PK w Willingen: Zwycięstwo Wohlgenannta, Polacy poza dziesiątką

• 2021-02-05 15:23

Ulrich Wohlgenannt zwyciężył w pierwszym piątkowym konkursie Pucharu Kontynentalnego na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 144 m oraz 142,5 m. Drugie miejsce zajął Markus Schiffner, a trzeci był Peter Prevc. Najlepszym z Polaków okazał się dwunasty Stefan Hula. Pucharowe punkty zdobyło trzech Biało-Czerwonych.

W pierwszej serii najdalej poszybował Ulrich Wohlgenannt. Reprezentant Austrii wylądował na 144 metrze i na półmetku zmagań wyprzedzał Markusa Schiffnera (138 m) oraz Cene Prevca (138 m). Czwarty był Peter Resinger (138,5 m), piąty Sondre Ringen (136 m), a szósty Robin Pedersen (135 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani byli Anders Haare (135 m), Anze Semenic (135,5 m) oraz Yuken Iwasa (131,5 m). Na dziesiątej pozycji sklasyfikowany był Stefan Hula (131,5 m).

Awans do finału uzyskało jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Dwudzieste pierwsze miejsce zajmował Paweł Wąsek (127 m), a dwudzieste dziewiąte Maciej Kot (125 m).

Aleksander Zniszczoł uzyskał wynik 120,5 metra i zakończył konkurs na trzydziestej siódmej pozycji. Pięćdziesiąty dziewiąty był Karol Niemczyk (105 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 15. belki startowej.

W finale Ulrich Wohlgenannt przypieczętował zwycięstwo lotem na odległość 146,5 metra. Austriak okazał się lepszy o 31,6 punktu od swojego rodaka, Markusa Schiffnera (132 m). Na najniższym stopniu podium stanął Cene Prevc (129 m), który wyprzedził Junshiro Kobayashiego (137,5 m), Anze Semenica (130 m) oraz Yukena Iwasę (130 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Sondre Ringen (128,5 m) ex aequo z Richardem Freitagiem (137 m). Dziewiąty był Robin Pedersen (129 m), a dziesiąty Maximilian Steiner (131,5 m).

Stefan Hula po skoku na odległość 129,5 metra zakończył zawody na dwunastej pozycji. Osiemnaste miejsce zajął Paweł Wąsek (130,5 m), a dwudziesty ósmy był Maciej Kot (123 m).

Rundę finałową rozegrano z 16. platformy. Zdyskwalifikowany zostali Peter Resinger i Anders Haare.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Stefan Rainer (318 pkt.) przed Janem Hoerlem i Clemensem Leitnerem (po 260 pkt.). Czwarty jest Jakub Wolny (259 pkt.), dziewiąty Maciej Kot (181 pkt.), a jedenasty Paweł Wąsek (175 pkt.).

Początek drugiego piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Willingen o 18:00.