PK w Iron Mountain: Pierwszy sobotni konkurs dla Schustera, Kot trzynasty

 • 2024-02-24 18:42

Jonas Schuster został zwycięzcą pierwszego sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain (HS133). Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 131 m oraz 139 m. Drugie miejsce zajął Francisco Moerth, a trzecie Markus Eisenbichler. Trzynasty był Maciej Kot. Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.

Po pierwszej serii konkursowej liderem był Maximilian Ortner. Austriak poszybował na 136 metr i wyprzedzał o 3,6 punktu Markusa Eisenbichlera (131,5 m). Trzecie miejsce zajmował Fredrik Villumstad (130 m) przed Francisco Moerthem (129,5 m) i Jonasem Schusterem (131 m).

Najlepszy z reprezentantów gospodarzy, Jason Colby (133,5 m) plasował się na szóstej pozycji, przed Adrianem Tittelem (131 m), Daniłem Wasiljewem (131,5 m) ex aequo z Clemensem Leitnerem (134 m) oraz Jannikiem Faisstem (128 m).

Najlepszy z Polaków, Maciej Kot po skoku na 120 metr zajmował szesnastą lokatę. Dwudzieste drugie miejsce okupował Andrzej Stękała (116 m), dwudziesty piąty był Kacper Juroszek (115 m), a dwudziesty siódmy Jakub Wolny (114,5 m). Na skoczni nie pojawił się Jan Habdas. Biało-Czerwoni startują w Iron Mountain na nartach pożyczonych od innych reprezentacji, gdyż ich własne deski nie dotarły na czas do USA.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 19. i 18. belki. Początkowo czwarte miejsce na półmetku zajmował Benjamin Oestvold, ale Norweg został zdyskwalifikowany.

Seria finałowa przyniosła roszady na czele tabeli wyników. Po zwycięstwo sięgnął piąty na półmetku Jonas Schuster. Austria wylądował na 139 metrze i wyprzedził o 1,7 punktu Francisco Moertha (136 m). Na najniższym stopniu podium stanął powracający do rywalizacji Markus Eisenbichler (131,5 m), a tuż za nim sklasyfikowani zostali Maximilian Ortner (128 m), Fredrik Villumstad (131,5 m) oraz Constantin Schmid (130 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Adrian Tittel (126 m). Ósme miejsce zajął Ulrich Wohlgenannt (124,5 m), dziewiąty był Yanick Wasser (128 m), natomiast dziesiąty Ilja Miziernych (128,5 m).

Maciej Kot w drugiej próbie wylądował na 124 metrze i awansował na trzynastą pozycję. Skok na czternastą lokatę zanotował z kolei Jakub Wolny (134 m). Dwudziesty drugi był Andrzej Stękała (126,5 m), a dwudziesty ósmy Kacper Juroszek (117,5 m).

Serię finałową przeprowadzono w całości z 18. platformy.

Dzięki wygranej, Jonas Schuster (847 pkt.) został nowym liderem Pucharu Kontynentalnego. Austriak wyprzedza Maximiliana Ortnera (812 pkt.) i Robina Pedersena (800 pkt.). Najlepszy z Polaków, Klemens Murańka (257 pkt.) zajmuje dziewiętnastą lokatę.

Początek drugiego sobotniego konkursu w Iron Mountain zaplanowano na 21:00 czasu polskiego.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego 2023/24 >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 6. periodu PK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (18188) komentarze: (111)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adam90 profesor
  @Arturion

  takie posty to są akceptowane,a moje to nie xD

 • Labrador_Retriever weteran

  Szkoda, że Kapustik znów bez punktów. Wygląda na to, że Schmid chyba przyklepie swój limit w tym konkursie. A walka między Schusterem a Ortnerem jest wyjątkowo zacięta :)

 • rkskfbl stały bywalec
  @cavalierjan19

  Oby się jeszcze odbudował, bo jak w następnym sezonie będzie tak tragiczny to patrząc jak Słoweńcy młodo kończą kariery po spadku formy to za rok Jelar w Planicy będzie miał swój ostatni lot.

 • Arturion profesor
  @cavalierjan19

  Co ty? Skoczył przecież jak faworyt Kot... ;-)

 • ASJ_212 bywalec

  Stękała zaskoczenie na plus

 • cavalierjan19 profesor

  Przykra jest tegoroczna forma Jelara.

 • Mucha125 profesor
  @Lataj

  Co ty Geiger jest nietykalny

 • KibicOdLat początkujący
  WYSTĘKAŁ TE METRY!

  Brawo, że też nie można tego zobaczyć skandal FISu!

 • VASSILYEV bywalec

  Ciekawe komu habdas narty za[***]ł chyba nazarence bo się wywalil ze noty po 5,5pkt dostal to chyba bez nart skakal

 • Labrador_Retriever weteran

  Stękała przed Eisenbichlerem, co za niespodzianka.

 • Arturion profesor

  Nazarenko upadek, a i tak wyprzedził Gływkę.

  Za to Bayer odleciał i bela w dół.

 • dejw profesor

  Co musiał odwalić Nazarenko przy lądowaniu nie po spadku z buli, że dostał noty po 5,6 pkt?
  Nagły spadek z wysokości, wypięta narta jak przy Lanisku parę lat temu w Ruce, czy może jeszcze coś innego?

 • Arturion profesor
  @rybolow1

  A pisze się o tym tutaj co najmniej od roku. Warto czytać posty poważnych użytkowników, a nie trollować i lajkować posty trolli. ;-)

 • Lataj profesor

  Polacy niby słabo, skoro nie na własnych nartach, a małoletni Kazach ich wszystkich wyprzedza, ale co tu mówić o Słoweńcach? Taki kontrast dla dubletu w PŚ ich kolegów. Niby mieli coś zmienić w przygotowaniach do sezonu bodajże z myślą o finale sezoni, ale obawiam się o ich występ w krajówce.

 • maciek0932 doświadczony
  @Labrador_Retriever

  Zobaczymy. Chyba, że zrobią im w tygodniu mityczne treningi, które będą eliminacją.

 • rybolow1 doświadczony
  @Bernat__Sola

  ja myślałem że Maksim to syn Wołodymyra

 • Sweet weteran

  MŚ 2019 wreszcie na podium!!! Pamiętajmy, nawet jak cały sezon ma tragiczny, to jak go dobrze zakończy będzie mieć dobrą motywację na przyszłość. Jak by zakończył go bez wyjścia z tego kryzysu, to mógłby być koniec zawodnika. Maciej traci szansę na PŚ. Brawo ILYA!!!

 • Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak weteran
  @Arturion SEMION TO MÓJ BRAT❤️

  Za to Ynteligentny Arturek pisze same mądrości. Dalej wierzysz w Wąsków, Habdasów? Z nich już nic nie będzie. Czas na naprawdę młode talenty.

 • Bernat__Sola profesor
  @rybolow1

  Bo się tam urodził, jego ojciec Ołeh Hływka (też skoczek, a później trener) przeprowadził się do USA, zresztą razem z bratem Wołodymyrem (nie wiem, czy trzeci z braci, Andrij też to uczynił, ale możliwe że tak).

 • vvorm stały bywalec
  @Bernat__Sola

  Zwracam honor, faktycznie. I to nie tylko z Insamem mi się pomylił, bo biednemu Giovanniemu przypisałam także dyskwalifikację Campreghera, która też mu się kiedyś przytrafiła 🙈

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl