Grudniowy PŚ Pań w Lillehammer odwołany, Norwegowie szukają nowego terminu

 • 2020-11-12 17:57

Zaplanowany na 5-6 grudnia inauguracyjny weekend z zawodami Pucharu Świata pań w Lillehammer nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Rywalizacja na olimpijskich skoczniach Lysgaarsbakken (HS98 i HS140) zostanie przeprowadzona w późniejszym etapie sezonu. Powodem tej decyzji jest trwająca pandemia koronawirusa.

W czwartkowe popołudnie Norweski Związek Narciarski oficjalnie ogłosił odwołanie Pucharu Świata w Lillehammer w pierwotnym terminie. W programie zawodów, obok biegów narciarskich i kombinacji norweskiej, znajdowały się pierwsze tej zimy konkursy skoków narciarskich kobiet.

- Mając na uwadze obecne trudne czasy, a także niepewność związaną z konsekwencjami Covid-19, Norweski Związek Narciarski stwierdza, iż przeprowadzenie Pucharu Świata w Lillehammer jest obecnie niemożliwe. Będziemy pracowali wspólnie z FIS oraz komitetem organizacyjnym nad znalezieniem nowego terminu imprezy w późniejszym etapie zimowego sezonu. Jednocześnie szukamy możliwości przeprowadzenie większej ilości zawodów krajowych - oświadczył Erik Roeste, prezes Norweskiego Związku Narciarskiego w komunikacie prasowym.

- W tym momencie najważniejszą kwestią jest, aby władze związkowe wspólnie z rządem, organizatorami, władzami lokalnymi i FIS znalazły dobre rozwiązanie dla przeprowadzenia kolejnych zawodów Pucharu Świata w Norwegii - dodaje Roeste.

Decyzję krajowego związku narciarskiego poparł Abid Raja, norweski minister kultury, sportu i równości: - Doceniam, że związek bierze teraz odpowiedzialność za tę trudną sytuację, w której się znaleźliśmy - stwierdził polityk.

Decyzja norweskiej federacji oznacza, iż na chwilę obecną nowy sezon Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich rozpocznie się dopiero 23 stycznia 2021 roku w Ljubnie. Wcześniej japońscy organizatorzy zrezygnowali z organizacji konkursów w Sapporo (9-10 stycznia 2021) i Zao (15-17 stycznia 2021). Możliwe, iż jeden z odwołanych weekendów w Azji stanie się nowym terminem dla konkursów w Lillehammer.

Obecnie nieznane są losy inauguracji Pucharu Kontynentalnego mężczyzn i kobiet, która w dniach 12-13 grudnia miała również zostać rozegrana w Lillehammer. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż te zawody także nie odbędą się w pierwotnym terminie.

 


Adam Bucholz, źródło: NRK/informacja własna
oglądalność: (3713) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Biberka stały bywalec

  Kolos ratuj skoki kobiet!

 • Naczelny Ironista stały bywalec
  @pawelf1

  Zrezygnowałbym pisze się razem, "profesurze". A odnośnie tekstu - zaczyna się, tylko Wąsowicz wydaje setki tysięcy zł na sztuczny śnieg i komediowe zawody.

 • pawelf1 profesor
  PŚ mężczyzn ....

  .... będzie priorytetem dla Związków, a i tak nie wiadomo jak dużo konkursów uda się zrealizować. PŚ Pań i niższe ligi to będą "chłopcy do bicia". Dobrze jak się uda rozegrać choć po parę zawodów. Łatwiej może być ( ale nie musi) pod koniec zimy, o ile pandemia wyhamuje .

  Ja na miejscu PZN zorganizował bym kilka dodatkowych krajowych zawodów dla zaplecza kadry startującej w PŚ , pań czy juniorów i "reszty", bo niestety mogą oni wszyscy zbyt dużo tej zimy nie poskakać :(

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Czytałem, że w tym terminie mogą się odbyć konkursy w Lahti.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl