Zmiany na Wielkiej Krokwi

 • 2005-01-12 11:40

Choć Wielka Krokiew jest niewątpliwie najnowocześniejszym w Polsce i spełniającym międzynarodowe standardy obiektem, wciąż musi się dostosowywać do kolejnych zaleceń FIS-u. Przed tegorocznymi konkursami Pucharu Świata w Zakopanem gospodarze zawodów starali się w miarę swoich możliwości finansowych wprowadzić kolejne zmiany i udogodnienia: wzmocnione zostało zainstalowane w zeszłym roku oświetlenie skoczni, zdążono także zmodernizować trybuny po prawej stronie zeskoku.

Ostatnie zmiany sugerowane przez przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej są związane z poprawą warunków oczekiwania na start dla zawodników. Nowe szatnie dla skoczków będą posiadały kanalizację i będą utrzymane w stylu góralskim. Niestety, jeszcze nie wiadomo, czy remont wszystkich pomieszczeń uda się zakończyć przed najbliższymi zawodami.

Jednak już niedługo Wielką Krokiew czekają poważniejsze zmiany. Jak zapowiedział dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, Andrzej Kozak, mieszczący się na stadionie pod skocznią pawilon ma zostać zburzony. Na miejscu starego, zbudowanego jeszcze przed Mistrzostwami Świata w 1962 roku, stanie nowy, wyższy o jedno piętro budynek. Właśnie na dodatkowym piętrze mają znaleźć się nowoczesne kabiny dla komentatorów sportowych. - Warunki, w jakich pracują komentatorzy są naszą następną bolączką. Dlatego będziemy robić wszystko, by zdobyć środki na budowę tego nowego obiektu- powiedział Lech Nadarkiewicz, dyrektor Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Zakopanem.

Niestety, właśnie z powodu braku środków finansowych, pomysłodawcy nowego pawilonu pod Wielką Krokwią musieli bardzo ograniczyć projekt budowy. "Ostateczna wizja" przewiduje wspomniane nowe pomieszczenia dla komentatorów, salę konferencyjną i sub-biuro Pucharu Świata. W nowym obiekcie ma się znaleźć także muzeum narciarstwa oraz izba pamięci poświęcona pobytowi w Zakopanem Jana Pawła II. Prace nad modernizacją pawilonu mają się rozpocząć w przyszłym roku.


Marta Wąsowska, źródło: informacja własna
oglądalność: (2479) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  -

  od strony gór, z tyłu skoczni można wejść na skoki bez biletu?

 • anonim

  ja też

 • anonim

  Będę w tym roku w Zakopanym ba Skokach...!!! Bardzo sie ciesze że Zakopane tak sie stara...!!!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).