Jedenaścioro Szwajcarów w kadrach na nowy sezon

 • 2021-04-21 16:03

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił podział kadr narodowych w skokach na sezon olimpijski. Przez najbliższy rok wsparciem objętych będzie ośmiu zawodników i trzy zawodniczki.

W środę Berni Schoedler - pełniący funkcję szefa skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w szwajcarskiej federacji - zatwierdził składy kadr narodowych na sezon 2021/22. Po konsultacjach z trenerami i komisją selekcyjną do związkowych struktur włączono jedenaścioro skoczków narciarskich, w tym trzy panie.

Jedynym sportowcem na najwyższym poziomie kadrowym będzie Killian Peier, który w nadchodzącym sezonie ma wrócić do międzynarodowej rywalizacji. Medalista mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym z 2019 roku stracił ostatnie miesiące z powodu poważnej kontuzji kolana. 26-latek nabawił się jej podczas krajowego czempionatu w Einsiedeln.

Zobacz też: Udane przygotowania i bolesna kontuzja. Peier o upadku w Einsiedeln

Status członków kadry A - na bazie wyników osiąganych w poprzednim sezonie - otrzymali Gregor Deschwanden, Dominik Peter i Simon Ammann, dla którego ewentualny występ w Pekinie będzie siódmym olimpijskim w karierze.

W kadrze B umieszczono Sandro Hauswirtha i Andreasa Schulera, natomiast w kadrze C ulokowano Larsa Kindlimanna oraz Yannicka Wassera. 

Jedynaczka w kobiecym zespole B jest Emely Torazza, z kolei kadrę C utworzą Sina Arnet oraz Rea Kindlimann.

Zobacz też: Deschwanden nieoczekiwanym liderem Szwajcarów. "Peier przed kontuzją był w szczytowej formie"


Dominik Formela, źródło: swiss-ski.ch
oglądalność: (6884) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Julixx05 bywalec
  @Elsa

  Deschwanden to trochę nie wykorzystany potęcjał. Był najlepszym Szwajcarem minionej zimy. Co do Schulera jak chcę skakać niech skacze, nikt chłopowi nie zabroni

 • W Punkt doświadczony

  Jedenaścioro?
  Czy to czasem nie jest więcej niż jest łącznie zapisanych w tamtejszych klubach?
  Ja bym to określił jako przerost formy nad treścią.

 • szulcu9631 stały bywalec
  @Elsa

  Te osiem konkursów Deschwandena w czołowej "10" PŚ to jednak jest jakieś osiągnięcie, zwłaszcza w porównaniu do Schulera, który przez całą swoją karierę punktował tylko trzy razy.

 • Elsa początkujący

  Ten buloklep Schuler serio nie ma ambicji.
  Deschwanden nie lepszy, 30 lat i zero osiagniec.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).