Pięć lat oczekiwania Klemensa Murańki. "Wskoczyłem na wyższy poziom"

 • 2020-11-21 21:44

Dokładnie pięć lat minęło dziś od ostatniego drużynowego występu Klemensa Murańki w konkursie rangi Pucharu Świata. 26-latek, któremu zaufał trener Michal Doležal, skokami na 122. i 126. metr przyczynił się do podium naszej reprezentacji w zawodach otwierających sezon 2020/21.

Klemens MurańkaKlemens Murańka
Klemens MurańkaKlemens Murańka

- Bardzo fajnie wrócić na podium. Jestem szczęśliwy i cieszę się, że moje skoki były dziś równe, włącznie z serią próbną - przyznaje drużynowy medalista mistrzostw świata z 2015 roku.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że formę z treningów udało się przenieść na zawody, a do tego utrzymać dobrą jakość skoków - kontynuuje Murańka.

26-latek w sobotę wystąpił na drugiej zmianie polskiej ekipy. - Odpowiedzialność za wynik była spora. Jestem człowiekiem, a nie robotem i emocje we mnie były, ale umiałem to ogarnąć i skupić się wyłącznie na skokach - zapewnia wicemistrz świata juniorów z 2013 roku.

Sezon 2020/21 będzie przełomem w karierze zawodnika, który już w 2012 roku stawał na drużynowym podium Pucharu Świata? - Z wiekiem człowiek mądrzeje. Potrzebowałem na to czasu. Najważniejsze jest to, że jestem w tym punkcie i z małego dołka udało mi się wskoczyć na trochę wyższy poziom - zauważa Murańka.

Czy przedsezonowe sprawdziany korzystnie wpłynęły na podtrzymanie rytmu startowego w dobie pandemii? - Na pewno to dużo dało. Miałem małe potknięcia, ale tak bywa w sporcie. Wyciągałem wnioski, wieczorami analizowałem błędy i dochodziłem do odpowiednich wniosków własnymi sposobami, aby wyeliminować je, by było lepiej - kończy Polak.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1065) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).