Kanadyjki z nowym trenerem

 • 2021-06-04 13:05

Janko Zwitter będzie odpowiedzialny za przygotowanie kanadyjskich skoczkiń narciarskich do sezonu olimpijskiego. Zespół, który przez większość sezonu przebywa w Europie, latem zamierza startować w cyklu Grand Prix.

- Trener Zwitter, jako główny szkoleniowiec kadry, będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem podczas treningów i zawodów w Europie - powiedział Nik Petrov, dyrektor sportowy skoków narciarskich w Kanadzie. Ekipa z Ameryki Północnej ze względu na niewielką dostępność skoczni w swoim kraju postanowiła przenieść zgrupowania na Stary Kontynent.

Minionej zimy reprezentantki Kraju Klonowego Liścia ćwiczyły pod okiem polsko-czeskiego duetu, który tworzyli Tadeusz Bafia i Jan Matura. W sezonie przedolimpijskim swoich sił w Pucharze Świata kobiet próbowało pięć Kanadyjek. Były to Natasha Bodnarchuk, Natalie Eilers, Alexandria Loutitt, Nicole Maurer i Abigail Strate. Jedyny punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów zdobyła ostatnia spośród wymienionych, co stało się przy okazji inauguracji turnieju Blue Bird w Niżnym Tagile. 20-latka błysnęła podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie, gdzie na obu obiektach wskakiwała do czołowej "30".

Zwitter w przeszłości prowadził kobiecą kadrę narodową Austrii i Włoch. Specjalista z Karyntii od jedenastu lat stale współpracuje z Japończykami, przyczyniając się do sukcesów Sary Takanashi. W kontekście kanadyjskich skoczkiń asystentem 50-letniego Austriaka będzie Igor Cuzar.


Dominik Formela, źródło: skijumpingcanada.com
oglądalność: (1693) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Dewiza trenerska

  Janko Zwitter - najpierw trening, potem Twitter.

 • Maks113 bywalec
  @ZXCVBNM_9999

  Pewnie tak

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Maks113

  Tak jak u nas Kruczek :D

 • Maks113 bywalec

  Ciekawe czy nowy trener Kanadyjek poprawi ich sytuacje w skokach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).