FC Pań w Einsiedeln: Sina Arnet ponownie najlepsza

• 2021-08-29 12:42

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Sina Arnet wygrała zawody FIS Cup Pań na skoczni w szwajcarskim Einsiedeln (HS117). Reprezentantka gospodarzy triumfowała dzięki skokom na odległość 110 m i 106 m. Druga była Julia Muehlbacher, a trzecia Josephin Laue. Polki nie startowały.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowała Sina Arnet. Reprezentantka Szwajcarii wylądowała na 110 metrze i prowadziła z przewagą 7,4 punktu nad Julią Muehlbacher (106,5 m). Na trzeciej pozycji znajdowała się Josephin Laue (101 m).

Tuż za czołową trójką plasowała się kolejna z zawodniczek gospodarzy, Rea Kindlimann (98 m). Piąta była Camilla Henni Comazzi (97,5 m), zaś szósta Pia Lilian Kuebler (101 m).

W finale Sina Arnet przypieczętowała zwycięstwo lotem na 106 metr. Szwajcarka pokonała o 20,8 punktu Julię Muehlbacher (106 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Josephin Laue (111 m).

Na czwartej pozycji rywalizację zakończyła Rea Kindlimann (96,5 m). Piąte miejsce zajęła Emely Torazza (97 m), natomiast szósta była Michelle Goebel (100,5 m).

Całe niedzielne zawody rozegrano z 22. belki startowej.

Nową liderką cyklu FIS Cup została Julia Muehlbacher (320 pkt.), która wyprzedziła Dong Bing (245 pkt.). Na trzecie miejsce awansowała Sina Arnet (236 pkt.). Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest czterdziesta druga Kamila Karpiel (44 pkt.).

Kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup pań rozegrane zostaną za tydzień, 4-5 września w słoweńskim Ljubnie (HS94).