Geiger ruszył po Kryształową Kulę?

 • 2021-11-21 00:35

Pierwszym liderem 43. sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich został Karl Geiger. Niemiec po zaciętej walce podczas inauguracyjnego konkursu w Niżnym Tagile okazał się lepszy od Ryoyu Kobayashiego i Halvora Egnera Graneruda. Czy to początek marszu po pierwszą Kryształową Kulę dla 28-latka?

- To był naprawdę fajny konkurs. Oddałem dwa bardzo dobre skoki. Miałem również szczęście do warunków, dzięki czemu jestem zadowolony z tego świetnego startu sezonu. Jutro ponownie dam z siebie wszystko. Muszę dobrze skakać, na pozostałe czynniki nie mam wpływu - powiedział Geiger, który po raz drugi w karierze przywdzieje żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. Po raz pierwszy wywalczył ją w styczniu 2020 roku, lecz na koniec sezonu musiał uznać wyższość Halvora Egnera Graneruda, który dziś stanął na najniższym stopniu podium.

Pomiędzy dwoma wyżej wspomnianymi zawodnikami w sobotę uplasował się zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2018/19, Ryoyu Kobayashi. Japończyk, który przed inauguracją był stawiany przez bukmacherów w roli głównego faworyta tego sezonu, potwierdził dobrą formę i wysokie aspiracje. - Jestem bardzo zadowolony z mojego dzisiejszego występu. Mam nadzieję, że jutro uda mi się znów pokazać z dobrej strony. Liczę na to, że ponownie zaatakuję - zwięźle skwitował w swoim stylu.

Triumfator klasyfikacji generalnej w minionym sezonie, Halvor Egner Granerud, przyznał, iż musiał dokonać pewnych korekt technicznych. Na szczęście, przyniosły one pożądany skutek. - Ostatnio poprawiłem parę detali związanych z techniką moich skoków. To się sprawdziło. Zależało mi na tym, by wykonać parę treningowych skoków na początku tego tygodnia. Jestem wyjątkowo usatysfakcjonowany z tego, jak rozpoczęła się dla mnie ta zima - podsumował Norweg.


Piotr Bąk, źródło: FIS
oglądalność: (1615) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lans weteran
  -

  "Po raz pierwszy wywalczył ją w styczniu 2020 roku, lecz na koniec sezonu musiał uznać wyższość Halvora Egnera Graneruda, który dziś stanął na najniższym stopniu podium."

  Raczej Stefana Krafta.

 • Arturion weteran

  Ruszył po KK, jak wszyscy inni zawodnicy. Na razie prowadzi.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Według mnie Geiger to faworyt numer dwa do zdobycia KK, głównym faworytem jest Ryoyu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl