Voros o koszmarze ostatnich tygodni: "Miałam problemy ze zdrowiem psychicznym, chciałam to wszystko rzucić"

 • 2021-06-05 11:12

Trudne chwile ma za sobą Virag Voros, jedyna przedstawicielka węgierskich skoków narciarskich na arenie międzynarodowej. Zawodniczka opublikowała wpis na Instagramie, w którym szczerze opowiedziała o poważnych problemach, z którymi musiała się zmagań w ostatnim czasie.

- Jak wiecie, ostatni sezon zakończyłem przedwcześnie, ponieważ czułam się naprawdę źle i nie miałam energii, by rywalizować w Rosji - zaczyna swój wpis Węgierka. - Wróciłam do domu i miałam trochę wolnego czasu. Potem ja i moja rodzina zachorowaliśmy na COVID, czułam się naprawdę chora. Nie pozwolono mi trenować aż do kolejnej kontroli lekarskiej, która miała miejsce cztery tygodnie później. Zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem psychicznym, czułam, że rozpoczęcie przygotowań niebezpiecznie się opóźnia. Przez to, że nie mogłam na czas rozpocząć wiosennych podstawowych treningów, zaczęłam trochę panikować.

Najgorsze miało jednak dopiero nadejść. - Potem przyszedł naprawdę duży zjazd. Myślę, że byłam w najgorszym momencie całego mojego życia. W przeddzień mojego badania lekarskiego trener powiedział mi, że rezygnuje ze stanowiska (Vasja Bajc - przyp. red.), następnego dnia zdiagnozowano u mnie łagodne zapalenie płuc. Możecie sobie wyobrazić, jak źle się czułam!! Szczerze, chciałem rzucić to wszystko. To było dla mnie naprawdę trudne. Czułam się pozostawiona sama sobie po tym wszystkim przez co przeszłam: kontuzja kolana, nieudany sezon, koronawirus, zapalenie płuc, rezygnacja trenera…

- Po wielu rozmowach i dyskusjach z węgierską federacją narciarską, moją rodziną, lokalnym trenerem, przyjaciółmi, terapeutą, postanowiłam nie rezygnować! - pisze dalej zawodniczka. - We własnym tempie, bez presji rozpoczynam przygotowania. Od zeszłego roku czułam się, jakbym była w ciągłym pośpiechu.Teraz mam nowego trenera, Mitję Oranica i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się dobrze układać. W przyszłym tygodniu wyjeżdżam do Słowenii!! Znowu czuję się zmotywowana i cieszę się, że wszystko się ułożyło. Cel? Igrzyska Olimpijskie.

Mitja Oranic, nowy trener Virag Voros, to były słoweński specjalista od kombinacji norweskiej. Dwukrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich - w Vanouver i Soczi. W swojej karierze raz udało mu się wskoczyć do czołowej dziesiątki zawodów Pucharu Świata - w 2009 roku w Seefeld zajął 10 miejsce. Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem najmłodszych, w 2017 roku objął pieczę nad słoweńską reprezentacją w kombinacji norweskiej. Podczas swojej pracy na Węgrzech ma w miarę możliwości zajmować się również młodymi skoczkami z tego kraju. 

Virag Voros swój talent pokazała światu po raz pierwszy w 2016 roku. Zrobiła wtedy  furorę podczas letnich konkursów Alpen Cup, w których jako przedstawicielka kraju niealpejskiego startowała niejako gościnnie. Czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium poszczególnych konkursów i okazała się najlepsza w igelitowej części cyklu. Kilka tygodni później zdołała zdobyć pierwsze punkty w Pucharze Kontynentalnym. Jej marzenia o występach w zawodach najwyższej rangi zostały jednak wkrótce przekreślone - z powodu zerwania więzadeł krzyżowych musiała się na kilka miesięcy wycofać z rywalizacji międzynarodowej. Po powrocie zdołała wywalczyć najpierw pierwsze punkty Letniego Grand Prix, a później pięciokrotnie wskakiwała do czołowej "30" zawodów Pucharu Świata. Ale tak udaną dla siebie zimę 19/20 zakończyła ponowną kontuzją kolana. Od tego czasu bez powodzenia szuka dawnej formy.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2079) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Maks113 bywalec

  Pewnie już nie "odszuka" swojej dawnej formy niestety

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).