Geiger ruszył po Kryształową Kulę?

 • 2021-11-21 00:35

Pierwszym liderem 43. sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich został Karl Geiger. Niemiec po zaciętej walce podczas inauguracyjnego konkursu w Niżnym Tagile okazał się lepszy od Ryoyu Kobayashiego i Halvora Egnera Graneruda. Czy to początek marszu po pierwszą Kryształową Kulę dla 28-latka?

- To był naprawdę fajny konkurs. Oddałem dwa bardzo dobre skoki. Miałem również szczęście do warunków, dzięki czemu jestem zadowolony z tego świetnego startu sezonu. Jutro ponownie dam z siebie wszystko. Muszę dobrze skakać, na pozostałe czynniki nie mam wpływu - powiedział Geiger, który po raz drugi w karierze przywdzieje żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. Po raz pierwszy wywalczył ją w styczniu 2020 roku, lecz na koniec sezonu musiał uznać wyższość Halvora Egnera Graneruda, który dziś stanął na najniższym stopniu podium.

Pomiędzy dwoma wyżej wspomnianymi zawodnikami w sobotę uplasował się zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2018/19, Ryoyu Kobayashi. Japończyk, który przed inauguracją był stawiany przez bukmacherów w roli głównego faworyta tego sezonu, potwierdził dobrą formę i wysokie aspiracje. - Jestem bardzo zadowolony z mojego dzisiejszego występu. Mam nadzieję, że jutro uda mi się znów pokazać z dobrej strony. Liczę na to, że ponownie zaatakuję - zwięźle skwitował w swoim stylu.

Triumfator klasyfikacji generalnej w minionym sezonie, Halvor Egner Granerud, przyznał, iż musiał dokonać pewnych korekt technicznych. Na szczęście, przyniosły one pożądany skutek. - Ostatnio poprawiłem parę detali związanych z techniką moich skoków. To się sprawdziło. Zależało mi na tym, by wykonać parę treningowych skoków na początku tego tygodnia. Jestem wyjątkowo usatysfakcjonowany z tego, jak rozpoczęła się dla mnie ta zima - podsumował Norweg.


Piotr Bąk, źródło: FIS
oglądalność: (1325) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lans weteran
  -

  "Po raz pierwszy wywalczył ją w styczniu 2020 roku, lecz na koniec sezonu musiał uznać wyższość Halvora Egnera Graneruda, który dziś stanął na najniższym stopniu podium."

  Raczej Stefana Krafta.

 • Arturion doświadczony

  Ruszył po KK, jak wszyscy inni zawodnicy. Na razie prowadzi.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Według mnie Geiger to faworyt numer dwa do zdobycia KK, głównym faworytem jest Ryoyu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).