LPK w Bischofshofen: Tschofenig wygrywa, rekord skoczni Murańki

 • 2021-09-12 10:53

Daniel Tschofenig został zwycięzcą niedzielnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen (HS142). Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 139,5 m oraz 142 m. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a trzeci był Artti Aigro. Do finału awansowało pięciu Polaków. Najlepszym z nich okazał się jedenasty Klemens Murańka, który lotem na 148 metr ustanowił nowy letni rekord skoczni.

12.09.2021 - Podium LPK w Bischofshofen12.09.2021 - Podium LPK w Bischofshofen
fot. Renata Nadarkiewicz

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Artti Aigro. Reprezentant Estonii poszybował na odległość 139,5 metra i wyprzedzał o 4,6 punktu Daniela Tschofeniga (139,5 m). Trzeci był Klemens Murańka, który lotem na 148 metr ustanowił nowy letni rekord Skoczni im. Paula Ausserleitnera. Tuż za czołową trójką plasowali się Benjamin Oestvold (138,5 m), Anze Lanisek (135 m) oraz Ulrich Wohlgenannt (135 m).

Czołową dziesiątkę rundy uzupełniali Manuel Fettner (135,5 m), Rok Masle (137 m), Timon-Pascal Kahofer (131 m) oraz Clemens Aigner (132 m).

Oprócz Murańki do finału awansowało jeszcze czterech Polaków. Piętnaste miejsce na półmetku zajmował Aleksander Zniszczoł (130,5 m). Dwudziesty drugi był Stefan Hula (123,5 m), dwudziesty dziewiąty Paweł Wąsek (118,5 m), zaś trzydziesty Jakub Wolny (122 m).

Maciej Kot wylądował na 121 metrze i zakończył udział w konkursie na trzydziestej pierwszej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 15. i 13. belki startowej.

W finale po zwycięstwo poszybował Daniel Tschofenig. Drugi na półmetku Austriak doleciał do 142 metra i triumfował z przewagą 10,6 punktu nad Anze Laniskiem (135 m). Lider po pierwszej serii, Artti Aigro uzyskał odległość 130,5 metra i ostatecznie był trzeci, przed Manuelem Fettnerem (127,5 m), Benjaminem Oestvoldem (128,5 m) oraz Ulrichem Wohlgenanntem (128 m).

Siódme miejsce zajęli ex aequo Fredrik Villumstad (132,5 m) oraz powracający w ten weekend do międzynarodowej rywalizacji Anders Fannemel (136,5 m). Dziewiąty był Mika Schwann (136 m), zaś dziesiąty Richard Freitag (134 m).

Nowy letni rekordzista Paul-Ausserleitner-Schanze, Klemens Murańka w finale wylądował na 127 metrze i zakończył rywalizację w Bischofshofen na jedenastej pozycji. Trzynasty był Stefan Hula (132,5 m), dwudziesty trzeci Aleksander Zniszczoł (122 m), dwudziesty siódmy Jakub Wolny (118,5 m), natomiast dwudziesty ósmy Paweł Wąsek (113 m).

Rundę finałową przeprowadzono w całości z 13. platformy.

Liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego pozostał Mika Schwann (445 pkt.), który wyprzedza Manuela Fettnera (330 pkt.) oraz Eetu Nousiainena (256 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest czternasty Kacper Juroszek (130 pkt.).

Kolejne zawody zaliczane do Letniego Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane za tydzień, 18-19 września na normalnej skoczni Midtstubakken (HS106) w Oslo.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 2. periodu LPK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11365) komentarze: (40)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @ZKuba36

  Już kiedyś bywały takie przypadki i zazwyczaj właśnie to stanowiło ich przyczynę.

 • butczan1 weteran

  Słaby występ Bora Pavlovcicia. Kolejny słaby występ Finów. Przyjechali tu jednak dość mocnym składem. Bickner lepiej niż wczoraj. Katastrofalny występ Boyd-Clowesa.

 • ZKuba36 profesor
  @Arturion

  Takie ćwiczenia robi się na treningach a nie na zawodach. Czyżby Polacy trenowali pozycję najazdową nie mając przyrządu do pomiaru prędkości? Chyba drogówka ma takie przyrządy. Co za problem? Chałupnictwo?

 • INOFUN99 profesor
  @ZKuba36

  Konflikt ze smarowaczem nart? Posypanie nart popiołem? Kurde, normalnie @ZKuba36 TOP. Ostatni raz Wolnego w akcji widzieliśmy miesiąc temu. Równie dobrze jego forma mogła przez owy okres zaliczyć poteżny zjazd. Być może ma jakiś cieżki czas w życiu prywatnym? Wracając do kwestii czystosportowych, Wolny nigdy nie grzeszył szybkością na progu. Nie wiem, być może to wszystko przez specyfikę tej skoczni. Jakub nigdy nie notował tutaj zdumiewających rezultatów. Przyczyn może być wiele.

 • Arturion stały bywalec
  @ZKuba36

  Ćwiczy nową pozycję najazdową?

 • ZKuba36 profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Może dałeś sobie ignora?

 • ZKuba36 profesor

  Wolny w 1. serii skoków dokonał "wyczynu" trudnego do zrozumienia. Pomóżcie mi bo jestem opóźniony w rozwoju (brak informacji).
  Jakim cudem, startując z belki nr 15, udało mu się osiągnąć na progu prędkość mniejszą niż inni Polacy startujący z belki nr 13?
  Który trener go tego nauczył?
  Moim skromnym zdaniem są następujące możliwości:
  1. Konflikt ze smarowaczem nart. Nie ładnie.
  2. Specjalista od ćwiczeń z osłami wmówił Wolnemu, że jest w doskonałej formie i powinien skakać z bardzo niskich belek gdyż z wysokich belek może przeskakiwać skocznie i się potłuc. Wolny w to uwierzył, uznał, że belka jest zdecydowanie za wysoko i w ostatniej chwili posypał spody nart popiołem. Tylko skąd wziął popiół?
  Macie jakieś inne pomysły?

 • kwak11234@wp.pl doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  Ja ich nie widzę i dziwne to jest dla mnie, nie wiem

 • Joorny bywalec

  Aigro - chłopak odległościowo przez cały weekend masakrował (oprócz jednej wpadki). Jak ustabilizuje głowe będzie wysoko w PŚ.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @kwak11234@wp.pl

  Przecież twoje komentarze są, nikt ich nie usunął.

 • kwak11234@wp.pl doświadczony

  Niech ta chora strona nie usuwa moich komentarzy, bo jesteście nie normalni

 • dervish profesor

  Murańka kolekcjoner rekordów skoczni. ;)

  Szkoda tylko, że nie bije tych rekordów skacząc w podobnych uwarunkowaniach jak czołowka.

 • padu bywalec
  @Kubalant

  Też tak myślę. Inauguracja nawet w Niżnym Tagile przyciągnie czołowe nacje, to już nie jest LGP tylko PŚ do którego wszyscy się przygotowują.

 • Kubalant stały bywalec
  @FanaticJumper

  Na pewno w Rosji zobaczymy najlepsze ekipy. W zeszłym sezonie do Rosji nie polecieli w najsilniejszym składzie tylko Austriacy i Polacy, dlatego że ci piersi mieli covida A nasi trenowali przed MŚWL. W tym roku sytuacja z covidem na ten moment wydaje się spokojniejsza A w Niżnym Tagile odbędzie się inauguracja więc na pewno obsada będzie tam świetna

 • Pavel profesor
  @kewa

  Idealnie obrazuje to okoliczności ich pobicia :)

 • kewa stały bywalec

  kolejny rekord skoczni Murańki i ... bez miejsca na podium - ciekawe:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).