FC Pań w Kuopio: Wygrana Wiegele, Karpiel dziewiąta

 • 2021-07-16 09:30

Hannah Wiegele zwyciężyła w piątkowym konkursie FIS Cup pań na skoczni Puijo (HS100) w Kuopio. Reprezentantka Austrii wygrała dzięki skokom na odległość 96,5 m oraz 88,5 m. Druga była Julia Muehlbacher, a trzecia Bing Dong. Do finału awansowały dwie Polki - Kamila Karpiel i Pola Bełtowska.

Hannah Wiegele znajdowała się na prowadzeniu już po pierwszej serii. Reprezentantka Austrii poszybowała na odległość 96,5 metra i wyprzedzała o 7 punktów Kurumi Ichinohe (94 m). Trzecia była Bing Dong, która nie ustała skoku na odległość 99,5 metra. Tuż za nią plasowały się Julia Muehlbacher (87,5 m), Anastasija Subotina (85 m) oraz Birun Shao (88 m).

Do finału awansowały dwie reprezentantki Polski. Piętnasta na półmetku zmagań była Kamila Karpiel (76 m), z kolei trzydziesta - Pola Bełtowska (59,5 m).

Natalia Słowik z wynikiem 57 metrów zakończyła udział w zawodach na trzydziestej pierwszej pozycji.

W finale Hannah Wiegele przypieczętowała zwycięstwo skokiem na odległość 88,5 metra. Austriaczka pokonała o 12,8 punktu Julię Muehlbacher (87 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Bing Dong (86,5 m). Tuż za czołową trójkę znalazły się Susanna Forsstroem (95,5 m), Kurumi Ichinohe (78 m) oraz Liangyao Wang (94 m).

Kamila Karpiel w drugiej próbie wylądowała na 86 metrze i awansowała na dziewiątą lokatę. Dwudziesta dziewiąta była Pola Bełtowska (59 m).

Piątkowy konkurs rozegrano w całości z 23. belki startowej.

Nową liderką cyklu FIS Cup została Bing Dong (245 pkt.), która wyprzedza Birun Shao (205 pkt.) oraz Mariję Jakowlewą (200 pkt.). Najlepsza z grona Polek, Kamila Karpiel (44 pkt.) zajmuje osiemnastą lokatę.

W piątek na skoczni w Kuopio zainaugurowany zostanie nowy sezon Letniego Pucharu Kontynentalnego pań. W planach organizatorów są dwa konkursy rozgrywane jednego dnia. Kolejne zawody cyklu FIS Cup odbędą się z kolei w dniach 26-27 sierpnia na skoczni w Gerardmer.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3085) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj weteran

  Karpiel dziś lepiej, ale powinna się bić z takimi skokami jak w II serii o podium. Cienko Bełtowska, a naprawdę kiepsko Słowik.

 • pb88 bywalec
  Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa FIS Cup Pań 2021/22

  1. Chiny 1131
  2. Rosja 445
  3. Austria 386
  4. Finlandia 271
  5. Polska 172
  6. Japonia 128
  7. Szwajcaria 98
  8. Rumunia 82
  9. Słowacja 21
  10. Korea Południowa 16
  11. Szwecja 12
  12. Estonia 10

 • Elsa stały bywalec
  @Kamen725

  Polskie Skoki to jakas firma, ze duza litera napisales?

 • butczan1 weteran

  Karpiel oddała wczoraj i dziś 8 skoków w Kuopio. 5 tragicznych, 2 słabe i 1 średni.

 • INOFUN99 profesor
  52,2

  To strata Kamili do zwyciężczyni tego konkursu. Co prawda lepiej skakała niż wczoraj, ale od zawodniczki, która punktowała w PŚ, wymaga się znacznie więcej w szczególności patrząc na obsadę i na ligę skoków.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Bełtowska i Słowik wypadły katasrofalnie, szczególnie ta druga. Nie awansować do drugiej serii w takiej obsadzie to jest nie lada wyczyn. Karpiel co prawda wypadła lepiej niż wczoraj, ale to i tak nie był udany występ. Wystarczy zobaczyć jaką miała strata do Wiegele, która była zdecydowanie najlepsza.

 • Kamen725 bywalec
  @Julixx05

  Rozumiem cię że jest starsza ale jednak powinniśmy zacząć robić coś w kierunku tego żeby te dziewczyny zaczęły skakać lepiej

 • Julixx05 doświadczony
  @Kamen725

  Akurat Koreanka już startowała w PŚ i jest starsza od wszystkich Polek, które tu startowały. Nie wymagaj od Poli i Natali żeby pokonywały znacznie starszą od siebie Park

 • Kamen725 bywalec

  Ja rozumiem że Pola i Natalia są młode ale jeśli tak ma to wyglądać że wyprzedają je Słowaczka czy Koreanka to o stanie Polskich Skoków nie świadczy dobrze ani trochę

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).