LPK Pań w Kuopio: Triumf Shao, Karpiel jedenasta

 • 2021-07-17 08:37

Birun Shao została zwyciężczynią pierwszego sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego pań na skoczni Puijo (HS100) w Kuopio. Reprezentantka Chin wygrała dzięki skokom na odległość 91 m oraz 95 m. Druga była Julia Muehlbacher, a trzecia Marija Jakowlewa. Kamila Karpiel zajęła jedenaste miejsce.

17.07.2021 - Podium LPK Pań w Kuopio17.07.2021 - Podium LPK Pań w Kuopio
fot. Renata Nadarkiewicz

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Marija Jakowlewa. Reprezentantka Rosji poszybowała na 98 metrz i wyprzedzała o 0,4 punktu Austriaczkę Julię Muehlbacher (94 m) oraz o 6,9 pkt. Chinkę Birun Shao (91 m). Czwarta była Hannah Wiegele (86,5 m), piąta Ping Zeng (87,5 m), zaś szósta Kurumi Ichinohe (90 m).

Do finału awansowała jedna reprezentantka Polski. Kamila Karpiel po skoku z upadkiem na 90 metr zajmowała jedenastą lokatę.

Już na pierwszej serii konkursowej udział w zawodach zakończyły trzydziesta druga Natalia Słowik (56,5 m) oraz trzydziesta trzecia Pola Bełtowska (59 m).

Pierwszą rundę zawodów rozegrano z 25. belki startowej. Marija Jakowlewa jako jedyna oddawała swoją próbę z 24. platformy.

W finale sukces odniosła Birun Shao. Niespełna 18-letnia Chinka poszybowała na 95 metr i ostatecznie triumfowała w zawodach z przewagą 8,6 punktu nad Julią Muehlbacher (84,5 m). Liderka po pierwszej serii, Marija Jakowlewa (82,5 m) ostatecznie była trzecia, przed Xueyao Li (95 m), Hannah Wiegele (84 m) oraz Anastasiją Subotiną (85 m).

Kamila Karpiel w drugiej próbie wylądowała na 83 metrze i zakończyła zawody na jedenastej pozycji.

Rundę finałową rozegrano z 25. platformy. Marija Jakowlewa oddawała swoją próbę z 23. belki.

Dzięki wygranej, Birun Shao (100 pkt.) została pierwszą liderką tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego pań. Druga jest Julia Muehlbacher (80 pkt.), a trzecia Marija Jakowlewa (60 pkt.). Kamila Karpiel z dorobkiem 24 "oczek" zajmuje jedenastą lokatę.

O 10:20 czasu polskiego rozpocznie się drugi sobotni konkurs kobiet w Kuopio.

Wyniki "na żywo" możecie śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2474) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj doświadczony
  @SchwarzerAdler

  U kobiet na pewno tak. Prawo startu na IO odhaczone.

 • SchwarzerAdler weteran

  No proszę, czy to początek chińskiej ofensywy w skokach narciarskich ? Zobaczymy za 2- 3 lata

 • pb88 bywalec
  Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2021

  1. Chiny 253
  2. Austria 152
  3. Rosja 110
  4. Szwajcaria 55
  5. Japonia 41
  6. Stany Zjednoczone 26
  7. Polska 24
  8. Finlandia 23
  9. Szwecja 15
  10. Korea Południowa 11
  11. Rumunia 7
  12. Słowacja 1

 • nicoz doświadczony

  Pola Bełtowska w rundzie finałowej. Może jednak będzie punkt.

 • Lataj doświadczony

  Szkoda upadku Karpiel w I serii. Mogłaby być nawet 6., bo skok był imponujący odległościowo. Na drugim biegunie Bełtowska i Słowik. Nawet Mesikova zdobyła punkt.

  Nie spodziewałem się od razu zwycięstwa Chinki. Ale ciekawe, jak jej osiągnięcia w konkursach niższej rangi przełożą się na LGP/PŚ?

 • nicoz doświadczony
  @Kamen725

  Tak na oko to gratulacje dla kilkunastu skoczkiń z różnych państw. Austria 2, Chiny 5, Finlandia 1, Japonia 1, Rosja 1 Słowacja 1, Szwecja 1, Szwajcaria 1, USA 2 i maże jeszcze o kimś zapomniałem. Drugi konkurs trwa.

 • Kamen725 bywalec

  Pola i Natalia mają na tacy podaną możliwość zdobycia prawa startu w PŚK ale jakoś wykorzystać tego już nie mogą. Gratulacje dla Tamary ze Słowacji które tak owe prawo startu dziś wywalczyła.

 • KSJ początkujący

  Szkoda upadku Kamili, odległościowo był to dobry skok.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).