Chińskie konkursy FIS przeniesione do Kuopio

 • 2021-06-10 19:55

Znamy oficjalnego gospodarza lipcowych konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup, których organizatorem będzie Chiński Związek Narciarski. Zaplanowane na 15-18 lipca zawody, które pierwotnie miano rozegrać w Lahti, odbędą się na skoczniach w Kuopio.

Przypomnijmy, iż zgodnie z wiosennymi decyzjami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, lipcowe konkursy "II i III ligi" skoków narciarskich w Finlandii zostaną zorganizowane przez Chiński Związek Narciarski. Powodem tej sytuacji był brak możliwości rozegrania międzynarodowych zawodów w Państwie Środka z powodu obowiązujących tam pandemicznych restrykcji.

We wstępnych terminarzach FIS wspomniane konkursy miały zostać przeprowadzone na normalnej skoczni w Lahti. Nie była to jednak ostateczna decyzja międzynarodowych władz, które w następnych publikacjach ograniczały się wyłącznie do wpisywania w terminie 15-18 lipca zawodów w Finlandii, bez podawania miasta-gospodarza.

Ostatecznie zawody rozegrane zostaną na lepiej znanych chińskim skoczkom obiektach w Kuopio. Zaplanowany na 15-16 lipca FIS Cup mężczyzn i kobiet ma gościć na normalnej skoczni, z kolei konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego (17-18 lipca) - na dużym obiekcie.

Zawody międzynarodowe w Kuopio będą ważnym sprawdzianem dla reprezentantów Chin, którzy będą mogli skorzystać z kwoty krajowej. W grę wchodzi występ zawodnika gospodarzy na lutowych zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Aby tego dokonać, co najmniej jeden ze skoczków azjatyckiej drużyny musi wywalczyć jeden punkt do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Obecnie żaden ze skaczących chińskich skoczków nie posiada prawa startu na tym poziomie rozgrywek.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4012) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @dar06_

  Widocznie nie znasz prawdziwej przyczyny rozegrania "chińskich" konkursów w Finlandii, przez co tworzysz teorie wyssane z palca.
  Wystarczy przeczytać fragment artykułu...

 • dar06_ weteran

  Widocznie Kojonkoski olewa skoki w Chinach
  Kasa,kasa kasa za nic

 • Groźny Wąsacz bywalec
  @Pavel

  O k.... ale oni kręcą.

 • Maks113 bywalec

  Super wiadomość czyżby powrót Kuopio do PŚ?

 • Pavel profesor
  @Groźny Wąsacz

  Nie, w grudniowym PK.

 • Groźny Wąsacz bywalec

  To będzie ta próba przedolimpijska czy nie w końcu :P?

 • Wojciechowski profesor
  @tomsport2008@gmail.com

  W zasadzie chyba trudno stwierdzić, jaki jest tam rozmiar dużej skoczni, bo nie była w użytku w czasach, od kiedy HS w ogóle jest stosowany. ;)

 • tomsport2008@gmail.com początkujący
  @Gerwazy

  Jeszcze Szczyrbskie Jezioro HS 125, K 120 i HS 100, K 90. Jednak problem w tym, że skocznia duża jest nieczynna.

 • Oczy Aignera profesor
  Bogdan Chruścicki - Predazzo 1999

  "A jednak!"

 • Gerwazy doświadczony

  Jedyny przypadek jaki znam, że różnica między HS a punktem K jest większa na skoczni normalnej niż sąsiadującej skoczni dużej.
  Też cieszę się z powrotu Kuopio. Mimo że skocznia jedna z mniejszych to przyjemnie się tam dla mnie ogląda zawody.

 • ms_ stały bywalec

  Czyli ten ktoś kto o tym pisał pod którymś tekstem tutaj miał rację, nie pamiętam nazwy tego użytkownika, ale decyzja o zmienieniu lokalizacji tych konkursów z Lahti na Kuopio moim zdaniem słuszna. Dawno nic w Kuopio tej rangi nie było. Mogłaby ta skocznia wrócić do Pucharu Świata, ale raczej nie prędko to się stanie niestety, choć wolałbym się mylić pod tym względem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).