Kanadyjki z nowym trenerem

 • 2021-06-04 13:05

Janko Zwitter będzie odpowiedzialny za przygotowanie kanadyjskich skoczkiń narciarskich do sezonu olimpijskiego. Zespół, który przez większość sezonu przebywa w Europie, latem zamierza startować w cyklu Grand Prix.

- Trener Zwitter, jako główny szkoleniowiec kadry, będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem podczas treningów i zawodów w Europie - powiedział Nik Petrov, dyrektor sportowy skoków narciarskich w Kanadzie. Ekipa z Ameryki Północnej ze względu na niewielką dostępność skoczni w swoim kraju postanowiła przenieść zgrupowania na Stary Kontynent.

Minionej zimy reprezentantki Kraju Klonowego Liścia ćwiczyły pod okiem polsko-czeskiego duetu, który tworzyli Tadeusz Bafia i Jan Matura. W sezonie przedolimpijskim swoich sił w Pucharze Świata kobiet próbowało pięć Kanadyjek. Były to Natasha Bodnarchuk, Natalie Eilers, Alexandria Loutitt, Nicole Maurer i Abigail Strate. Jedyny punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów zdobyła ostatnia spośród wymienionych, co stało się przy okazji inauguracji turnieju Blue Bird w Niżnym Tagile. 20-latka błysnęła podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie, gdzie na obu obiektach wskakiwała do czołowej "30".

Zwitter w przeszłości prowadził kobiecą kadrę narodową Austrii i Włoch. Specjalista z Karyntii od jedenastu lat stale współpracuje z Japończykami, przyczyniając się do sukcesów Sary Takanashi. W kontekście kanadyjskich skoczkiń asystentem 50-letniego Austriaka będzie Igor Cuzar.


Dominik Formela, źródło: skijumpingcanada.com
oglądalność: (3587) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Dewiza trenerska

  Janko Zwitter - najpierw trening, potem Twitter.

 • Maks113 stały bywalec
  @ZXCVBNM_9999

  Pewnie tak

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Maks113

  Tak jak u nas Kruczek :D

 • Maks113 stały bywalec

  Ciekawe czy nowy trener Kanadyjek poprawi ich sytuacje w skokach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl