Werner Schuster: Paweł Wąsek może sprawić niespodziankę
- 2025-02-27 18:14
Werner Schuster
fot. Tadeusz Mieczyński
Były szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, a w ostatnim czasie trener młodzieży w strukturach DSV, Werner Schuster, nie jest, co zrozumiałe, wielkim optymistą w kontekście medalowych planów podopiecznych Stefana Horngachera. Mimo wszystko upatruje pewnych szans w konkursie na mniejszej skoczni, na której widzi też nadzieję dla Pawła Wąska.
- Perspektywy nie są zbyt optymistyczne, ale duża szansa dla niemieckiej ekipy tkwi w 90-metrowej skoczni. Na mistrzostwach świata w Planicy dwa lata temu Niemcom udało się zdobyć tam dwa medale. Niespodziankę mogą sprawić zwłaszcza skoczkowie z mocnym odbiciem, tacy jak Karl Geiger, Andreas Wellinger czy Philipp Raimund. W tym sezonie nie mieliśmy jeszcze konkursu na tak małej skoczni, a na niej mogą dziać się niespodziewane rzeczy - mówi Schuster w rozmowie z portalem Eurosport.de.
Pomimo słabej lub bardzo słabej dyspozycji Paschkego, Wellingera i spółki w ostatnich tygodniach zdaniem Schustera nie wolno porzucać myśli o medalu, który bez względu na wszystko musi pozostać celem nadrzędnym. Ratunkiem może być konkurs drużyn mieszanych i wykorzystanie dobrej formy tamtejszych zawodniczek.
- Celem musi być medal – taki też jest wyraźny wymóg federacji. Nie będzie to łatwe. Być może uda się to przy wsparciu kobiecej drużyny, która jest obecnie w bardzo dobrej formie. W rywalizacji mieszanej Niemcy są jednym z kandydatów do medalu. W zawodach indywidualnych i drużynowych będzie to jednak trudne dla mężczyzn ze względu na prezentowany przez nich poziom w ostatnim czasie. Może się zdarzyć, że tym razem wyjdziemy z pustymi rękami - zakłada Schuster.
Kogo austriacki szkoleniowiec upatruje w roli faworytów? - Oprócz Austrii i Norwegii należy wymienić Anže Laniška i Kobayashiego, który znów zbliża się do swojej szczytowej formy. Polacy są w podobnej sytuacji jak niemieccy skoczkowie – nie spełniają własnych oczekiwań. Ale poziom Pawła Wąska oceniam całkiem nieźle. Dysponuje silnym odbiciem i ląduje czystym telemarkiem. Na mniejszej skoczni może sprawić niespodziankę.
-
Bernat__Sola profesor
@Kolos
Wątpię, że Werner chciałby objąć ten gorący stołek, ale oczywiście byłaby to dobra opcja za Thurna. Może już odpoczął trochę od presji, bo chyba dlatego w ostatnich latach schował się gdzieś na uboczu.
-
-
Lataj profesor
@Kwakuu
Nie wierzę w Marusiaka na normalnym obiekcie. Nigdy mu wybitnie na nich nie szło. Jeden dobry skok to ten z Planicy w serii, w której Żyła awansował z 13. na 1.
-
ZXCVBNM_9999 profesor
@ASJ_212
Jakoś tego nie widać po energii wybicia.
Ale jeżeli tak jest, to znaczy że u nas potrzeba specjalisty od fazy wybicia na wczoraj. U Niemców czy Austriaków widać wykorzystanie siły wybicia i techniki. -
BARBP1988 początkujący
Dobry występ naszych na mistrzostwach oznacza kolejny sezon Thurbichlera jako trenera a ostatnie dwa sezony PŚ nie liczymy się w ogóle w generalce, dwa miejsca na podium i to wszystko.
-
maciek0932 weteran
@TheDriger
No i przede wszystkim jest starszy i budziłby respekt. A bazując na przykładzie Horngachera tu potrzeba kogoś, kto potrafi być stanowczy i postawić na swoim. Gdyby faktycznie do tego doszło to w stosunku do 2019 mielibyśmy zamianę miejscami.
-
INOFUN99 profesor
@ZXCVBNM_9999
Do niewymienionych zarówno przez Ciebie jak i innych, doliczmy jeszcze takie nazwiska jak Kot, Pilch, Habdas, Tomasiak.
-
Rawianek profesor
@dervish
Niemki mają realne zdobyć dwa medale indywidualnie oraz medal w drużynie i w mikście.
-
dervish profesor
"Ratunkiem może być konkurs drużyn mieszanych i wykorzystanie dobrej formy tamtejszych zawodniczek."
XD
Panowie z Niemiec kryją się pod spódnicami pań. -
waldemarsson weteran
@Orzel_z_Krokwi
Po cichu liczę że Małysz już od jakiegoś czasu jest dogadany z Schusterem, stąd to odpalenie Stoeckla. Ale pewnie płonne nadzieje.
-
waldemarsson weteran
@TheDriger
Jasne, ale jaka będzie hierarchia teraz to też nie wiadomo i nie można niczego wykluczać, zwłaszcza na normal hill.
-
TheDriger weteran
@Kolos
Schuster to mega pomysł, bo jest to doświadczony i bardzo spokojny i stonowany facet, a teraz właśnie chyba spokój jest potrzebny. A w 6 lat na pewno nie wypadł z obiegu, od kiedy trenował Niemców to dyscyplina się jakoś nie zmieniła. Jasne zmienił się sprzęt trochę, ale on pewnie jest z tym na bieżąco.
Wypaść z obiegu to mogli Pointner czy Kojonkoski -
TheDriger weteran
@waldemarsson
Nieno on mówił farmazon w kontekście Kubackiego przed Wąskiem i miał rację. Ile razy w tym sezonie Kubacki wygrał z Wąskiem?
-
Kolos profesor
@Tomek88
Top 10 to też lokaty 10 czy 9. Żaden sukces, nawet dla Wąska.
Pytanie też czy chcemy takiego przypadkowego i fartownego medalu. Chyba lepiej nie... -
Kolos profesor
@Orzel_z_Krokwi
W sumie Schuster nie byłby złym pomysłem. Spełnia warunki i dla tych co liczy się doświadczenie i sukcesy w pracy szkoleniowej i ma też to co istotne dla drugich - magiczny austriacki paszport.
Jedyny problem to fakt, że od 6 lat nikogo konkretnego Schuster nie trenuje, więc trochę wypadł z obiegu.
Ale jeśli musi być trener z zagranicy i jednocześnie musi to być Austriak to innej, realnie dostępnej i równie wartościowej opcji nie ma. -
Tomek88 profesor
Top 10 na obu obiektach dla Wąska by mnie zadowoliło. Medal? Nie widzę tego ale nie potrafię nawet powiedzieć jak bardzo chciałbym zobaczyć taką niespodziankę. W Pucharze Świata było raz 4, dwa razy 5 miejsce i teraz wyobraźcie sobie gdyby tu w Trondheim pojawiło się to pierwsze w karierze podium, które oznaczałoby jednocześnie medal mistrzowskiej imprezy
-
-
-
rybolow1 profesor
@waldemarsson
To brzmi jak typowe gadanie pod publiczkę żeby ludzie myśleli ,,uga buga my silni my potęga" zamiast powiedzieć wprost że jest dno i zabrać się do natychmiastowej naprawy
-
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).






















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się