"W Wiśle warunki były dużo trudniejsze" - czołówka Pucharu Świata chwali Niżny Tagił

 • 2021-11-22 20:00

Historyczna inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile za nami. W Rosji, mimo zmiennych warunków wietrznych, odbyły się dwa konkursy indywidualne w iście zimowej aurze. Start rywalizacji o Kryształową Kulę w takich warunkach docenili skoczkowie, którzy rządzili i dzielili w miniony weekend na kompleksie Bocian w obwodzie swierdłowskim. W pokonkursowych wypowiedziach nie zabrakło porównań do wiślańskich inauguracji z poprzednich lat.

- Bardzo lubię tę skocznię, osiągnąłem tutaj wiele satysfakcjonujących wyników. To było naprawdę dobre miejsce, by rozpocząć sezon - twierdzi Halvor Egner Granerud.

Obrońca Kryształowej Kuli przystępował do zmagań na śniegu z wieloma znakami zapytania, natomiast kluczowe okazały się zajęcia poprzedzające piątkowe kwalifikacje. - Szczególnie udany był czwartkowy trening, ponieważ zawsze brakuje skoków na początku zimy. Przeanalizowałem skoki z tego dnia i znalazłem kilka odpowiedzi, bardzo się z tego cieszę - mówi Granerud, dla którego niedzielna wiktoria była dwunastą w karierze i pierwszą w sezonie olimpijskim.

Sobotnie zawody w obwodzie swierdłowskim padły łupem Karla Geigera. Dzień później Niemiec finiszował drugi, co pozwoliło mu utrzymać fotel lidera cyklu. 

- Co weekend chcę po prostu wskakiwać na swój najwyższy poziom. Byłbym naprawdę szczęśliwy, gdybym mógł zrobić to również podczas igrzysk, ale staram się dawać z siebie wszystko każdego dnia. Postaram się obronić żółty plastron, ale ewentualna utrata w Ruce nie będzie powodem do niepokoju. Przed nami jeszcze wiele weekendów Pucharu Świata - zachowuje spokój Bawarczyk.

Wygrana w Rosji była dla 28-latka jubileuszową. Geiger celebrował w Niżnym Tagile 10. zwycięstwo w Pucharze Świata. - Tu jest fajnie, a do tego naprawdę zimowo. W Wiśle, gdzie zaczynaliśmy sezon w poprzednich latach, warunki były dużo trudniejsze. Tutaj było świetne i myślę, że wszyscy możemy być zadowoleni z takiej inauguracji - aktualny mistrz świata w lotach narciarskich komentuje zmianę zaproponowaną przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), która zamieniła kolejność wizyt w Niżnym Tagile i Wiśle w zimowym kalendarzu.

Podopiecznemu Stefana Horngachera wtóruje Stefan Kraft z Austrii, aktualny mistrz świata z dużej skoczni. - To zimowa kraina czarów. Skocznia jest doskonale przygotowana i myślę, że wszyscy cieszyliśmy się z tego otwarcia - uważa mieszkaniec Salzburga.

Odpadnięcie Krafta było największą sensacją piątkowych kwalifikacji. W niedzielę Austriak wskoczył na najniższy stopień podium. - Chcę być ponownie jednym z najlepszych skoczków narciarskich, teraz nie jestem na najwyższym poziomie, wciąż mam problemy. Moim celem jest konsekwentne plasowanie się w czołowej "10". Medal olimpijski to oczywiście moje wielkie marzenie - uzupełnia skoczek, który nie ma w swoim dorobku krążka z igrzysk.


Dominik Formela, źródło: FIS
oglądalność: (2955) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
  @raffi

  W Tatrach xDDDD

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
  @Wojciechowski

  To też
  Ale to jest Polska - tutaj jednego dnia może padać śnieg, a drugiego być 10 stopni na plusie

 • Wojciechowski profesor
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Akurat w marcu łatwiej powinno być w Wiśle łatwiej ze śniegiem niż w listopadzie czy na początku grudnia.

 • raffi początkujący
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Ale jak to? Przecież w Tatrach śnieg leży do maja

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
  @raffi

  Zgadzam się - dla Wisły idealny był termin przed czy tam po Zakopcu - styczeń, śnieg, zimno.
  Na jesień to u nas pada deszcz, a w marcu nie ma co myśleć o śniegu - przesuwanie Wisły w kalendarzu to błąd.

 • Lataj weteran

  W przypadku najlepszych skoczków kluczowe były czwartkowe zajęcia na miejscu, a taki Tajner [...], że skoro z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę nie było wyraźnej poprawy, to nie jest pewien, że byłaby wtedy, gdyby zaplanowali przylot na czwartkowe treningi. Do tego dochodzi zasłanianie się spokojnym wchodzeniem w sezon i tym, że jeszcze wiele konkursów przed nimi. Apollo coraz starszy, ale nadal w formie.
  ***
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin -(...) napisanych wulgarnym językiem, (...) itp.

 • raffi początkujący
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  I z czego się cieszysz. Te 3 tygodnie nic nie dają i będzie tak samo jak w poprzednich latach. Wisłę interesuje termin w marcu. Koniec roku nigdy nie będzie dobry.

 • bomos doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  Zdecydowanie najrówniejszy skoczek ostatnich lat, wciąż go stać na sukcesy. Ale też potrafi wyrwać spektakularne gongi, jak chociażby pamiętne TCS i Ga-Pa, czy tutaj to odpadnięcie w kwali, albo zeszłoroczna Wisła. A ogólnie myślę, że brak olimpijskiego medalu "zaniża" niejako jego pozycję i odbiór, jakby go zdobył to go to mocno wywinduje.

 • grzmiwuj doświadczony

  Kluczowe okazały się zajęcia poprzedzające piątkowe kwalifikacje. - Szczególnie udany był czwartkowy trening, ponieważ zawsze brakuje skoków na początku zimy. Przeanalizowałem skoki z tego dnia i znalazłem kilka odpowiedzi, bardzo się z tego cieszę.

  Jeszcze jakieś pytania a propos taktyki Polaków?

 • Robert Johansson252 weteran
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  A obie skocznie loteryjne, choć Wistula chyba bardziej

 • Cinu weteran

  Za tydzień znowu piękna zima i temperatury dochodzące do -20 stopni. Zimno nawet jak na Kuusamo.

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony

  W Wiśle to była lekko przymrożona woda na której skakali przy dodatniej temperaturze. W kwestii przygotowania skoczni to Tagił jest o 2 klasy wyżej.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Kraft mimo tego, że wciąż ma problemy to i tak potrafi zajmować miejsca na podium, to pokazuje jak wielkim skoczkiem jest Austriak, jak będzie w optymalnej formie to może stawać seryjnie na podium czego mu życzę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).