PK Pań w Lahti: Miyajima ponownie najlepsza, Goebel triumfatorką klasyfikacji generalnej

• 2023-03-17 17:42

Ringo Miyajima z dubletem. Reprezentantka Japonii wygrała drugi piątkowy i zarazem finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego Pań 2022/2023 na Salpausselce (HS130) w Lahti. Reprezentantka Japonii oddała skoki na odległość 121 m oraz 120,5 m. Drugie miejsce zajęła Michelle Goebel, która triumfowała w klasyfikacji generalnej cyklu. Podium uzupełniła Kjersti Graesli. Paulina Cieślar ukończyła konkurs na dwudziestej pozycji.

W pierwszej serii najdalej poszybowała Ringo Miyajima. Zwyciężczyni pierwszego piątkowego konkursu wylądowała na 121 metrze i miała 7,2 punktu przewagi nad Michelle Goebel (117,5 m) oraz 13,5 pkt. nad Katariną Pirnovar (112,5 m). Czwarta była Kjersti Graesli (116,5 m), piąta Klara Ulrichova (113 m), a szósta Kurumi Ichinohe (110 m).

Skład czołowej dziesiątki rundy uzupełniły Katharina Ellmauer (108,5 m), Karolina Indrackova (106 m), Rea Kindlimann (105 m) i Josephin Laue (104 m).

Paulina Cieślar uzyskała w swojej próbie odległość 93,5 metra i zajmowała piętnastą lokatę.

W drugiej serii Ringo Miyajima przypieczętowała drugie piątkowe zwycięstwo w Lahti skokiem na odległość 120,5 metra. Japonka wygrała z przewagą 13,8 punktu nad Michelle Goebel (117 m), zaś na najniższym stopniu stanęła Kjersti Graesli (119,5 m). Czwarte miejsce zajęła Katarina Pirnovar (115 m), piąta była Kurumi Ichinohe (116,5 m), z kolei szósta Karolina Indrackova (109,5 m).

Na siódmej pozycji uplasowała się Tinkara Komar (109,5 m), ósma byłą Klara Ulrichova (102 m), dziewiąta Katharina Ellmauer (102 m), zaś dziesiąta Rea Kindlimann (103 m).

Na dwudzieste miejsce spadła Paulina Cieślar, która w drugiej próbie wylądowała na 85 metrze.

Cały drugi piątkowy konkurs rozegrano z 23. belki startowej.

Triumfatorką klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2022/2023 została Michelle Goebel. Niemka zgromadziła 490 punktów i wyprzedziła Norę Midtsundstad (385 pkt.) oraz Juliane Seyfarth (360 pkt.). Najlepsza z Polek, Paulina Cieślar (107 pkt.) zajęła dziewiętnaste miejsce. Pucharowe punkty zdobyło łącznie 55 zawodniczek, w tym pięć reprezentantek Polski.