Grudniowy PŚ Pań w Lillehammer odwołany, Norwegowie szukają nowego terminu

 • 2020-11-12 17:57

Zaplanowany na 5-6 grudnia inauguracyjny weekend z zawodami Pucharu Świata pań w Lillehammer nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Rywalizacja na olimpijskich skoczniach Lysgaarsbakken (HS98 i HS140) zostanie przeprowadzona w późniejszym etapie sezonu. Powodem tej decyzji jest trwająca pandemia koronawirusa.

W czwartkowe popołudnie Norweski Związek Narciarski oficjalnie ogłosił odwołanie Pucharu Świata w Lillehammer w pierwotnym terminie. W programie zawodów, obok biegów narciarskich i kombinacji norweskiej, znajdowały się pierwsze tej zimy konkursy skoków narciarskich kobiet.

- Mając na uwadze obecne trudne czasy, a także niepewność związaną z konsekwencjami Covid-19, Norweski Związek Narciarski stwierdza, iż przeprowadzenie Pucharu Świata w Lillehammer jest obecnie niemożliwe. Będziemy pracowali wspólnie z FIS oraz komitetem organizacyjnym nad znalezieniem nowego terminu imprezy w późniejszym etapie zimowego sezonu. Jednocześnie szukamy możliwości przeprowadzenie większej ilości zawodów krajowych - oświadczył Erik Roeste, prezes Norweskiego Związku Narciarskiego w komunikacie prasowym.

- W tym momencie najważniejszą kwestią jest, aby władze związkowe wspólnie z rządem, organizatorami, władzami lokalnymi i FIS znalazły dobre rozwiązanie dla przeprowadzenia kolejnych zawodów Pucharu Świata w Norwegii - dodaje Roeste.

Decyzję krajowego związku narciarskiego poparł Abid Raja, norweski minister kultury, sportu i równości: - Doceniam, że związek bierze teraz odpowiedzialność za tę trudną sytuację, w której się znaleźliśmy - stwierdził polityk.

Decyzja norweskiej federacji oznacza, iż na chwilę obecną nowy sezon Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich rozpocznie się dopiero 23 stycznia 2021 roku w Ljubnie. Wcześniej japońscy organizatorzy zrezygnowali z organizacji konkursów w Sapporo (9-10 stycznia 2021) i Zao (15-17 stycznia 2021). Możliwe, iż jeden z odwołanych weekendów w Azji stanie się nowym terminem dla konkursów w Lillehammer.

Obecnie nieznane są losy inauguracji Pucharu Kontynentalnego mężczyzn i kobiet, która w dniach 12-13 grudnia miała również zostać rozegrana w Lillehammer. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż te zawody także nie odbędą się w pierwotnym terminie.

 


Adam Bucholz, źródło: NRK/informacja własna
oglądalność: (3625) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Biberka stały bywalec

  Kolos ratuj skoki kobiet!

 • Naczelny Ironista stały bywalec
  @pawelf1

  Zrezygnowałbym pisze się razem, "profesurze". A odnośnie tekstu - zaczyna się, tylko Wąsowicz wydaje setki tysięcy zł na sztuczny śnieg i komediowe zawody.

 • pawelf1 profesor
  PŚ mężczyzn ....

  .... będzie priorytetem dla Związków, a i tak nie wiadomo jak dużo konkursów uda się zrealizować. PŚ Pań i niższe ligi to będą "chłopcy do bicia". Dobrze jak się uda rozegrać choć po parę zawodów. Łatwiej może być ( ale nie musi) pod koniec zimy, o ile pandemia wyhamuje .

  Ja na miejscu PZN zorganizował bym kilka dodatkowych krajowych zawodów dla zaplecza kadry startującej w PŚ , pań czy juniorów i "reszty", bo niestety mogą oni wszyscy zbyt dużo tej zimy nie poskakać :(

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Czytałem, że w tym terminie mogą się odbyć konkursy w Lahti.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).