Słoweniec trenerem Ryoyu Kobayashiego

 • 2022-06-20 12:20

Jak podaje japoński dziennik sportowy Hochi, Matjaz Zupan został nowym trenerem Tsuchiya Home Ski Club. Pod okiem Słoweńca będą pracować między innymi Noriaki Kasai czy Ryoyu Kobayashi - najlepszy skoczek minionej zimy.

Do tej pory członkowie omawianego klubu ćwiczyli wedle planu ułożonego przez Richarda Schallerta. Austriak prowadził grupę zawodników z Japonii od 2019 roku, kiedy zastąpił Janne Väätäinena z Finlandii. 53-letni Zupan od 2017 roku współpracował z Władimirem Zografskim. Nieoficjalnie mówi się, iż nowym szkoleniowcem Bułgara może zostać Grzegorz Sobczyk, który minionej zimy asystował Michalowi Doležalowi w reprezentacji Polski.

Przeczytaj także: Zografski przeprowadził się do Polski. Kto trenerem Bułgara?

Reprezentantami Tsuchiya Home Ski Club są między innymi Ryoyu Kobayashi, Noriaki Kasai, Yuki Ito, Tatsunao Kobayashi czy Masamitsu Ito. Japońscy dziennikarze podkreślają duże doświadczenie Zupana, który jako skoczek został drużynowym wicemistrzem olimpijskim w Calgary. W roli szkoleniowca doprowadził Roka Benkovica do tytułu mistrza świata, a rodzimą kadrę narodową do zespołowego brązu igrzysk w Salt Lake City. Słoweniec pracował także w Czechach, Francji oraz Rosji.

Na miesiąc przed inauguracją Letniego Grand Prix nadal niejasne są losy stanowiska głównego szkoleniowca reprezentacji Japonii, które tej wiosny zwolnił Hideharu Miyahira. Obowiązki głównego trenera, do czasu wyboru nowego fachowca, objął Masahiko Harada.

Przeczytaj także: Hideharu Miyahira żegna się z reprezentacją Japonii


Dominik Formela, źródło: hochi.news
oglądalność: (7199) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • King profesor
  @alelesz22

  Moim zdaniem potencjał to on ma na poziomie Nykänena. Jest w stanie osiągnąć według mnie wszystko tylko pytanie czy tego dokona? Tempo zwycięstw w PŚ też ma dobre bo na poziomie Schlierenzauera. Już nie pamiętam dokładnie czy to było 20 czy 25 zwycięstw, ale obaj osiągnęli to w ciągu 3 lat od swojego pierwszego zwycięstwa w PŚ. Oczywiście Gregor zaczął wygrywać jako nastolatek, ale potem szybko się wypalił i do tego te kontuzje. Ryoyu z kolei wbił się na dobre do czołówki w wieku 22 lat, więc i to ryzyko wypalenia powinno być mniejsze.

 • Lataj weteran
  @Pavel

  Ryoyu mógłby mieć trenera osobistego tak, jak Małysz kiedyś miał. Szkoleniowiec nie musi się wtedy zajmować więcej niż jednym skoczkiem.

 • Bewley początkujący
  @Skokownik

  Pokonanie Malysza. I 100 zwyciestw w PS. Jednak Stoch jest cienki, 2 KK to malo. [---]

 • alelesz22 bywalec
  Ryoyu Kobayashi

  2x KK, 3 miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ, złoty i srebrny medal na ZIO, 2x TCS, mała kryształowa kula na PŚ w lotach, 2 miejsce w PŚ w lotach, zwycięstwo w Raw Air, 2 i 3 miejsce w Raw Air, zwycięstwa w 3 mini turniejach, 25 zwycięstw w PŚ, 45 razy stawał na podium.
  Trzeba przyznać, że Smok jest już w tym momencie ( a ma dopiero 26 lat) jest jednym z najlepszych w tej dyscyplinie. Czy dogoni Małysza, Gregora i innych wybitnych skoczków? Tego nie wie nikt. Myślę, że jeśli Ryoyou ma potencjał na bycie najlepszych skoczkiem narciarskim w historii. Pytanie tylko czy zdrowie pozwoli i czy będzie miał wystarczająco motywacji.

 • Skokownik stały bywalec
  @TheDriger

  O to się niestety obawiam, bo mówił, że po zdobyciu złota olimpijskiego poczuł się dość spełniony i musi znaleźć nową motywację.

 • Bewley początkujący

  Kiedy zdjecie z twarza?
  Nie jestem przekonany, raczej Zupan to slaby trener, a Kasai to wiekszy odpal niz Takeuchi. Jeszcze kolejne 10 lat go meczcie, ze musi oddac skok w Sapporo, oddal juz 10 lat temu i bylo mizernie. Gosc niszczy swoje zdrowie absolutnie. W imie jakiejs psychozy.

 • Pavel profesor
  @Lataj

  Raczej japońskie kluby nie zatrudniają totalnych anonimów bez żadnego doświadczenia i osiągnięć. Jak dotąd byli to trenerzy prowadzące pierwsze reprezentację z jakimiś wynikami.

 • SaraT początkujący

  Wszyscy piszą o Ryoyu, a Zupan został trenerem również Kasai'a, który ostatnio zapowiadał walkę o olimpijskie medale.

 • Bewley początkujący
  @Seba Aka Krzychu

  Zdobedzie, skoro ma Malysza pokonać. On albo Granerud, albo z drugiej strony Lindvik.

 • Lataj weteran

  Mam nadzieję, że Sobczykowi nie przyjdzie do głowy trenować kiedyś Ryoyu, jak się skończy przygoda Zupana z Tsuchiya Home Ski Club. To jeden z najgorszych trenerów, jakiego można sobie wyobrazić, a do tego Smok by się podłamał, a wszystkie jego sukcesy prysły, z czego nie taka kręta droga do końca kariery.

 • Oczy Aignera profesor
  @Tommy 97

  Widać, że Masahiko Harada już od dłuższego czasu ma chęć na objęcie reprezentacji. Takanobu Okabe jest z kolei głównym trenerem klubu Megmilk i raczej na tym stanowisku pozostanie.

 • Seba Aka Krzychu profesor

  No ciekawe jak Ryoyu będzie skakał w następnym sezonie, osobiście nie oczekuje, żeby znowu zdobył KK, choć byłoby bardzo fajnie, gdyby tego dokonał, ale TOP3 na koniec sezonu byłoby fajnym wynikiem, ale najważniejsze będą MŚ i mam nadzieję, że na nich Ryoyu pokaże się z jak najlepszej strony i zdobędzie złoty medal.

 • King profesor

  Wydaje mi się, że w kolejnym sezonie Ryoyu będzie mieć wyniki na poziomie sezonów 2019/20 czy 2020/21. Po takim sezonie jaki miał raczej naturalna może być pewna obniżka, zmęczenie.

 • TheDriger bywalec
  @Gerwazy

  Mi się wydaje, że Koba wszedł na taki poziom samoświadomości, że sam wie czego mu potrzeba żeby wygrywać. Prawdopodobnie materiał na najlepszego skoczka w historii, oby się nie wypalił jak Gregor.

 • Gerwazy doświadczony

  Przed sezonem u bukmaherów, ze względu na wyniki w poprzednim sezonie, akcje kobayashiego będą stały wysoko. A możliwe jest, że nie będize mu się dobrze pracowało pod okiem nowego trenera, z nowymi schematami i ćwiczeniami. Myślę więc że jest to okazja aby przed sezonem postawić coś u buków przeciwko Kobayashiemu.

 • Tommy 97 początkujący

  Skoro do tej pory nie wybrali to myślę że Harada zostanie albo Okabe bo wątpię by Tomoharu Yokokawa chciał wrócić

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl