Teoria bańki - Sandro Pertile przed sezonem zimowym

 • 2020-11-18 16:59

Za dwa dni kwalifikacjami w Wiśle rozpocznie się być może jeden z najbardziej szalonych i najtrudniejszych do przeprowadzenia sezonów zimowych w historii. U progu zimy spokój i umiarkowaną pewność siebie zachowuje Sandro Pertile, który w takich okolicznościach zadebiutuje jako szef Pucharu Świata. O założeniach, które przyjął na najbliższe miesiące opowiedział portalowi Oasport.it.

- Naszym celem jest rozegranie takiej liczby konkursów, jaka została zaplanowana na ten sezon, dlatego już zaczęliśmy poszukiwania miejsca, które mogłoby ugościć odwołane zawody w Sapporo. Nie wiemy jeszcze jak sytuacja potoczy się z Pekinem, ale w przypadku, gdyby próba przedolimpijska nie doszła do skutku, także będziemy się starali uzupełnić tę lukę w kalendarzu - zapewnia włoski działacz

- Każdy komitet organizacyjny musi przestrzegać zaleceń swojego rządu i musi postępować zgodnie z krajowymi wytycznymi. Poza tym faktem, my ze swojej strony będziemy chcieli stworzyć ekipom coś na kształt bańki. Zaczynamy od Polski, gdzie nie ma obowiązkowego testu przy przyjeździe. Następnie razem wyruszamy do Finlandii, gdzie obowiązkowe jest wykonanie testu na 72 godziny przed przybyciem. Kolejny test zostanie tam wykonany zaraz po przylocie. Następne przystanki to Rosja i Słowenia, gdzie zasady są bardzo podobne. By wziąć udział w zawodach trzeba okazać dwa negatywne wyniki testów, przed przyjazdem i zaraz po przyjeździe. W ten sposób dzięki stałym buforom bezpieczeństwa nasza bańka powinna zostać nienaruszona - uważa Pertile. 

- Wiemy, że najlepsi Polacy planują odpuścić Niżny Tagił i udać się do Planicy z kraju. Ale każdy kto przyjedzie z Polski będzie musiał przejść tę samą kontrolę, co przybywający z Rosji. Oczywiście Polacy i każdy kto zdecyduje się wyjść "poza bańkę", będzie zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności, odpowiedzialnego zachowania  i do stworzenia wokół siebie mini bańki - tłumaczy szef światowych skoków. 

- Jeśli ktoś będzie miał podejrzane objawy, zostanie odizolowany i przebadany. Jeśli test będzie miał wynik dodatni, taka osoba zostanie skierowana na leczenie i do rywalizacji będzie mogła wrócić dopiero kiedy kolejny test pokaże wynik ujemny. Jednocześnie zostaną poczynione wysiłki w celu ustalenia, kto może być potencjalnie zarażony spośród osób, które miały kontakty z chorym. Będziemy jednak starali się nie podejmować pochopnych działań. Jeśli zawodnik bądź osoba ze sztabu szkoleniowego uzyska wynik pozytywny, nie wykluczymy automatycznie wszystkich jego rodaków, ale tylko tych z czynnikiem ryzyka, takim jak spanie w jednym pokoju czy siedzenie obok w trakcie podróży. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa, ale z drugiej strony musimy patrzeć na to, by nie ucierpiała znacząco nasza dyscyplina - informuje następca Waltera Hofera.

- Weekend z LGP, który udało się nam rozegrać w Wiśle dał nam dużo pewności siebie. Pokazał nam, że zawody da się bezpiecznie przeprowadzić nawet przy obecnych problemach. Dystans społeczny, maseczki i mycie rąk to klucz do zarządzania przebiegiem wydarzeń sportowych. Jestem przekonany, że jeśli każdy będzie się zachowywał odpowiedzialnie, bez większych problemów rozegramy cały sezon - zakończył Sandro Pertile


Adrian Dworakowski, źródło: Oasport.it.
oglądalność: (3985) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Naczelny Ironista stały bywalec
  @Karpp

  No, do Wisły też wszyscy jechali. I co to za bzdura, poza bodajże szkopami nikt na ten temat się nawet nie wypowiadał.

 • Biberka stały bywalec

  " Wiemy, że najlepsi Polacy planują odpuścić Niżny Tagił i udać się do Planicy z kraju."
  Czy Pertile to kolejny plotkarz, czy ma jakieś oficjalne info?

  "Dystans społeczny, maseczki i mycie rąk to klucz do zarządzania przebiegiem wydarzeń sportowych" on to naprawdę powiedział czy po prostu powiedział coś w stylu, ważne jest by dbać o bezpieczeństwo, a redaktor niczym Morawiec dopisał resztę?

 • Karpp doświadczony

  Dla mnie głupotą byłoby odpuszczenie Rosji jak wszyscy tam jadą. To takie zakładanie, że jeśli ktoś zachoruje to tylko Polacy nikt inny.

  Choć z drugiej strony to jednak jest kilka stref czasowych do przodu i być może takie zagranie się opłaci. Zaś z trzeciej strony lotów tak szybko w sezonie nie było nigdy. To bedzie ciekawe ;)

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  Pewnie najlepsi + Pedersen

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Robert Johansson252

  A może się rozmyślą i w ogóle nie przyjadą, ale mam nadzieję, że przyjadą najmocniejszym składem.

 • Robert Johansson252 weteran
  W sumie

  Ciekawie czy Norwegowie w ogóle ogłoszą oficjalnie kto leci, czy dopiero na odprawie technicznej w piątek ujawnią to

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
  @SebaSzczesnyy

  Tak samo kolarstwo, jak Rafał Majka zajmował 6 miejsce w Giro d'Italia to kręcili nosami. Za pare lat pokończą najlepsi kariery i co dalej? I wtedy będzie "a Polacy to na 3 miejscu w druzynówce byli".

 • SebaSzczesnyy weteran

  Ta sobotnia drużynówka to zawsze jest marnowanie emocji i marnowanie dnia. I tak każdy będzie czekał tylko na niedzielę a sobota żeby jak najszybciej minęła.
  Ale jak ma być ta drużynówka to mam nadzieję żę Polska się załapie na 3 miejsce chociaż. Bo też już myślę że w Polsce się miejsc na podium nie docenia. Każdy sie do tego przyzwyczaił. A jak było 5 lat temu miejsce na podium to była prawie euforia.

 • Robert Johansson252 weteran
  Oby jeszcze dziś

  Wleciał oficjalny skład Norwegów. Jutro na pewno przybędą do Polski

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).