Trener Doležal uspokaja. "Nie można panikować"

 • 2021-12-05 23:55

Wprawdzie za nami jeden z najmniej udanych początków sezonu w wykonaniu polskich skoczków, lecz trener reprezentacji, Michal Doležal, zapewnia, iż najlepszym kadrowiczom brakuje niewiele, by wskoczyć na optymalny poziom.

- Mieliśmy nadzieję na więcej. W piątek i w sobotę wydawało się, że zrobiliśmy krok do przodu, ale w niedzielę tak nie było.

- Musieliśmy się dopasować do nisko ustawionej belki startowej. Brakowało dobrych skoków. Jeżeli moi podopieczni będą skakać normalnie, będziemy wówczas w stanie walczyć o takie miejsca, na jakie nas stać.

- Liczyłem w niedzielę na Piotrka Żyłę. W piątek wyglądało to naprawdę lepiej. Muszę z nim porozmawiać o występie w konkursie indywidualnym. W sobotę jego drugi skok był bardzo fajny.

- Pomysł cały czas jest ten sam. Zawodnicy wiedzieli, co mają robić. Nie udaje się go jednak zrealizować. Nie można panikować. Kamil jest blisko, Piotrek pokazywał dobre skoki. U Dawida to jest kwestia jednego, dwóch skoków, jestem tego pewny. Atmosfera wówczas byłaby zupełnie inna. Trzymamy się razem, będziemy dalej walczyć.

- Nie ma co liczyć na cud. Staramy się poprawiać z dnia na dzień. Wprawdzie czasem nie wygląda to dobrze, ale musimy zachować spokój. Jeżeli spanikujemy, to wszystko pójdzie w inną stronę.

Z Michalem Doležalem rozmawiał Dominik Formela


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4654) komentarze: (30)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran

  A Dolezal o tyle ma rację, że panikowanie, to absolutnie najgorszy ze sposobów postępowanie w tej sytuacji.

 • Arturion weteran
  @StochMistrz{29465894}

  A jakże. Poznasz m.in. po histerycznym tonie (gdy ktoś napisze coś "nie tak" pod jego/jej adresem) i tradycyjnemu przyczepianiu się do ortografii. No i przypisywanie mulikont "podpadniętym" u niego/niej innym użytkownikom. Tożsamość tej osoby jest prawie od razu rozpoznawalna, choć ten typ ma i tak, że może być rzeczowy jakiś czas, jak się zaweźmie.

 • StochMistrz{29465894} profesor
  @Arturion

  Laniszek to użytkownik który posiada wiele kont ?

 • Arturion weteran
  @StochMistrz{29465894}

  Nie reaguj na notorycznego trolla... Choć i ja nie wytrzymałem.

 • Arturion weteran
  @Julixx05

  Kojonkoski jako trener kobiet, to dobry pomysł. Reszta nie.

 • Arturion weteran
  @San_Escobar

  Bzdury raczej mówisz. Ale: "Już w 2019 roku ludzie tu pisali, że tam gdzie dla Doleżala jest sufit, dla Horngachera jest podłoga". Oznacza, że byłeś wtedy na forum, a jesteś "początkujący". Wnioski same się nasuwają... Zwłaszcza, że trollujesz w pewnych tematach dzielnie.

 • Arturion weteran
  @cms

  To nie była "pozostałość po trenerze Hornagaherze", tylko forma, której teraz nie ma. I to trzeba rozsądnie przemyśleć. Niektórzy "za starzy" inni "za młodzi", "środek" skopany. Oj, to za proste. Może oprócz ostatniego. Ale nie sądzę, żeby już w tym sezonie miały się rozsypać polskie skoki. Co najwyżej paru polskich skoczków i trochę z "polskiej myśli szkoleniowej".

 • Arturion weteran
  @kibicsportu

  Nie. Dolezal powinien zostać, a nim Tajner i Małysz. Po IO decyzje.

 • kibicsportu profesor
  @fridka1

  No to fakt. Ale to też zależy od podejścia trenera. Kuttin może jako główny trener kadry nie wypalił, ale akurat z juniorami było nieźle.
  Aczkolwiek nie widzę sensu na pewno zatrudniania Polskiego trenera na stanowisko, bo będzie to samo. Ogólnie też ciężko szukać trenerów w innych krajach. Chyba jednak opcja Austriacka najlepsza. Tu potrzeba przede wszystkim świeżej krwi. Pamiętamy sezon Japonczyków 16/17 jak pisało się, że nie mają żadnego zaplecza, mieli najstarszą kadre, sezon później wszystko zaczęło się u nich zmieniać, nagle weszli młodzi zawodnicy. Postawili na młodszych zawodników i się to opłaciło. U nas trzeba to samo. Taki Habdas czy Pilch powinni jechać do Klingenthal. Owszem nie prezentują jakiegoś wysokiego poziomu, ale inne reprezentacje nie boją się stawiać na młodych, nawet jak uzyskują słabe wyniki.

 • fridka1 profesor
  @Julixx05

  Kojonkoski to zupełnie inna epoka w skokach, on sam mówi, że na cyrk pucharu świata jest już za stary, miał sukcesy, był najlepszy, ale to stara szkoła, może się bawić w Chinach, ale zabawa na poważnie już nie dla niego. To dinozaur, czasy w których był najlepszym trenerem świata to prehistoria skoków. Poza tym, ja was proszę, tak jak Hannawald piszemy przez "w", a nie przez "v", tak Kojonkoski bez "w". Mały szczegół, ale bardzo częsty błąd. na tym forum.

 • fridka1 profesor
  @kibicsportu

  Kuttin też był Austriakiem i nie wyszło. Chodzi mi tylko o to, że sam fakt bycia trenerem z Austrii nie oznacza sukcesu z polską kadrą, taką czy inną.

 • fridka1 profesor
  @przemek32143

  To był dobry sezon, ale widać było, że formuła zaczyna się wyczerpywać, złoto Kubackiego pomijam, bo w tamtych warunkach to było kuriozum.

 • SchwarzerAdler weteran
  @DieWetterfahne

  Cohen jest na czasie sądzisz ?

 • kibicsportu profesor
  @Julixx05

  Dobrym pomysłem na trenera byłby ktoś z Austrii. Tam jest pełno trenerów, którzy aspirują do prowadzenia pierwszego zespołu. Widhoelzl świetnie sobie radzi, a przecież wcześniej nie trenował zespołu na poziomie Pucharu Świata.
  Nie widzę też sensu brania na głównego trenera Polaka. Potrzeba kogoś z zewnątrz. Najlepiej Austriak.
  Myślę, że nie byłoby problemu ze znalezieniem trenera z Austrii.
  Schuster też dobrą opcją, ale wątpie, żeby chciał trenować Polaków.

 • Julixx05 weteran
  @kibicsportu

  Paniom to wyjdzie na dobre, u panów mogło by to pogorszyć. Dozel jeśli straci pozycje po tym sezonie, to może przejąć Czechy. Kojankowski byłby całkiem dobrym pomysłem w Polsce, niezależnie od płci kadry. Schuster może, najlepszym wyborem by był Stoeckl. Norwedzy skaczą poniżej oczekiwań, formuła po tylu latach się wypala

 • przemek32143 profesor
  @fridka1

  Trzech skoczków w top 5 generalki co historycznie tylko wielka Austria dokonywała a ty mówisz ze słaby sezon. 2018/2019 był świetnym sezonem polskich skoczków.

 • fridka1 profesor
  @kibicsportu

  Kojonkoski? Żartujesz? Ten dinozaur sprzed 20 lat, który dziś tylko bawi się i dorabia do emerytury? Był najlepszym trenerem świata, ale świat się zmienił. Mika sam mówi, że na cyrk PŚ jest już za stary. Równie dobrze trenerem Polaków mógłby zostać Hess, gdyby żył...
  A co do Horngachera to formuła też się wyczerpała w ostatnim sezonie jego pracy w Polsce i fuksiarski medal Kubackiego tego nie zmienia. Normalna sprawa w sporcie.

 • Laniszek początkujący

  Trenerem jest apoloniusz tajner, ta pacynka chciala Kubickiego do Klingenthal brac.
  Należy zwolnic trenera, lepszy juz Maciusiak, a najlepiej Kojonkoskiego zatrudnic. Lepiej wydac 5 milionow na niego, niz milion na Bulanke, Buliszczola, Bule, Buliszczola, bo to jak wyrzucic milion na smietnik.

  Stochmistrz: popros o range poczatkujacy, cos czuje, ze siemion i klausmitfoch to twoje multikonta, wszystkie te konta sieja nienawisc. Weteran czy profesor powinien sie znac.

  Prosze o link do filmu, bo niedostępny.

 • Mucha125 weteran
  @kibicsportu

  Tak to już jest jak się oszczędza, najgorzej dla skoczków niestety bo muszą czuć smak porażki

 • papa_s weteran
  @dervish Pachnie jakąś kalką

  z češtiny więc nie ma co się oburzać. Trzeba by było wywnioskować co autor miał na myśli?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl