Kto zastąpi Murańkę w Ruce? Początek zgrupowania w Falun

 • 2021-11-22 12:30

Pierwszy weekend z zawodami Pucharu Świata w Niżnym Tagile przyniósł polskiej reprezentacji pierwszą wymuszoną zmianę w składzie. Z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, Klemens Murańka zostanie przetransportowany do kliniki w Jekaterynburgu, gdzie spędzi okres kwarantanny. O tym, kto go zastąpi w Ruce zadecyduje zgrupowanie kadry w Falun.

Przypomnijmy, iż podczas sobotnich testów uczestników Pucharu Świata Klemens Murańka uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Reprezentant Polski został natychmiast odizolowany od reszty zespołu. W niedzielę został poddany kolejnym trzem testom PCR, na których wyniki musieliśmy czekać do poniedziałku. Ich rezultaty potwierdziły obecność wirusa w organizmie sportowca.

W niedzielę przebadani zostali ponownie również pozostali reprezentanci Polski, którzy uczestniczyli w zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile. W ich przypadku testy wykazały wyniki negatywne i obecnie nic nie stoi na drodze do ich występu w zawodach na skoczni w Ruce.

Zobacz też: Niemcy i Polacy dodatkowo przetestowani w Rosji. Negatywne wyniki szóstki naszych skoczków

Jak poinformował Polski Związek Narciarski, sztab szkoleniowy reprezentacji Polski ma zamiar wykorzystać maksymalną kwotę startową podczas weekendu w Finlandii. O tym, kto zastąpi Klemensa Murańkę ma zadecydować rozpoczynające się dziś zgrupowanie pozostałych kadrowiczów na normalnej skoczni w Falun.

W skład drużyny wyruszającej na treningi do Szwecji znajduje się ośmiu zawodników - sześciu członków Kadry Narodowej: Kacper Juroszek, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł, a także dwóch przedstawicieli Kadry Juniorów - Jan Habdas i Arkadiusz Jojko.

Poniedziałek jest także pracowitym dniem dla polskich uczestników inauguracji Pucharu Świata. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Stefan Hula mają na dziś w planach wolny trening na skoczni w Niżnym Tagile.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 26.11.2021
12:00 - Odprawa techniczna
14:30 - Oficjalny trening
17:10 - Kwalifikacje

Sobota, 27.11.2021
15:15 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 28.11.2021
14:30 - Kwalifikacje
16:15 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7156) komentarze: (53)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion doświadczony
  @Julixx05

  Powinien przede wszystkim pojechać ktoś lepszy od Huli (bo od Murańki, to raczej obecnie niemożliwe). Więc chyba Pilch lub Zniszczoł. Ala sztab ma czas ocenić. Nowy będzie chyba tylko jeden.

 • Arturion doświadczony
  @Wojciechowski

  Nadprofesorze, to chyba była metafora.. :-)

 • Julixx05 doświadczony

  Wy tutaj piszecie, że ktoś młody ma jechać do Ruki. Może być ktoś młody, byle by prezentował odpowiedni poziom

 • Julixx05 doświadczony
  @LaraJean

  Krzak nawet nie nadaje się na kontynental, już lepszy by był Juroszek

 • Adrian AZ stały bywalec
  @maziar1000

  Ja rozumiem, że Huli nie idzie i nie jest w formie na PŚ, ale czemu go tak hejtujecie?

 • Qrls doświadczony

  Hula miał zamówione dwie wycieczki na starcie (bo w trakcie sezonu każdy by wiedział że to absurd a teraz przed sezonem są w stanie bronić tej decyzji) i jedzie na dwie wycieczki. Odda dwa punktowane skoki, jeden w piątek, jeden w niedziele i gitarka ;)

 • erytrocyt_ka profesor

  Z wywiadu z Dolezalem: 'Planujemy tylko zmianę za Klimka i jedziemy do Kuusamo tą grupą, która zaczęła. Potem oczywiście jest Wisła, gdzie dołączą pozostali zawodnicy, a już po Wiśle będziemy podejmować decyzje.'

  Czyli nie ma co się łudzić, że będą na Ruke inne zmiany niż ta za Klimka. Podobno Hula na wczorajszym treningu oddawał lepsze skoki, Stękała dopracowal jakieś detale, a Wolny potrzebował poćwiczyć po prostu pierwszą fazę lotu tuż za progiem.

  No aż jestem ciekawa czy faktycznie w Kuusamo będzie lepiej. Oby...

  Mimo wszystko Huli moim zdaniem robią tylko krzywdę wożąc go na PŚ. Z pewnością nie jest to dla niego łatwe, gdy ma problem z dolatywaniem do setnego metra :( Sam w wywiadzie chyba wspominał, że te chwile w Tagile były dla niego bardzo ciężkie... Należałoby pomyśleć czy aby na pewno jest mu to jeszcze potrzebne. Dla psychiki na pewno jest to wyczerpujące...

 • LaraJean stały bywalec

  Skoro już mają być zmiany w składzie, to moim zdaniem oprócz Klimka zastąpieni powinni być również Stefek i Andrzej/Kuba. Chętnie zobaczyłabym występ Pawła, Tomka i Janka/Jarka w Ruce.

 • Adrian AZ stały bywalec
  @INOFUN99

  Myślę, że gdyby Kot był „ambasadorem coachów” i w ten sposób dostawał powołania, to by pojechał już do Niżniego Tagiłu. A nie pojechał, więc nie oceniałbym z góry i mam nadzieję, że trenerzy dadzą szansę któremuś z młodych zawodników.

 • papa_s weteran
  @maziar1000 To ostatnia wycieczka

  jeśli nie zanotuje postępów w Ruce i Wiśle to spadek do drugiej ligi. Co prawda też się podróżuje...

 • maziar1000 bywalec

  A wycieczkowicz Stefek Hula dalej jedzie? Hahaha

 • Wojciechowski profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Bez urazy, ale określenie „zima wre” jest dość karkołomne, jak zima może się gotować? :)

 • kwak11234@wp.pl doświadczony

  -18C na weekend zapowiadają w Ruka. Oj zima wre

 • Arianin początkujący
  @Wojciechowski

  Kto obraza Niemcow, jest zerem.

  Co ma wkurzanie, ze to przeciez piszacy myśli, ze to junior. Maciej kot jest stary.

 • Julixx05 doświadczony
  @Robert Johansson252

  Moja chyba też ulubiona, taka magiczna zimowa aura

 • Johny Dust bywalec
  @sajmon332

  Czyli będzie skakał po 100m?

 • Arianin początkujący
  @sajmon332

  Napisz jeszcze raz. Po polsku. A Stekale kiedy zbadaja?

 • sajmon332 stały bywalec

  Moim zdaniem pojedzie pewnie Maciek Kot , chociaz moje zdanie jest takie gdyby np Janek Habdas oddawal skoki takie jak na Mp czy na FIs cupie albo nawt lepsze to dlaczego nie miał by dostać szansy i nie pojechac do Ruki?

 • Arianin początkujący
  @Karpp

  Macka? On ma 30 lat. Mietus byl Krzysztof, nie Krzysiek.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Robert Johansson252

  Oj klimacik w Ruce jest naprawdę fajny, ca prawda kibiców tam jak na lekarstwo, ale w okoł skoczni jest pięknie, śniegu tam nie brakuje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).