Start w Oberstdorfie? Tylko na bazie niemieckiego testu. Polacy zapowiadają reakcję!

 • 2021-12-12 22:25

Tylko negatywny wynik testu PCR wykonanego 27 grudnia w Niemczech pozwoli skoczkom narciarskim przystąpić do pierwszego etapu 70 .Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, co stanowi precedens w skali całego sezonu Pucharu Świata. - To bardzo krzywdzące, jeśli ktoś mówi, że tylko na podstawie niemieckich testów można przystąpić do rywalizacji - komentuje postawione wymagania Adam Małysz w rozmowie ze Skijumping.pl.

Turniej Czterech SkoczniTurniej Czterech Skoczni
fot. Vierschanzentournee

Już 28 grudnia w Oberstdorfie mają odbyć się kwalifikacje otwierające 70. Turniej Czterech Skoczni. Na kilkanaście dni przed startem jubileuszowej edycji tej imprezy spore kontrowersje w środowisku skoków narciarskich wzbudza plan organizatorów premierowych zawodów w Oberstdorfie. Lokalni działacze zapowiedzieli, iż akredytacja zostanie wydana tylko na podstawie negatywnego wyniku kosztownego testu PCR, który musi zostać wykonany w Bawarii. Przepis dotyczy wszystkich zagranicznych ekip.

- To brzmi bardzo nielogicznie, wręcz niesprawiedliwie. Jesteśmy zaszczepieni, co weekend FIS wymaga od nas negatywnego wyniku testu w celu odebrania akredytacji, a teraz organizator wymyślił sobie dostarczenie wyniku niemieckiego testu. Czym on się różni? Prawdopodobnie jest Chin, jak wszystkie inne... Dla mnie to jest nabijanie kasy. Prawdopodobnie stąd mają pieniądze na podniesienie nagrody finansowej dla zdobywcy Złotego Orła... - grzmi Adam Małysz, dyrektor polskiej reprezentacji.

Przeczytaj także: Zwycięzca bierze wszystko. Huczny jubileusz Turnieju Czterech Skoczni

Obowiązkowy test w Oberstdorfie zaplanowano na 27 grudnia. Taki ruch organizatorów dla większości uczestników 70. Turnieju Czterech Skoczni oznacza konieczność wyjazdu do Niemiec 26 grudnia, a więc w drugi dzień Bożego Narodzenia. - Pamiętamy sytuację sprzed roku. Niemieckie testy potrafią wybić z równowagi poszczególnych zawodników... Byliśmy tego świadkami i walczyliśmy o to, by nasi zawodnicy wystartowali w Oberstdorfie - wspomina Małysz zamieszanie w Bawarii, które wynikło z fałszywie pozytywnego wyniku testu Klemensa Murańki. 

Od początku sezonu olimpijskiego organizatorzy wszystkich konkursów respektowali wyniki testów PCR, które wykonano w dowolnym miejscu na świecie. - Standardowa procedura FIS polega na tym, że uczestnicy zawodów FIS muszą przejść test PCR w dowolnym certyfikowanym laboratorium przed opuszczeniem domu lub przybyciem na miejsce zawodów, aby uniknąć ewentualnych pozytywnych przypadków na miejscu i zapobiec zakażeniom podczas podróży. Organizatorzy z Oberstdorfu wraz z lokalnymi władzami w Niemczech mają inną procedurę w wytycznych dotyczących Oberstdorfu i Turnieju Czterech Skoczni - brzmi stanowisko Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

W kuluarach słychać głosy mówiące o potencjalnym zagrożeniu wynikającym z planu Bawarczyków. Obowiązkowe testowanie dopiero na miejscu rozgrywania zawodów, przy jednoczesnym braku akceptacji zagranicznych wyników testów PCR, stwarza ryzyko wspólnego podróżowania ekip z zakażoną osobą w składzie aż do Oberstdorfu.

- Informuję, że będziemy trzymać się protokołu i tylko testów PCR z Niemiec. Całkowicie rozumiem, że wpływa to na planowanie podróży, ale tak ustaliliśmy z naszym lokalnym organem ds. zdrowia - komentuje sprawę przedstawicielka komitetu organizacyjnego z Oberstdorfu.

- To bardzo krzywdzące, jeśli ktoś mówi, że tylko na podstawie niemieckich testów można przystąpić do rywalizacji. Na pewno zbadamy tę sytuację i będziemy działać, bo to nie fair! - dodaje Małysz.

Przeczytaj także: Niemiecka część 70. Turnieju Czterech Skoczni bez kibiców


Dominik Formela i Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17658) komentarze: (150)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • krwisty weteran
  @MarcinBB

  Masz rację... koniec rozmowy. OK?

 • MarcinBB redaktor
  @krwisty

  Uważam, że Twoje podejście jest co najmniej dziwne.
  Wiem, że nauka czy medycyna to skomplikowany temat, ale upraszczając nieco sprawę: z jednej strony masz ludzi mówiących Ci, że 2+2=4 a z drugiej ludzi, mówiacych że 2+2=5. Czy uznanie, że 2+2=4,5 jest rozsądnym podejściem? Rozpowszechnianie "agumentów" ludzi, twierdzących, że 2+2=5, tak na wszelki wypadek, ma sens?
  Upewnij się w podręczniku, że 2+2=4 i olej zdanie głupków, którzy twierdzą inaczej.
  Nie ma czegoś takiego jak równowaga między prawdą a kłamstwem. Pół prawdy to całe kłamstwo.
  I nie chodzi mi o to, żeby nie prezentować opinii naukowców, którzy mają opinie inne, niż inni naukowcy. Chodzi o to, by nie rozsiewać fake newsów, które naprawdę dziś można łatwo zweryfikować.
  Kłamstwa (przynajmniej niektóre) stosunkowo łatwo zdemaskować.
  Opinii naukowców wyrażajacych odrębne zdanie niż większosć nie trzeba szukać na facebookowych grupach wyznawców globalnego spisku. Znajdziesz je w mediach, również głównego nurtu (jakkolwiek by definiowac to określenie ukute przez środowiska związane z Radiem Maryja i PiS do walki politycznej) szczególnie w Polsce.
  Twój kolega Ci napisał "Od lat mam sporą wiedzę dotyczącą genetyki". I mu uwierzyłeś? A spytałeś się, gdzie tę genetykę studiował? Jaki ma dyplom? Jaki tytuł naukowy?
  Na osobiste zaczepki i insynuacje nie będę reagował, bo to nie czas i nie miejsce.
  Mimo wszystko pozdrawiam.

 • MarcinBB redaktor
  @krwisty

  To, że gotowiec nie jest Twojego autorstwa, to nie jest zarzut.
  Chodzi o to, przez kogo został stworzony i co zawiera. Jest zawierającym manipulacje tekstem propagandowym używanym przez głosicieli globalnego spisku. Zapewne prawdziwym autorem jest ruski troll z Olgino. A Ty coś takiego rozpowszechniasz. I jednocześnie starasz się tu prezentować jako rozsądny człowiek i w zasadzie zwolennik nauki i szczepionek.
  I jeszcze uważasz, że to nic złego. Serio?
  Nie staram się w "w sprawach szczepionkowych postawić na swoim". Po prostu jak widzę fake newsy, to je demaskuję. Jak czytam antynaukowe bzdury i manipulacje, to je obnażam. Uczestnik dyskusji domagał się nazwisk lekarzy i naukowców wypowiadających się pozytywnie o szczepieniach (sugerując, że takich nie ma, lub są nieliczni).
  Wkleiłem taką listę. I ona jest - wbrew Twojemu wziętemu z sufitu oskarżeniu - mojego autorstwa. Stworzyłem ją sam. Ponieważ argument "covidem straszy pięciu koronacelebrytów na krzyż" czytam tu i tam co chwila, to przez kilka tygodni gdy tylko widziałem w jakimś artykule nazwisko jakiegoś lekarza wypowiadającego się na ten temat, kopiowałem je sobie. Tak powstała lista. Znudziło mi się jak po tych trzech tygodniach dobiłem do tych 50 nazwisk. Gdybym robił to przez rok miałbym ich pewnie 500. I mówimy tylko o Polsce, nie całym świecie.
  Po co Ty - ponoć zwolennik nauki i szczepień postanowiłeś "dla równowagi" wkleić listę "przeciwnej strony"? Trudno to zrozumieć. Poza tym wkleiłeś listę naukowców, którzy podobno podpisali się pod jakimś dokumentem. Szkoda, ze nie wkleiłeś linka do tegoż dokumentu, by można było ocenić, pod czym się podpisali. Albo chociaż tytułu - po polsku, lub angielsku. I czy rzeczywiście się wszyscy podpisali.
  Wkleiłem w google frazę "Niebezpieczeństwa związane z zastrzykami przypominającymi i szczepionkami przeciwko Covid-19". Nic mi nie wyskoczyło. Wkleiłem pierwsze nazwisko, które podałeś: Sucharit Bhakdi. Wśród wyników wyskoczyło mi kilka artykułów z kilku stron fact-checkingowych które oceniły niektóre jego wypowiedzi jako kłamstwa i manipulacje oraz posługiwanie się niewłaściwymi metodami naukowymi do oceny konkretnych zjawisk.

 • krwisty weteran
  @krwisty

  c.d.
  Na marginesie. Osoby z grona moich znajomych, którzy są bardzo proszczepionkowi na covid wkurzają się na mnie, żem głupol, że w ogóle dopuszczam i rozmawiam i czytam argumenty antyszczepionkowców.
  Ci drudzy zaś obruszeni, że się zaszczepiłem i jaki ja głupi z tego powodu jestem, że słucham mediów, zamiast samemu myśleć, doszukiwać itp. A ja mam bekę z nich wszystkich i idę swoją ścieżką, może naiwną, może dziwną, ale własną, gdzieś tam po środku w tych tematach. A tak mi odpisał niedawno: "Od lat mam sporą wiedzę dotyczącą genetyki. Wiem co piszę i na kogo się powołuję. Wiem, gdzie tego szukać i jakie nazwiska za tym stoją, setki, tysiące...ale dla kogoś takiego jak Ty - to będzie margines, bo w TVN24 nie pokazali. Jaką bibliografię zgłębiłeś, bo ja poświęcam temu kilka godzin dziennie. Zakwestionowałeś moje kompetencje, do tego jestem przyzwyczajony...kiedy dostajesz na tacy dowody - ignorujesz...Zatem kończymy."
  Obraził się i poszedł. Znajome zachowanie co Marcin?
  Mimo wszystko pozdrawiam.

 • krwisty weteran
  @MarcinBB sam nie wiem czemu Ci odpisuję?

  Ależ oczywiście, że ta część wpisu nie jest moja. Podobnie jak treści w tych linkach co dałem. To widać gołym okiem. Podobne wklejki z nazwiskami sam zastosowałeś, a to też nie Twój komentarz i też pewnie krążą w necie. To nic złego. Myślisz, że nie mam co robić, jak tworzyć wpisy antyszczepionkowe? Ten tekst i pewnie te z linków są zapewne na wielu stronach, bo tworzy je mój znajomy z FB, notabene już były znajomy od niedawna.
  Nazwiska nie wymieniam, ale kiedyś miałeś z nim "przyjemność" konfrontować się na tematy religijne. Parę lat temu.
  Macie chyba ze sobą coś wspólnego, za wszelką cenę próbujecie w sprawach szczepionkowych postawić na swoim. Oczywiście wasze wektory są przeciwne. On ma u siebie liczne grono znajomych i oni podpierają się jego tekstami tam gdzie im pasuje. Na innych forach. Przeważnie go pytają o zgodę. Dlatego mnie też łatwiej było podać linki do jego wpisów, w których on udziela tam tak brakujących tobie tutaj komentarzy z mojej strony. Także podpiera się bibliografią, tabelami, danymi itp. Po co ja mam się produkować antyszczepionkowo (chodzi o covid oczywiście), skoro on jest w tym biegły, a ja nie jestem antyszczepionkowy i szkoda mi życia na śledzenie wszystkich doniesień światowych periodyków w tym temacie. Dość się naczytałem i mnie to nie kręci. Jak masz potencjał, chęci i misję prostowania ewentualnych fakenewsów, to pisz u niego na profilu, prostuj itp. Podkreślam ponownie, zapodałem się w tą dyskusję tutaj z racji tego, żeby pokazać, że jest gros naukowców o innym poglądzie niż ma główny nurt. c.d.n.

 • Arturion weteran
  @MarcinBB

  Piszesz: "Tak czy owak jego wypowiedź o tym, że wszyscy zaszczepieni umrą za dwa lata to klasyczny fake news".
  Już za mniej niż dwa lata przekonamy się o tym. ;-)

 • Arturion weteran
  @Pavel_

  Grupa zamknięta to, co najwyżej "banda trojga" (nie rozwinę). A chodziło mi o to, że trolowiznę macie przed oczami, a nie dostrzegacie. Zresztą nieistotne, bo to nie na temat.

 • dervish profesor
  @MarcinBB

  Nie wiem czy uratowałeś mi życie ale na pewno udało ci się wyrwać mnie ze szponów głębokiej depresji w jaką popadłem na skutek informacji, że moja wątroba po 3 szczepieniach już się do niczego nie nadaje. Mam nadzieję, że nikt nie będzie w stanie podważyć tego co przed chwilą przeczytałem.

  To napisałem ja -
  potencjalny samobójca który już się zastanawiał czy nie skrócić sobie cierpień z powodu zniszczonej wątroby i tym samym nie przyczynić się do sukcesu ruchów antyszczepionkowych które mogłyby umieścić moją marną osobę w swoich statystykach zgonów. ;)

 • MarcinBB redaktor
  @krwisty

  Drogi Robercie.
  Jak piszesz - nie jesteś antyszczepionkowcem, tylko "wyszedłeś ze swojej strefy komfortu".
  Zapewne właśnie tak się widzisz.
  A ja to opiszę w ten sposób.
  Przyjrzałem się uważnie raz jeszcze temu, co napisałeś i zrobiłem mały research.
  Środkowa część Twojego postu z godz. 23:17 nie jest Twojego autorstwa.
  To gotowiec do trollowania na forach dyskusyjnych. Śmiga on od dłuższego czasu po profilach facebookowych rasowych szurów. Takich hard level - głoszących spisek NWO i globalnych elit. Wielki reset, depopulacja, Big Pharma, która nas truje i zarazem wprowadza faszyzm. .
  Można go znaleźć między innymi na profilu Deprogramator, mającym dość silne afiliacje z Konfederacją. Profil ten regularnie szerzy fake newsy i manipulacje, stąd facebook już wielokrotnie cenzurował ich posty.
  Pada tam pięć nazwisk - Raoult, Montagnier, McCulluough, Doshi, Ioannidis.
  Montagnier, ewidentnie wybitny swego czasu naukowiec, od pewnego już czasu ma w środowisku naukowym opinię człowieka, któremu odjechał peron. Podobnie było przecież z Karym Mullisem - wynalazcą technologii PCR, który pod koniec życia przekonywał wszystkich, którzy jeszcze chcieli go słuchać, że nocami rozmawia z szopem praczem, który przylatuje do niego z obcej planety. Tak czy owak jego wypowiedź o tym, że wszyscy zaszczepieni umrą za dwa lata to klasyczny fake news.
  Raoult i McCulluough (kardiolog, nie wirusolog) bardzo mocno zaangażowali się w projekt leczenia covida hydroksychlorochiną, gdy w badaniach in vitro specyfik ten dawał obiecujące wyniki. Niestety, gdy przyszło do badań z chorymi na covid, okazało się, że hydroksychlorochina jednak nie działa. Na obu naukowców spadła krytyka a oni się obrazili na kolegów i weszli na drogę krucjaty z resztą środowiska. Nazywanie McCulluough "specem od leczenia covida" to raczej żart, no ale biorąc pod uwagę źródło i autora...
  Prosiłem Cię o przykład konkretnych wypowiedzi tych pięciu osób, które rzekomo, według tego proepidemicznego gotowca, który wkleiłeś, w jakiś sposób krytycznie wypowiadały się o szczepionkach na covid19. Nie podałeś tych wypowiedzi.
  Zamiast tego zalałeś stronę linkami bez żadnego komentarza, które same w sobie są strzępami różnych informacji, czasem nawzajem sobie przeczącymi.
  I na koniec napisałeś z rozbrarającą szczerością: "Przeczytaj przed zaśnięciem i jak masz czas, to wyłapuj w nich fakenewsy, bo mnie się nie chce."
  To ostatnie się właściwie samo komentuje.
  bez odbioru

 • krwisty weteran
  @krwisty c.d linków do MarcinaBB bo prosił...

  https://docs.google.com/document/d/1FihWpklHbrQoRGJCX4jxFKCxtVjKdS6y/edit?fbclid=IwAR18TfUzIciC8qv_K4EYnY5oEttdoWvIGHfcQQzt7ZN_Zvj2zToeRLdyLnc
  https://docs.google.com/document/d/1PlGkKjJGhFA44SGKm92IbCipjxQMYboy/edit?fbclid=IwAR3_QshVWUD5ez1qP1JuSBpNr8dwDV5PdCyG9_AcIOkak-tUu10C8Jvu7t8
  https://www.fromrome.info/2021/09/18/prestigious-italian-laboratory-confirms-graphene-oxide-in-the-death-vaxx/?fbclid=IwAR00W4cHXILmOUndkPizUiVkGxBxiEZUk-bR3yR7Gdw2D4gNMayT2D_-Fe0
  https://docs.google.com/document/d/1WhXSMDgof3UEk-mZc4nvAXfUTWmCDdcc/edit?fbclid=IwAR3EmW34UBNtKr1ntXoWL3G5lmKExgUYquJjxQg83KP3w9MWm3FHdTJBCEk
  https://docs.google.com/document/d/13tOC53qmP9zJFgdccTFeqe7ypYBtBvMg/edit?fbclid=IwAR12IBl3MSjeZGa2fHLKfykBDQRG5TIS7FWPfSC7mpPMR9oq_KfyAyptSUQ
  https://swprs[***]on-the-treatment-of-covid-19/?fbclid=IwAR18TfUzIciC8qv_K4EYnY5oEttdoWvIGHfcQQzt7ZN_Zvj2zToeRLdyLnc
  https://docs.google.com/document/d/14Ifkf3-lGY8UJ2QjytbKVXrzDZoHVbVkTbBDV74-YSg/edit?fbclid=IwAR2nse5SA4cOJt0A-bkWkCVsX1oGUAEDgNdEIuXvxQIi22m9e_ckAAaCmZE
  https://docs.google.com/document/d/183HC666q7SULVdk_F3pg9xRVRGwyrlbE4m7OMTeeHYc/edit?fbclid=IwAR1r7re9t93U0qPqixig-RCSAy3GKSPgosoO0UACWWcHGgADcL100OoRvh8
  https://docs.google.com/document/d/1CeSVICLGcmhryFWfJ0WQoa7JpKKgKzT3bsJmWps8Ksg/edit?fbclid=IwAR13hJEZyvywSb1yqcrzWI5yAAzq-b2jipnN5rYtj0L8YNzkfzz1-lgg2iA
  https://docs.google.com/document/d/1hDPnjaE-A9uK_xfUWrrU8akjO6tBS-Ih/edit?fbclid=IwAR3cTXnZKroAcPE1oCTGPHEhoKXqk54O38sIhlYG7bdVFWmAfzHIvyq3fVU
  https://docs.google.com/document/d/1Q6So36b-toAyeCakoFyO74Ithze3nhRQ/edit?fbclid=IwAR2HZ0WnBwzbwvGRd6yNqqI7fdN7LtPapSDLN77eop3Rk7RGwUMgNxQV2o8
  https://muckrack.com/alison-tarke/articles?fbclid=IwAR0zs9qv6LwBbZpLtffueYGyT9LTrvXZKLSpxJdtw00MgmQitZVxSmX0zpA
  https://www.sciencedaily.com/releases/2021/01/210106142648.htm?fbclid=IwAR0TdEDCFDvIAzX6ZNp_--zwSuv-OcOt1UuUwOraOkgOfrzKWDFRP3kTEgo
  https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/effectiveness/index.html?CDC_AA_refVal=https%3A%2F%2Fwww.cdc.gov%2Fvaccines%2Fcovid-19%2Fhealth-departments%2Fbreakthrough-cases.html
  https://www.nbcchicago.com/news/coronavirus/151-dead-563-hospitalized-in-illinois-breakthrough-covid-cases/2556408/?fbclid=IwAR00cZhzRcuZvjKnfXf5leg-yFz0-oUGtkRp2F1YMU8h6B2_YgoheHDqNmI
  [***]v=5sIWb9GTbbE
  https://www.bitchute.com/video/17S4PiXkfU6t/?fbclid=IwAR3mrGL4xKx0oUN71iItxYbOH3EuUroPC04nt-qXQJf5rndN-7SZb3BdT4k

 • krwisty weteran
  @krwisty c.d

  https://docs.google.com/document/d/1gCAYA-2qTrAkPv045axD5zSdcS13z0uq/edit?fbclid=IwAR1pkE3I9DAmqor-05FqfwxbGUJ_XVoUvgx9tCVTyQ1djjJZWB2z_g_nESQ
  https://www.bitchute.com/video/5rgIDCLPrutF/?fbclid=IwAR19k3JL8NrwOUgjfcG46pBUFZIX3BUAwd5d6ljALdp3p4FbJARsYSCrwPs
  https://docs.google.com/document/d/1vmDPBXbFAse6NqAi2kJn00oToo8ExJ5y/edit?fbclid=IwAR1XT0zfBFcZukYflobFAVTDh6pv0NC2Kbrh9PuuYQKdl-EfNhWAwSrh7h4
  https://docs.google.com/document/d/1RJHgCwuA5i17xHCgXGOCwiX6nknFJdRm/edit?fbclid=IwAR3ucHUfifId6t2dG1xc6g1u9R7bKYoasA4qsBenGI2jvYeYzU7TXMqzRvA
  https://docs.google.com/document/d/11I3PZsU7L6miCM-goWof2grFtoijZfMa/edit?fbclid=IwAR1fy30V5eZfcIgIi7Jb_yqc-SE-9vHFLdAdaaPYRN7LQ13D5567VkxDZ14
  https://docs.google.com/document/d/1nj9ci8LzkMaPYBbIXkAdHnma0tLsRWx5/edit?fbclid=IwAR3rovsVZzRnI-nl6tnx2kjf28KFEx8GC1-CozyrCBITta7wtKpttopk8e4
  https://docs.google.com/document/d/1nZYOm2-GRTVChBFugPTweHJPtdBnWg-N/edit?fbclid=IwAR1fy30V5eZfcIgIi7Jb_yqc-SE-9vHFLdAdaaPYRN7LQ13D5567VkxDZ14
  https://www.jccf.ca/wp-content/uploads/2021/10/2021.09.17-Open-letter-to-the-president-of-the-U-of-Guelph_B.Bridle.pdf?fbclid=IwAR1r7re9t93U0qPqixig-RCSAy3GKSPgosoO0UACWWcHGgADcL100OoRvh8
  https://docs.google.com/document/d/1GX3LY4q-O6FmH9Z_dllrbep2btfQFNqe/edit?fbclid=IwAR1N1TtC8GfmlgDIk76FplZTKcuyVlZzRs2CJcivpXcw0sgM3Gn9gq2d-z8
  https://docs.google.com/document/d/1mzLcBFcqP2dKDcocHY9zgOv4t1R5YqI5/edit?fbclid=IwAR3mrGL4xKx0oUN71iItxYbOH3EuUroPC04nt-qXQJf5rndN-7SZb3BdT4k
  https://docs.google.com/document/d/1jETVtF2LTtkRXE7d6PK6gGTMHb6LqspG/edit?fbclid=IwAR3DGhNA-KQal_3iN6mjtjUQGgB0q6K5ly2l3Z660fN8a_F68lBFowCg2b4
  https://docs.google.com/document/d/1KUsBejF2qvUZKF-gH0HF_gN6-Wgrt1Gs/edit?fbclid=IwAR18TfUzIciC8qv_K4EYnY5oEttdoWvIGHfcQQzt7ZN_Zvj2zToeRLdyLnc
  https://www.eurosurveillance[***]content/10.2807/1560-7917.ES.2021.26.39.2100822?fbclid=IwAR3mrGL4xKx0oUN71iItxYbOH3EuUroPC04nt-qXQJf5rndN-7SZb3BdT4k
  https://docs.google.com/document/d/1olvcIMVeT6ACuf1HDDFsZ0HDhZLge6Np/edit?fbclid=IwAR32w0rwdDpZ1KewcTlhOcDlIkRUEkGrSXJ3YvFcGrKhNIXWAFzNnLbTBXE

 • krwisty weteran
  @MarcinBB choć mi się nie chce odpowiadam, choć internet nie boli...

  Drogi Marcinie (to sarkazm do twego sarkazmu drogi Robercie)
  Otóż gdybyś uważnie przeczytał, albo przynajmniej zerknął na poniższe moje komentarze, to znajdziesz nie tylko 5 nazwisk a więcej. Oczywiście spojrzałeś tylko na ten jeden komentarz i dawaj dworować z 5 nazwisk. Ale to nic, przyzwyczaiłem się do Twojego stylu dyskusji.
  Wracając do sedna, ja nie jestem antyszczepionkowcem, (bo jestem zaszczepiony )by Ci udowadniać za wszelką cenę szkodliwości szczepionek na covid. Nie mam w tym celu i mam to gdzieś.

  Ja po prostu wyszedłem ze swojej strefy komfortu i skonfrontowałem swój proszczepionkowy światopogląd ze stroną przeciwną oraz faktami, czasem też fake newsami, jakie tamta strona wrzuca do sieci. Przeczytałem dziesiątki, jak nie setki różnych artykułów na "NIE".
  Chwytasz mnie za słówka: " Z tego co pamiętam, chyba nawet sam wynalazca tego typu szczepionek jest sceptyczny." - napisałem tak jako figurę retoryczną. Nie chciałem wchodzić w szczegóły opinii Roberta Malone i czy on faktycznie wynalazł mRna czy tylko platformę tej szczepionki. Jak duży ma faktycznie wkład a jaki sobie przypisuje itp.
  Celem moich wpisów do twego interlokutora (bo z wiadomych nam obu względach nie do Ciebie), była chęć podania mu nazwisk sceptycznych naukowców, jako przeciwwagi do listy, którą ty wkleiłeś.
  Dyskusję o NOPACH czy innych aspektach działania zgłoszeń, też nie ma sensu tutaj rozwijać, bo to nie portal od tego. Bo zdania i statystyki też będą podzielone i różne.
  Babrać mi się w tym nie chce, bo nawet tu widzę kwitnie wojenka między pro a anty. A ja jestem w temacie obowiązku szczepień na covid sceptyczny, raczej jestem za wolnością wyboru (temu jestem zaszczepiony), choć pisząc to, pewnie narażam się już proszczepionkowcom.
  Chciałeś linki, to masz w kolejnym komentarzu moim 25 linków z brzegu. W niektórych z nich jest bibliografia. Przeczytaj przed zaśnięciem i jak masz czas, to wyłapuj w nich fakenewsy, bo mnie się nie chce. Ogólnie temat uważam za zamknięty.

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec
  @dervish

  Alkoholicy żyją tak kilkadziesiąt lat i o tym nie wiedzą, więc trochę jeszcze pożyjesz.

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec
  @dervish

  Zacznie wychodzić, jak zaczną przychodzić terminy kolejnych badań okresowych, tam gdzie to badają.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Z powodu zaszczepienia. Zaszczepionych i zarażonych covidem którzy zmarli jest ponad 3000, stan na 06.12.

 • dervish profesor
  @Lets1Go1Brandon

  No to jako osoba zaszczepiona 3 dawkami zapewne jestem na skraju śmierci. Moja watroba pewnie nadaje sie juz tylko do wymiany.

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec
  @dervish

  "Raport zawiera informację też o ok. 100 przypadków zgonów. W większości spraw wskazane jest jednoznacznie, że przyczyną zgonu była szczepionka. W niektórych jednak przypadkach, autorzy raportu wskazują, że śmierć pacjenta nie musiała nastąpić bezpośrednio po przyjęciu preparatu przeciwko COVID-19. "

  Dodam ponadto, że w niektórych szpitalach (może wszystkich, nie wiem) szczepieni lekarze na mocy umowy z firmą produkującą szczepionki podlegają dość częstym badaniom i prawie wszyscy mają wyniki dotyczące wątroby, jak u alkoholika w ostatnim stadium marskości wątroby. To samo u kolegi, który zawsze był zdrowy, a teraz kwalifikuje się na rentę.

 • dervish profesor
  @Pavel

  Uściślijmy, bo ktoś może źle zrozumieć. Te 73 zgony to były zgony zaszczepionych na Covid w wyniku późniejszego zarażenia Covidem a nie z powodu zaszczepienia ?. Dobrze zrozumiałem?

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec
  @Pavel_

  ?

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec
  @kwak11234@wp.pl

  https://www.politykazdrowotna.com/74037,ile-jest-zgonow-z-powodu-nop-ow-po-szczepionce-przeciwko-covid-19

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl