Limity startowe na kolejny period Pucharu Kontynentalnego

 • 2005-01-11 21:15
Podobnie jak w Pucharze Świata, również w Pucharze Kontynentalnym, tuż po zakończeniu kolejnego periodu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podała limity startowe na nadchodzący okres. Polska straciła w ogólnym rozrachunku jedno miejsce i może wystawić w następnych zawodach tylko 4 zawodników...

Przypomnijmy, że limity startowe w Pucharze Kontynentalnym są ustalane na podstawie listy CRL (Continental Ranking List) a sposób przydzielania liczby zawodników jest o wiele prostszy niż w przypadku Pucharu Świata. Najogólniej można powiedzieć, że o limicie startowym decyduje liczba zawodników danego kraju znajdująca się w czołowej 50-tce CRL, przy czym maksymalny przydził wynosi 8 zawodników a najmniejszy 4.

Zobacz aktualną klasyfikację CRL »

Na wspomnianej liście znajduje się 4 reprezentantów Polski: Robert Mateja (miejsce 8 - 607 pkt), Adam Małysz (miejsce 44 - 200 pkt), Tomisław Tajner (miejsce 46 - 189 pkt) oraz Krystian Długopolski (miejsce 48 - 170 pkt). Stąd też w następnym periodzie otrzymaliśmy limit podstawowy 4 zawodników i w porównaniu do poprzedniego tracimy jedno miejsce startowe. Limity te, w odróżnieniu od Pucharu Świata, nie są imienne, co oznacza że możemy wystawić do konkursów dowolnych zawodników.

Do powiększenia naszego limitu zabrakło kilkunastu punktów Kamilowi Stochowi, który obecnie znajduje się na tej liście na miejscu 62 ze 133 punktami na koncie. Jego obecna forma daje nadzieję, że po kolejnym okresie startowym wskoczy do czołowej 50-tki CRL i od następnego periodu odzyskamy stracone miejsce przy założeniu, że pozostali Polacy z niej nie wypadną.

Maksymalny limit startowy na kolejny period otrzymali Austriacy i Słoweńcy, przy czym Austriacy, którzy zdominowali początek zimowej edycji Pucharu Kontynentalnego, posiadają aż 11 zawodników w czołowej 50-tce CRL, ale zgodnie z regulaminem mogą wystawić do zawodów maksymalnie 8 skoczków.

Kolejny period, podobnie jak w przypadku Pucharu Świata, jest bardzo krótki i obejmuje zawody w Sapporo (3 konkursy) oraz w Bischofschofen (2 konkursy). Po tym czasie FIS dokona przydziału limitów startowych ponownie...

Limity startowe na 4 period COC 2004/2005
Kraj
Zawodnicy
Trenerzy
Austria
8
2
Słowenia
8
2
Finlandia
7
2
Japonia
7
2
Norwegia
6
2
Niemcy
5
2
Pozostałe kraje
4
2

Damian Pietrzak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4351) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Rafał

  @ AdiP
  Sliz rezerwowy na Universjadzie.
  Tylko dlaczego rezerwowy?
  A skład 4 juniorów w CoC optymalny- niech ćwiczą przed MŚJ .(ew nie wiem czy Wantulok nie jest lepszy od Topora. )

 • olek początkujący

  Mateja i Małysz skakali w Coc latem i stad te punkty.Ale to jest cyrk .Miał byc rozwój i powiększanie tych limitów a tymczasem to my sie zwijamy i w COC i wPŚ

 • Adi.P. początkujący
  A Śliż nie poleciał?

  Przecież ostatnio skakał najlepiej? Dziwne?

 • anonim

  Czy ktoś mi powie o co chodzi w tych klasyfikacjach?
  Dlaczego w rankingu WRL Pucharu Kontynentalnego jest Mateja i Małysz?
  Przecież oni skaczą w Pucharze Świata a nie Kontynentalnym?

 • anonim

  zyla topor stoch urbanski.....to oni sa w sapporo

 • anonim

  A przy Snopku podsypiam w czasie transmisji - gościu nadaje się do opowiadania bajek na dobranoc.

 • witeck początkujący
  @ AdJ

  Dokładnie tak jak piszesz...

 • anonim
  CoC

  Czy naprawdę nie wiemy kto poleciał do Sapporo i czy w ogóle tam startujemy?

 • AdJ początkujący
  imienność limitów

  ...Chciałem tylko zwrócić uwagę, że limity liczby skoczków ani na PK ani na PŚ nie są imienne. Imienne są za to zwroty kosztów uczestnictwa w zawodach PŚ

 • anonim

  Szaranowicz powinien reczniki Miklasowi nosic... Miklas potrafi atmosfere zrobic cala otoczke... a Szaranowicz... bez komentarza!!!

 • snow początkujący
  komentatorzy TVP

  Wart Pac pałaca. Jaka różnica Miklas czy Szaranowicz. Bełkot i bzdury, że żal d... ściska!

 • skolim początkujący

  naprawde wiem ze pan Szaranowicz lubi "paplac" ale chyba tylko ktos na bardzo niskim poziomie wymagan woli komentarze pana Miklasa... nie prowokuje, to zupelnie inna liga. az wstyd i zal ze ludzie tak krytykuja Wlodka

 • marluk początkujący
  o rany!!

  herr o kulach,hanni wypalon i rozwalon, szpeth szpetny, ahonen bez serca, adam bez izy, janda bez wzroku, kasai niedolot, malinka bez wisły, zakopane bez ciurusia, bachleda bez starostwa, o curva jaki kyrk. No i jeszcze szaranowicz. BOŻE RADŹ CO CZYNIĆ!!

 • anonim

  Za to mogą być kłopoty z powiększeniem limitu w COC.

 • anonim

  Krótki ten period, taki periodziczek. Ale to dobrze, bo Mateja chyba tym razem wejdzie do 50 WRL i będziemy skakać w czwórkę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).