Doležal z apetytem na więcej. "Nie jesteśmy zadowoleni"

 • 2021-12-04 22:05

Reprezentacja Polski zakończyła pierwsze w tym sezonie zmagania drużynowe w ramach PŚ na 4. pozycji. Czy rezultat osiągnięty na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle można przyjąć z satysfakcją? Na to oraz inne pytania tuż po konkursie odpowiedział trener kadry, Michal Doležal.

- Początek sezonu był taki, a nie inny, ale zawsze walczymy o podium. Po pierwszej rundzie było dobrze. Niestety, konkurs zakończyliśmy na 4. miejscu. Wszystko się tasowało. Konkurs był trochę szalony, ale liczy się końcowy wynik. Postaramy się to przeanalizować. Będziemy chcieli wyciągnąć z tych skoków pozytywy. Pójdziemy dalej w tym kierunku.

- U Kamila skoki są powtarzalne. Trochę żałuję, bo męczy go pewien fakt. Potrzebuje otrzymać potwierdzenie, że jego próby są okej. Na razie tego nie ma, ale z nim jest bardzo dobrze.

- Czy u Dawida głównym problemem jest pierwsza faza lotu? Dziś było z tym różnie. Pierwszy skok był nieco lepszy od drugiego. Fajnie wyszedł z progu, od razu znalazł się nad nartami. Gdyby pod nimi znalazło się więcej oporu, na pewno by z tego odleciał.

- Piotr Żyła poprawił znacznie prędkość najazdową. Ma już to swoje czucie. Skacze powtarzalnie. Brakuje nieco przy końcowej fazie odbicia z progu, ale myślę, że teraz jest już na innym poziomie.

- Andrzej Stękała skakał na swoim aktualnym poziomie. Zarówno on, jak i Dawid, podeszli do swoich prób zdecydowanie. Wiadomo, Dawid nie jest teraz w dobrej formie. Wyciągamy jednak pozytywy i krok po kroku będziemy starali się to odbudować.

- Co do wycofania moich podopiecznych z ostatecznie odwołanej serii próbnej, wiadomo, jak było. Zdecydowaliśmy, że nie potrzebujemy w takich warunkach próbnego skoku. To jeszcze nie były zawody. Na tym powinno się skoncentrować, a wówczas było niebezpiecznie.

- Podium było na wyciągnięcie ręki. Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. Stać nas na podium. Złość może być chwilowa, ale zawsze będziemy starać się, by wyciągnąć z tego pozytywy i iść dalej.

Korespondencja z Wisły, Piotr Bąk


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3032) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Antoni bywalec
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Do roboty!
  Trenowac w Polsce a nie jezdzic na wycieczki krajoznawcze z mozliwoscia oddania 3-5 skoküw tygodniowo.

 • martolineo początkujący
  @belleti

  Przede wszystkim obróciło go po wyjściu jak Kota w ,, szczycie formy". Poza tym powracając do słów trenera. Podium bym nam krzywdę zrobiło w tych zawodach. Dało by złudny obraz poprawy. Zawody były tak niemiarodajne i loteryjne, że wyniki należy traktować jak losowania.
  Jednak z tymi, którzy krytykują jak leci się nie zgadzam. Żyła, a przede wszystkim Kamil są naprawdę bliscy dobrych wyników i kpienie z ich skoków to głupota. Za parę tygodni któryś z nich zacznie brylować, może nawet obaj. Jednak reszta kadry nie doszusuje tak szybko i to martwi najbardziej.

 • skoki_TVN bywalec

  ciekawe co ten komediant powie po dzisiejszym blamazu................ pewnie znowu o niekorzystnym wiaterku..........

 • MaciejoS stały bywalec
  W sumie dobrze

  W sumie dobrze, że nie zajęliśmy miejsca na podium, bo u większości kibiców włączyłaby się taka myśl "wow, od ostatniego konkursu naprawdę się poprawiliśmy!", a Apollo w studiu chwaliłby wszystkich zawodników itp. A tak naprawdę większej poprawy nie ma

 • Pavel profesor
  @dervish

  Na jeszcze "krótsze wyciągnięcie ręki" było 6 miejsce, tylko co tego? Nie ma co się licytować w tej loterii "co by było gdyby".

 • Arkzyw początkujący
  @San_Escobar

  Dać by się dało...tylko PZN bardzo niechętnie wydaje pieniądze. Dlatego też nie mamy drogich trenerów z osiągnięciami, tylko "swojaków" - mierni, ale wierni, a przy okazji wypłatami się pewnie podzielą. Dopiero, kiedy jest blisko skandalu, to zatrudnia się zagranicznego, aż wszystko ucichnie...a potem znowu po staremu.

 • San_Escobar bywalec

  W sezonie 2015/16 z Kruczkiem byliśmy w stanie stanąć na podium u siebie. Było to chyba jedyne podium w sezonie, bo nie pamiętam by indywidualnie ktokolwiek się załapał. Uważam, że trener powinien zająć się trenowaniem, a gość od kombinezonów kombinezonami. Ciekawe czy w trakcie sezonu dałoby się kogoś z doświadczeniem dokooptować do ekipy Doleżal-Maciusiak-Małysz. Jak tak dalej pójdzie to na IO będzie wielka porażka i kompromitacja.

 • dervish profesor
  @Dama_Karmelowa

  Kubacki w drugim skoku stracił do Biśli 57 pkt a do Zajca 56. Trzecie miejsce przegraliśmy o 41 pkt.

  Czy uważasz za niemożliwe by Kubacki był w stanie skoczyć o tyle lepiej by stracić w tym skoku "tylko" około 15 pkt?
  W ten weekend takie skoki już mu się zdarzały. W świetle tego co widzieliśmy w tym konkursie mówienie o tym, ze podium było na wyciągnięcie reki nie jest pozbawione sensu. Oczywiście powiesz, że to tylko gdybanie albo chciejstwo, bo równie dobrze można by gdybać co by było gdyby rywale nie psuli, ale jest to gdybanie oparte na rzeczach w obecnych realiach możliwych do spełnienia a nie na wyobrażaniu sobie jakichś cudów.

 • belleti bywalec
  ...

  wydaje mi się że chyba wiem czemu Dawid tak słabo skoczył,Małysz mówił jak analizował jego skok że za pózno się odbija i pewnie wyszło tak ze odbił się wcześnie ale za wczesnie i stąd ta przyczyna

 • King profesor
  @Joorny

  Nie pewnie nikogo nie wysyłajmy na zawody :)
  Akurat Stoch i Żyła skaczą najlepiej z naszych, ale fakt że stać ich na więcej. Oni nie trenowali we wtorek/środę i widać, że nie potrzebuje ta dwójka dodatkowych skoków treningowych. Tu pozostaje kwestia dojścia do optymalnej formy.

 • erytrocyt_ka profesor

  Miejsce na podium wcale nie byłoby dobre dla nas tak naprawdę... Nie stać nas na nie aktualnie, taka prawda. I tylko byłyby wtedy zachwyty jak to się poprawiliśmy względem minionych dwóch weekendów, a tak naprawdę dużo jeszcze brakuje do czołówki.

  Co do Dawida to cóż... potrzebujemy go bardzo w lepszej formie. Teraz kompletnie mu jej brakuje, spokojne treningi na pewno by nie zaszkodziły.

 • Joorny stały bywalec

  Stoch, Żyła, Kubacki i Wolny powinni zostać w Polsce i pod okiem Maciusiaka trenować a nie jechać na kolejne zawody.

 • King profesor
  @Dama_Karmelowa

  No jakby nie patrzeć to kwestia tego jednego skoku Dawida 🙃
  Tylko tutaj nie tyle pretensje mam do samego Dawida (no niestety taką ma formę ostatnio) co do trenerów, że wybrali jego do konkursu kiedy jego dyspozycja nie jest najwyższa. Jego problemy są największe w stosunku do tego co prezentuje, a jaki ma potencjał.
  Jestem zdania, że jutro Kubacki musiałby oddać trzy skoki na chociaż TOP10-15 każdy wtedy może okazałoby się, że pozostanie w kraju na trening nie ma sensu. Ale jeśli znowu jakiś skok czy to w 1 czy 2 serii zawali to powinien chyba zostać w kraju z kimś ze sztabu i na spokojnie potrenować.

 • grzmiwuj doświadczony

  Jeśli jutro nadal będzie lipa, do tego u siebie, w trzecim kolejnym weekendzie, to obawiam się, że nasi mogą siąść psychicznie. I tutaj żaden "magiczny" Engelberg może nie pomóc. Dlatego niestety ten jutrzejszy konkurs jest cholernie ważny. Nie mówię o podiach, bo to abstrakcja, ale chociaż o dwóch miejscach w pierwszej dziesiatce-dwunastce i ze czterech-pięciu zawodnikach w drugiej serii. W przeciwnym razie będzie lawina krytyki, jakiej jeszcze za kadencji Doleżala nie było. Jest się czego obawiać...

 • Piatus początkujący
  @Arturion

  Błąd w sytuacji Kota polegał na tym że mimo widocznego spadku formy był wożony na Puchar Świata i przy wielokrotnym powtarzaniu tego samego błędu po wyjściu z progu ten błąd stał się jakby nawykiem i teraz jeżeli nie będzie interwencji trenerów w przypadku Kubackiego może się okazać że znowu stracimy przyzwoitego skoczka

 • PogromcaTrolli1 bywalec

  Kubacki bez formy? To do składu, takie jest myślenie o to tego geniusza. Ja nie mam wątpliwości, że to wuefista.

 • Arturion weteran
  @Piatus

  Z Kotem też powinien być odpoczynek i spokojna analiza. W popełnianych błędach są do siebie podobni. A Kot nawet młodszy.

 • dawe19 doświadczony

  Posypała się nam drużyna a Dolezal co chwila zmienia zdanie. Raz mówi, że wie o co chodzi, innym razem że nie. Widać, że wszystko na czuja jest robione.

 • Piatus początkujący

  W sytuacji Dawida według mnie jest potrzebna przerwa od pucharu świata i spokojna analiza i treningi z trenerem który poukłada jego skoki bo inaczej może być powtórka sytuacji z Maćkiem Kotem

 • Dama_Karmelowa profesor

  Na wyciagniecie ręki? Do podium zabrakło trochę ponad 40 punktów 🙃. Gdzie drużyny z podium dzieliło po kilka. No ludzie kochani, bądźmy poważni.
  Argument o loteryjności odpada - każda drużyna zaliczyła po słabszym skoku i przynajmniej to w tej loterii było sprawiedliwe

 • MaciejoS stały bywalec
  @znawca_francuskiego

  Widziałem kilka komentarzy od dziennikarzy/redaktorów, że niewykluczone, iż Dawid zostanie na treningach w Polsce.

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec

  A ja wiem co męczy Kamila. Że skoki są w TVN. Mnie też by to męczyło.

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran

  Dobre podejście że się nie cieszą - trzeba wiele pracy
  A takiego Dawida na jakiś PK wysłać żeby troche poskakał z "sukcesem" bo to nic nie straci jak weekend w PŚ opuści, a marnieje chłopaczyna

 • znawca_francuskiego doświadczony

  Jestem bardzo ciekawy czy jeżeli jutro Dawid nie awansuje do drugiej serii (a jest na to spora szansa) to trener weźmie go na kolejne zawody.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl