Sukces Steierta

 • 2005-01-01 12:20
Wolfgang Steiert niedawno rozpoczął pracę z rosyjską ekipą, a już świętował swój pierwszy sukces. Dimitri Vassiliev wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w St. Moritz. Trener jest bardzo zadowolony z postawy swoich nowych podopiecznych.

Jestem bardzo szczęśliwy.Sprawia mi radość, pracować z tymi chłopcami- mówi Steiert. Zwycięzca austriackiego konkursu nie jest nieznanym zawodnikiem. Pokazał się z dobrej strony na Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2000/2001. W związku z wykryciem u rosyjskiego skoczka niedozwolonych substancji otrzymał karę dwuletniej dyskwalifikacji.

Wolfgang Steiert postrzega swoje nowe zadanie jako wielkie wyzwanie. Pierwszy sukces ma już na swoim koncie. Podczas pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie Vassiliev był 10.

Komunikacja językowa nie stała się przeszkodą. Rozmawiamy po niemiecku lub angielsku i wychodzi to nam bardzo dobrze- twierdzi szkoleniowiec.

Steiert, który był osobistym trenerem Martina Schmitta, trzyma za byłego podopiecznego kciuki. Martin wygrał wiele z tego, co było do wygrania. On jeszcze powróci.


Joanna Będzieszak, źródło: RTL&sport.de
oglądalność: (5214) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  chyba w wirtualnym świecie darka.

 • anonim
  @Boy

  No nie jest i tyle. Zwolnili go za słabe wyniki

 • Boy profesor
  @darek

  Co to ma znaczyś, że Steiert nie jest już trenerem Rosjan? Odbiło ci czy co ?

 • anonim

  Hehe ciekawy artykuł szkoda tylko że dzień później Steiert nie jest już trenerem Rosjan...

 • anonim
  Schmitt

  Martin jestem z tobą akto uważa żenie powrócisz ten wogle się nie zna na skokach i jest kompletnym żółtodziobem w tej dziedzinie

 • olek_solec początkujący
  Grałem w SN Manager 2005...

  Tam był artykuł w gazecie: "Trener Rosjan-zdobędziemy złoto!"
  Wydaje mi się, że to raczej nierealne, ale Rosjanie mogą pokazaćsię z dobrej strony. Nie tylko Vassiliev dobrze skacze. Do formy powraca także Fatchullin.

  Ktoś, kiedyś na forum mówił nt. Stocha: "nie podniecajcie się, że jest w czołówce, chedal też wygrywa, a w PŚ jest koło 40"
  A Vasiliev?! A w zeszłych sezonach Austriacy?! Wydaje mi się, że jeśli zawodnik ma odpowiednie umiejętności i jest w formie, to wyniki zależą tylko od stanu pszychicznego.

 • anonim

  Martin do przodu i Vassiliev też!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).