Tande wraca na arenę międzynarodową! "Jest gotowy, stać go na wygraną"

 • 2021-09-14 09:55

Niespełna pół roku po dramatycznym upadku w Planicy, Daniel-Andre Tande znalazł się w składzie gospodarzy na zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo. Dla drużynowego mistrza olimpijskiego występ w stolicy Norwegii będzie pierwszym sprawdzianem w ramach przygotowań do igrzysk w Pekinie.

Skocznia Midtstubakken w OsloSkocznia Midtstubakken w Oslo
fot. Olga Maciejewska

- Będzie niezła zabawa. To wspaniale, że mogę wrócić do rywalizacji przy okazji domowych zawodów w Oslo na Midtstubakken. Nie mogę się doczekać, aby przekonać się, co dadzą moje najlepsze skoki. Fajnie będzie znów konkurować - przekazał 27-latek w rozmowie ze skiforbundet.no.

Tande jest jednym z dwunastu Norwegów, którzy w najbliższy weekend sprawdzą się na arenie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym sprzed dekady. Skoczek, o którego zdrowie w marcu drżało całe środowisko skoków narciarskich, przekonał trenerów poziomem prezentowanym podczas treningów na igelicie. - To był długi i czasochłonny powrót Daniela po paskudnym upadku w Planicy. Cieszy fakt, że jest gotowy do ponownego startu. To nie jest rozgrzewka, stać go na wygraną - uważa trener Andreas Vilberg, który w ostatnich tygodniach śledził postępy robione przez siedmiokrotnego zwycięzcę zawodów z cyklu Pucharu Świata.

Zobacz też: Daniel-Andre Tande wrócił na skocznię!

- To będą pierwsze międzynarodowe zawody w Norwegii od marca 2020 roku, kiedy przerwano turniej Raw Air. Dziękujemy organizatorom, którzy to umożliwia. Dwunastu sportowców jest głodnych, którzy chcą pokazać się w domu - uzupełnia Vilberg.

Skład Norwegów tworzą Daniel-Andre Tande, Anders Fannemel, Joacim Oedegaard Bjoereng, Oscar Petersen Westerheim, Jo Roemme Mellingseter, Soelve Jokerud Strand, Eirik Leander Fystro, Benjamin Oestvold, Andreas Granerud Buskum, Anders Ladehaug, Fredrik Villumstad i Bendik Jakobsen Heggli.

W zawodach pań pokaże się dziewięć przedstawicielek gospodarzy. Na 106-metrowym obiekcie swoich sił spróbują Karoline Andrea Roestad, Karoline Bjerke Skatvedt, Pernille Kvernmo, Ingrid Hordvik Kleven, Heidi Dyhre Traaserud, Nora Midtsundstad, Frida Berger, Karoline Hansen Lauvsland oraz Marie Liane.

Program LPK w Oslo (HS106):

Piątek, 17.09.2021
20:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 18.09.2021
8:30 - Oficjalny trening kobiet
10:15 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

13:30 - Oficjalny trening mężczyzn
16:15 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Niedziela, 19.09.2021
8:30 - Seria próbna kobiet
9:15 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

11:15 - Seria próbna mężczyzn
12:15 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (2824) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion stały bywalec
  @Lataj

  Cóż, trzeba będzie wstawiać dwa?? ;-)

 • Lataj weteran

  U Norwegów musi być coś nie tak z przygotowaniem fizycznym, bo co chwila kontuzja, a teraz kolejny rekonwalescent. Wydaje mi się, że Tande jest człowiekiem w rodzaju Iron Mana. Nie wydaje mi się, żeby od razu na tym etapie wygrał, ale wyniki powinny być równie dobre jak Fannemela.

  PS. Wrzucają w komentarzu cenzurę za trzy znaki zapytania.

 • Lataj weteran

  "Dwunastu sportowców jest głodnych, którzy chcą pokazać się w domu"

  ? Można napisać jeszcze raz to zdanie gramatycznie i po polsku?

 • Oczy Aignera profesor
  @Nikt_ważny

  Robert Kranjec pokazał, że po koszmarnym upadku można odnosić sukcesy. Ktoś może napisać, że swój najlepszy czas w karierze miał wiele lat po tym zdarzeniu, ale mimo wszystko takich rzeczy nie można wykreślić z życia jak błędów z komputera pokładowego w samochodzie.

 • Roxor weteran

  Taki upadek na pewno odbił się na jego psychice, ale liczę na to, że to nie będzie powrót w stylu Morgensterna.

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @Nikt_ważny

  To nie 100% kurtuazji, tylko na tej stronie idą niestety w kierunku interii, onetów itd. i wypisują coraz głupsze tytuły, a szanowałem. W dodatku usunęli wpis, gdzie zapytałem czy Tande przerwał milczenie, a w sieci wrze i huczy:). Fajktycznie, wpis tak niezgodny z regulaminem, że wrzucę zakopiańskie hej! Komedia tych dzieciaków z administracji wręcz abstrakcyjna.

 • Nikt_ważny doświadczony

  Życzę mu oczywiście jak najlepiej, ale wątpię czy w twierdzeniu, że stać go na wygraną jest cokolwiek innego niż 100% kurtuazji.

  Z drugiej strony... Skoki to czasem tak dziwny sport, że ciężko powiedzieć, że coś jest niemożliwe.

 • KacperM stały bywalec
  @HAZARD

  A skąd ty wiesz, że zaliczył jakiś zjazd? Może po prostu dostał jakiegoś urazu i nie może wystąpić

 • HAZARD weteran

  Ogromny zjazd Ringena, który nawet do tej krajówki się nie łapie. :D Ciekawi występ najmniej doświadczonych Fystro, Stranda i Mellingsetera.

 • Groźny Wąsacz bywalec

  Czapki z głów przed Danielem. Po takim upadku powrót no to prostu WOW nasuwa się na usta!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).