzjowany

 • 2020-10-25 00:48

Jak dowiedział się serwis Skijumping.pl, Killian Peier doznał zerwania przednich więzadeł krzyżowych w prawym kolanie, co oznacza dla niego koniec sezonu 2020/21. Medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata z dużej skoczni na początku tygodnia ma przejść operację.

Do feralnego zdarzenia z udziałem 25-letniego zawodnika doszło podczas sobotniego konkursu o tytuł mistrza Szwajcarii. Peier, broniący tytułu sprzed roku, w pierwszej rundzie ocenianej poszybował na odległość 116,5 metra obiektu im. Andreasa Kuettela (HS117). Tuż po wylądowaniu skoczek upadł na zeskok, chwytając się za prawe kolano.

Peier opuszczał zeskok szwajcarskiej areny w asyście medyków, a następnie udał się do pobliskiego szpitala. Jak udało się dowiedzieć serwisowi Skijumping.pl, skoczek przeszedł już badanie rezonansem magnetycznym, a diagnoza specjalistów mówi o zerwaniu przednich więzadeł krzyżowych w kolanie. Podopiecznego Ronny'ego Hornschuha na początku tygodnia czeka operacja. Uraz wyklucza go z udziału w sezonie 2020/21. Rehabilitacja potrwa od 6 do 9 miesięcy.

Zawody w Einsiedeln wygrał Gregor Deschwanden, a na podium stanęli też Dominik Peter oraz Simon Ammann. Pierwotnie mistrzostwa Szwajcarii miały odbyć się w pierwszej połowie października. Impreza w kantonie Schwyz została przełożona z powodu wykrycia zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w tamtejszym zespole. Jednym z zakażonych zawodników okazał się właśnie Peier. Drugim skoczkiem z pozytywnym wynikiem testu pod kątem COVID-19 był Andreas Schuler.

Zobacz też: Deschwanden mistrzem Szwajcarii, upadek Peiera


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13342) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Deschwanden wydaje się być w dobrej dyspozycji, chociaż powinniśmy zaczekać na zimę.

  Co prawda Ammann najpewniej będzie sobie radził gorzej niż Peier, ale ten prędzej by powrócił po upadku. A o Ammannie słyszałem takie zdania, że byłby wrogiem narodu, gdyby był Niemcem. Każdy ma własne zdanie.

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @Lataj

  Ja bym zwrócił uwagę na Deschwandena. Nie zdziwiłbym się, gdyby w tym sezonie był najlepszym Szwajcarem. Choć najbardziej bym tego życzył właśnie Ammannowi, ponieważ ze Szwajcarów najbardziej lubię właśnie jego.

 • Lataj profesor

  Dobrze, że to nie Ammann miał wypadek. Nie żebym mówił, że nie lubię Killiana, ale poszkodowanemu łatwiej by było powrócić na szczyt niż weteranowi. Gdyby Simonowi coś się stało, najprawdopodobniej by to oznaczało koniec kariery wcześniej niż planował, a biedny Peier musiałby pchać kołowrót sam. Ammann też będzie to robił, ale prędzej to pechowiec powróci po rekonwalescencji.

 • Lataj profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Aż tak bym nie liczył na Kytosaho, choć nie wykluczam, że też może namieszać.

 • dejw profesor

  Diagnoza po tym upadku niestety nie mogła być inna. Szkoda. Mam sentyment do niego, po szokującym występie na ostatnich MŚ.
  Sam upadek swoją drogą wyglądał trochę nietypowo; to nie było ani skracanie, ani lądowanie na płaskim, podejście do lądowania też wyglądało normalnie.

  Duża strata dla Szwajcarów, którym w takiej sytuacji właściwie jedynym polem manewru do zmian jest rotacja Hauswirtha z Schulerem.

 • Oczy Aignera profesor
  Jubilat

  Dzisiaj 40. urodziny obchodzi znany i lubiany Michael Moellinger.

 • Adam90 profesor
  @Morgensternowy_

  Też nie liczę na niego, juz jego forma była. Chyba ,ze będzie jak Noriaki Kasai...

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @wiatrhula111

  Nadzieja w Gregorze Deschwanden'ie, bo na Ammann'a tak za bardzo nie liczę patrząc po minionym sezonie, żeby namieszał w czołówce.

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @wiatrhula111

  Myślę, że na pewno są kandydaci do regularnego punktowania. Np. Ammann, Deschwanden, Klimov, Aalto, Kytosaho, Koudelka.

 • Oczy Aignera profesor
  @kuba923

  A i wypadki śmiertelne się zdarzały.

 • wiatrhula111 weteran

  No pierwszy raz mi jest tak szczerze żal, że któryś zawodnik odniósł kontuzję, Kilian to mega sympatyczna osoba, do tego mająca potencjał na dobre skakania. Dzięki niemu czołówka miała jedną flagę więcej, a tak to cóż jeśli ten sezon się odbędzie to zapowiada się totalnym zabetonowaniem, przez Top 6 i może być ciężko by ktoś spoza niej w ogóle regularnie punktował

 • kuba923 stały bywalec
  @Adam90

  Napewno nie tak bardzo są narażeni jak narciarze alpejscy. Tam to dopiero kontuzja za kontuzją...

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @Bocian

  Może aż tak dramatycznie bez Peiera nie będzie u Szwajcarów. Pamiętajmy, że jest nie tylko Ammann, lecz jest też Gregor Deschwanden, który ostatnio się odrodził na nowo patrząc na skoki z LGP w Wiśle. Życzę Kilianowi powrotu do zdrowia, bo pech go nie odpuszcza, tak samo jak kiedyś Freunda czy Kennetha Gangnesa.

 • Bocian stały bywalec

  Fatalna wiadomość dla skoków. Szwajcarzy to nie niemcy, żeby ktoś wskoczył za lidera utrzymując poziom. I znowu Ammann będzie ciągnął ten wózek w pojedynkę...

 • Adam90 profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Ale w skokach jakoś najbardziej narażony. Nie wiem jak wygląda statystyka na tle innych sportów.

 • Tomek88 profesor

  Peier ma dużego pecha. Najpierw zakażenie koronawirusem a teraz upadek na mistrzostwach Szwajcarii. Oby kontuzja nie okazała się tak poważana jak się obecnie zakłada. Byłaby naprawdę szkoda gdyby stracił cały sezon z powodu tego upadku.

 • King profesor

  Ale pech. Oby wrócił do zdrowia jak najszybciej. Choć może jeszcze jest jakiś cień szansy, że uraz okaże się mniej poważny, bo póki co opierają się jeszcze na prawdopodobieństwie.

 • Janeman profesor
  A FIS nadal nic nie widzi...

  Ciekawe ilu takich kontuzji potrzeba, żeby wreszcie ktoś zajął się sprawą obecnie stosowanych przez skoczków wiązań.
  Kiedyś takie kontuzje były pojedyncze, teraz zdarza się ich kilka w sezonie. W dodatku widać wyraźne powiązanie liczby kontuzji z krajem (patrz Niemcy...)
  Wiązania wymagające przy lądowaniu innych ruchów stawu kolanowego niż zgięcie/wyprost powinny być zakazane, a wyraźnie widać, że obecnie skoczkowie nie są w stanie wykonać wzorcowego telemarku z przełomu wieków i dotyczy to wszystkich nacji a różnicą jest tylko to, jak daleko poszczególne rozwiązania zaszły...

 • Barteu25 bywalec

  Ależ pech. Najpierw zakażenie wirusem, teraz kontuzja. Życzę mu jak najszybszego powrotu do zdrowia.

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @Adam90

  Każdy sport jest w jakimś stopniu niebezpieczny.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl