COC w Bischofshofen: Austriackie podium, Stoch 23

 • 2005-01-23 14:15
Sukcesem gospodarzy zakończył się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofschofen. Zwycięstwo odniósł aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, Balthasar Schneider a na podium towarzyszyli mu Florian Liegl oraz Roland Mueller. Najlepszym z naszych reprezentantów, podobnie jak wczoraj, okazał się Kamil Stoch zajmując 23 miejsce...

Balthasar Schneider uzyskał dwie najdłuższe odległośći w konkursie (dwa razy po 138 m) i wyraźnie wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Folriana Liegla (131 i 138 m), który bardzo dobrym drugim skokiem awansował z 4 pozycji po I serii na drugi stopień podium. Na 3. miejscu znalazł się kolejny Austriak Roland Mueller (137 i 129,5 m).

Na kolejnych miejscach znaleźli się Fin Jussi Hautamaeki (133 i 133,5 m), który przegrał walkę o podium z Muellerem zaledwie o 0,5 pkt. Piąty był dzisiaj kolejny z Finów, Kimmo Yliriesto (130 i 134 m) a tuż za nim Słoweniec Robert Kranjec (128 i 133 m).

Podobnie jak wczoraj, tylko jeden z naszych reprezentantów zdołał się zakwalifikować do serii finałowej - Kamil Stoch po skoku na odległość 122,5 metra zajmował 17. miejsce po I serii i mimo dłuższego skoku w finale (124 m), spadł ostatecznie w klasyfikacji na 23. miejsce. Dzisiejszą rywalizację na miejscu 33. zakończył Tomasz Pochwała (118 m), 49. był Stefan Hula (109 m) a 55. Paweł Urbański (109 m).

W finale nie wystąpił reprezentant Czech Antonin Hajek (117,5 m - 37 miejce), który we wczorajszych zawodach stał na najniższym stopniu podium. W drugiej serii nie zobaczyliśmy także reprezentanta gospodarzy, Stefana Thurnbichlera (118 m - 31 miejsce).

Zawody w Bischofschofen kończyły kolejny period Pucharu Kontynentalnego i według naszych nieoficjalnych obliczeń wynika, że w następnym okresie startowym awans do Pucharu Świata wywalczyli następujący zawodnicy: Balthasar Schneider (AUT), Jussi Hautamaeki (FIN), Tsuyoshi Ichinohe (JPN), Kimmo Yliriesto (FIN) oraz Antonin Hajek (CZE).

W kolejnym okresie startowym nasz kraj reprezentować będzie mogło prawdopodobnie tylko 4 zawodników. Na liście rankingowej CRL po zakończeniu tego periodu znajduje się tylko 3 naszych skoczków (Mateja - 8, Małysz - 45 i Stoch - 46), zatem Polska otrzyma limit podstawowy 4 zawodników.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się za tydzień w niemieckim Lauscha. Pełne wyniki oraz relację z tego konkursu przedstawimy oczywiście w serwsie Skijumping.pl!


Zobacz pełne wyniki konkursu »

Damian Pietrzak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4949) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Henio

  Wiem, że Szczyrk, ale myślami byłam już na skoczni w Zakopcu, stąd te metry - ale chyba wiadomo o co chodzi, jak przeliczać "uprawnienia" do startu ;)
  W zeszłym sezonie Włosi to byli chyba w X lidze ;)

 • anonim
  mmm-k

  Skaczą w Szczyrku ,więc 100m nawet Małysz nie skoczy.
  Masz rację ,że MP powinny być kwalifikacją na PŚ i PK.
  Dla mnie ważniejszą eliminacją jest skład na CoC, bo w Zakopcu powinni skakać wszyscy uprawnieni tzn w sobotę 9-ciu(tylko seniorzy) a w niedzielę pozostali senorzy posiadający pkty FiS- zastępują odpowiednio ostatnich z soboty.
  Zaś na CoC tylko juniorzy do odwołania.

 • anonim
  Włosi gonią iiligę

  @ mmm k
  Co prawdo Cipolino słabo ale Colorado przyzwoicie ,ale do Turynu obaj nie zdążą
  wejść do 50WRL

 • anonim
  9 na Zakopane

  Moim zdaniem eliminacje do startu w Zakopcu powinny być podczas Mistrzostw Polski :) Ale nalezy dobrze patrzeć na wyniki - jeśli skoki zawodnika są porównywalne z wynikami Adama [czyli Adaś 130 metrów, a dany skoczek doskoczy do 115] to można go wysłać. Jeśli mimo miejsca w MP jego skoki są niewiele dalsze niż "bula+metr" to jego start w PŚ nie ma sensu.
  Najwyżej odpuszczę oglądanie początku konkursu, nie mam ochoty się denerwować, że któremuś się coś stanie :(

 • anonim
  Juniorzy na start w PK!

  Emocje związane że składem 9-tki na Zakopane są całkowicie nieuzasadnione.
  1.Kwalifikacje do startu w PŚ mają tylko 3xM(Mateja, Małysz i Mateusz).Pozostali jak by nie patrzeć to tzw.wypełniacze, no może jeszcze Krystian.
  2.Nie ma sensu wypychanie Kamila na PŚ (jest za słaby -skoki na bulę nie mają żadnego uzasadnienia szkoleniowego) niech dalej skacze w PK,ciuła pkty i na k-90 przygotowuje sie do MŚJ.
  3. W CoC powinni startować tylko juniorzy.
  4.W PŚ w Zakopcu dać szansę tylko(ostatnią) seniorom m.in.Pochwale,Toniowi, Skupniowi,W.Tajnerowi oraz młodym 19-latkom Huli, Styrczuli (jeśli jest uprawniony).

 • anonim
  sklad na Zakopane

  1.Malysz
  2.Mateja
  3.Rutkowski
  4.Dlugopolski
  5.Stoch
  6.Skupien
  7.Sliz
  8.Bachleda
  9.W.Tajnder

 • anonim

  obym zobaczyl obym zobaczyl ale cos w to nie moge uwierzyc, bo to co pokazal w PS i w ostatnich konkursach PK to byla kompromitacja. Zawodnik, ktory nie umie wejsc do 30 PK nie ma nawet czego szukac w PS

 • anonim
  zakopane

  nie 5 z dzika karta tylko 8 czyli 4+8=12

 • anonim

  No to zobaczysz ze sie wezmie do roboty

 • anonim
  Hula ???

  Hula powinien miec do konca tego sezonu zakaz wystepow w PS i nawet w PK..chyba ze w koncu zawczenie lepiej skakac..poki co to PS nie dla niego..zreszta udowdnil to juz w tym roku

 • anonim

  1.malysz
  2.mateja
  3.rutkowski
  4.skupien
  5.hula
  6.stoch
  7.bachleda
  8.w.tajner
  9.pochwala

  zobaczycie ze taki bedzie sklad.

 • anonim

  1.Małysz
  2.Matej
  3.Rutkowski
  4.Skupień
  5.Długopolski
  6.Bachleda
  7.Stoch
  8.W.Tajner
  9.Pochwała

 • anonim
  Mój sklad na Zakopane

  1.Malysz
  2.Mateja
  3.Rutkowski
  4.Dlugopolski
  5.Stoch
  6.Urbanski
  7.Sliz
  8.Bachleda
  9.W.Tajner

 • anonim

  ja sie tylko boje, ze oni znowu wystawia tego kaleke Hule....razem z Urbanskim nie oddali jednego sensownego skoku w Bischofshofen..

 • anonim
  CO ZA BEZSENS

  Dlaczego nie ma mojego składu wyświetlonego!!!!!!!!!!

 • anonim
  Mój skład na Zakopane

  [ ... ]

 • anonim
  Mók squad na Zakopca.

  [ ... ]

 • ppp początkujący

  Jaro wytypowany przez Ciebie skład idealnie pokrywa się z moim typowaniem. Myślę, że właśnie ta dziewiątka powinna skakać w Zakopanem.

 • Jaro początkujący

  9 bo 4 z listy WRL (Mateja powinien być w 50) + 5 z dziką kartą.

 • anonim

  ..i jak znam zycie to Stoch popsuje drugi skok i skonczy na koncu trzeciej dziesiatki.... szkoda ze to zaplecze tak slabo sie prezentuje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).