31.07.2025 - Podium LMP w Wiśle
fot. Tadeusz Mieczyński
Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła reprezentujący pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wygrali historyczny konkurs duetów Letnich Mistrzostw Polski na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Srebrny medal zdobyli Szymon Sarniak i Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane I), a brązowy - Tymoteusz Amilkiewicz i Maciej Kot (AZS Zakopane I).
Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się pierwszy zespół KS Eve-nement Zakopane. Szymon Sarniak (117 m) i Kamil Stoch (132,5 m) wyprzedzali o 23,8 punktu Aleksandra Zniszczoła (124,5 m) i Piotra Żyłę (120,5 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Trzecie miejsce zajmowali przedstawiciele TS Wisła Zakopane II - Franciszek Kiełbasa (118 m) i Adam Niżnik (125 m).
Tuż za czołową trójką plasowały się pierwsze drużyny AZS Zakopane, TS Wisła Zakopane, LKS Klimczok Bystra oraz KS AZS AWF Katowice. Ósme było AZS Zakopane II, dziewiąte WSS Wisła II, a dziesiąte WSS Wisła III. Awans do drugiej serii uzyskały również ekipy SS-R LZS Sokół Szczyrk I oraz KS Eve-nement Zakopane III.
Pierwszą serię konkursową rozegrano z 18. i 17. belki startowej. Kamil Stoch jako jedyny oddał swój skok z 16. platformy.
Z uwagi na problemy z systemem informacyjnym oraz błędy klubów z obsadzeniem zespołów zgodnie z listą startową, druga seria konkursowa rozpoczęła się z blisko godzinnym opóźnieniem.
Druga runda przyniosła zmianę lidera. Na pierwsze miejsce wskoczyli Aleksander Zniszczoł (126 m) i Piotr Żyła (127 m) z WSS Wisła. Dotychczasowi liderzy z KS Eve-nement Zakopane - Szymon Sarniak (123 m) i Kamil Stoch (124 m) po upadku trzykrotnego mistrza olimpijskiego spadli na drugą pozycję, ze stratą 8,6 punktu. Na trzecią lokatę awansowali Tymoteusz Amilkiewicz (121,5 m) i Maciej Kot (122,5 m) z AZS Zakopane I.
Czwarte miejsce zajmował zespół TS Wisła Zakopane I, piąte LKS Klimczok Bystra I, a szóste TS Wisła Zakopane II. Przepustkę do rundy finałowej wywalczyły również KS AZS AWF Katowice I oraz AZS Zakopane II.
Drugą serię zawodów przeprowadzono z 18. i 17. platformy.
W rundzie finałowej historyczne zwycięstwo w konkursie duetów przypieczętowali Aleksander Zniszczoł (129 m) i Piotr Żyła (119 m) z pierwszej drużyny Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Triumfatorzy wyprzedzili o 10,3 punktu srebrnych medalistów - Szymona Sarniaka (116,5 m) i Kamila Stocha (127,5 m) z KS Eve-nement Zakopane I. Brąz zdobyli Tymoteusz Amilkiewicz (116,5 m) i Maciej Kot (126,5 m) z AZS Zakopane I.
Tuż za podium zawody zakończył pierwszy zespół TS Wisła Zakopane. Piąte miejsce zdobył klub LKS Klimczok Bystra I, szóste AZS Zakopane II, siódme KS AZS AWF Katowice I, natomiast ósme - TS Wisła Zakopane II.
Trzecią serię konkursową rozegrano w całości z 18. belki.
W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu, pomimo upadku w drugiej serii, najlepszy okazał się Kamil Stoch (132,5 m, 124 m i 127,5 m). Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (124,5 m, 126 m i 129 m), natomiast trzeci był Maciej Kot (117 m, 122,5 m i 126,5 m).
Na piątek w Wiśle zaplanowano konkursy indywidualne. O 16:15 rozpocznie się seria próbna kobiet, zaś o 16:30 kwalifikacje mężczyzn. Początek zawodów o 17:30.
WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz wyniki II serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu i nieoficjalną klasyfikację indywidualną >>>
Zobacz protokół PZN z wynikami konkursu >>>
FOTORELACJA
-
-
Lataj profesor
@Arturion
Niestety, artykuł nie mój. Ale wiem, bo wiem, gdzie można sprawdzić nowe artykuły na Wikipedii.
"dopisz tam zdanie, że podobno w maju tego roku spotykał się z Viki Gabor (tu do niej link).
Aha, jeszcze przypis, to wstaw odsyłacz do tej mojej wypowiedzi. ;-)
Wtedy powinno być "encyklopedycznie". ;-D"
Nic śmiesznego. -
-
kibicsportu profesor
@Alo2
Widać, że go też w powietrzu fajnie nakręca. Super, że też odnalazł się dobrze w tych nowych kombinezonach. No bo w tym roku mogą być zmiany w czołówce. Jeśli kraje, które mocno naciągały kombinezony, to teraz mogą nie być tak mocne, albo będą to pojedynczy zawodnicy z danego kraju. Ciekawy się sezon zapowiada.
-
Alo2 weteran
Zwróćcie uwagę na odbicie Stocha na progu. Takie odbicie płaskie jak dawniej Eisenbichler. W każdym razie widać że coś zmienił w technice
-
TheDriger weteran
@sledzik16
Na koniec kariery to trofeum do zdobycia jest jedno - oczywiście MŚWL w Oberstdorfie, które zostało mu ukradzione 8 lat temu przez odwołanie czwartej serii
-
-
TheDriger weteran
@Arturion
Też głosowałem na Kamila w sondzie już jakiś czas temu. King Kamil powrócił i zmiecie wszystkich z planszy. Tschofenig i Hoerl już trzęsą portkami.
-
Matt92 bywalec
Szymon Byrski, Paweł Wąsek - załamująca postawa. Mam nadzieję, że to tylko wypadki przy pracy, a nie zapowiedź dołowania.
-
-
dervish profesor
@Kolos
W trójskoku 13 pkt przewagi nad numerem 2 mimo upadku to nie jest według ciebie miażdżąca przewaga? Dodaj do tego ok. 24 pkt, które zabrał mu upadek i masz rzeczywisty obraz hierarchii w tym dniu.
-
Kolos profesor
@dervish
Kamil Stoch miał "miażdzący" tylko pierwszy skok, kolejne dwa aż tak dobre nie były.
-
dervish profesor
Kamil Stoch na tę chwilę miażdży krajową konkurencję. Zwraca uwagę klęska dotychczasowego lidera naszej kadry, czyli Pawła Wąska. Jednak to dopiero pierwszy dzień MP a w dodatku początek sezonu letniego. Do zimy sytuacja może zmienić się o 180 stopni. Zwykle tak właśnie się dzieje. Może się wszystko zmienić, ale nie musi. Trzymam kciuki za Stocha — oby udało mu się wrócić do światowej czołówki.
-
Arturion profesor
@kibicsportu
Dla mnie w tej chwili kandydatami do Courchevel są: Stoch, Zniszczoł, Kot, Kubacki i Joniak właśnie. Zobaczymy po indywidualnym.
-
kibicsportu profesor
@Arturion
Właśnie ciekawe, jak Joniak skoczy w indywidualnym. Jeśli powtórzy to co skoczył w duetach, to może dostać szansę w LGP w Courchevel, a myślę, że w Wiśle raczej dostanie szansę.
-
Arturion profesor
@Kulas2468
Jeden nie wyszedł, zdarza się. Zobaczymy jak w indywidualnym Franek powalczy.
No i pamiętajmy o Joniaku. Jeden skok miał świetny, a pozostałych nie miał, bo nie mógł mieć. :-) -
Kulas2468 stały bywalec
@kibicsportu
Zgadzam się z wszystkim co napisałeś ale moim zdaniem też bardzo pozytywnie zaskoczył jeszcze Franiszek Kiełbasa miał 2 bardzo dobre skoki i jeden bardzo słaby.
-
INOFUN99 profesor
Niżnik
Nowy sezon, nowa technika. To, co rzuciło mi się w oczy to agresywniejsza technika lotu i normalne podejście do lądowania. Już nie ląduje z wysoka.
-
Arturion profesor
@Tomek88
Co do "długiej przerwy", to wyjątkowo dziś byłem za.
Poszedłem po pierwszej serii na zakupy do kilku sklepów, wróciłem i... dopiero się zaczynała druga seria! ;-)
@Lataj - skoro ci przenieśli do brudnopisu artykuł o Byrskim, to dopisz tam zdanie, że podobno w maju tego roku spotykał się z Viki Gabor (tu do niej link).
Aha, jeszcze przypis, to wstaw odsyłacz do tej mojej wypowiedzi. ;-)
Wtedy powinno być "encyklopedycznie". ;-D -
kibicsportu profesor
Jeszcze co do skoków naszych najlepszych zawodników. Trzeba wziąć też pod uwagę, że są nowe kombinezony. Jest mniejsza powierzchnia nośna. Maciej Kot na live skijumping powiedział, że skacze się teraz z wyższych belek. Dzisiaj skakano z 18,17 i 16 belki. Rok temu podczas LGP w w Wiśle w konkursach były wyższe belki. Oczywiście dzisiaj wiało mocno pod narty, ale jak na to, że też teraz się niby skacze z wyższych belek, to już to trochę inaczej wygląda. Najbardziej martwi Kubacki, który w locie dalej tak sobie. Ogólnie z kadry A, to bardzo dobrze wygląda Stoch, no i Zniszczoł też wygląda naprawdę nieźle. Kubacki niby dzisiaj odległościowo podobne skoki, ale brakuje czegoś, żeby odlecieć dalej. Wąsek też daleko od formy, ale rok temu pamiętajmy, że w sierpniu w Courchevel skakał beznadziejnie. Zyla jeden dobry skok dzisiaj. Wolny podobne skoki, ten trzeci nawet niezły. Juroszek szkoda słów. Jego technika w locie wygląda, jak początkującego zawodnika, a ma 24 lata..
Co do reszty zawodników
- Dobrze Kot
- Niznik poza tym drugim skokiem, to naprawdę solidne skakanie. Zaskoczył mnie pozytywnie
- Dobre skoki Sarniaka, szczególnie ten pierwszy, patrząc na warunki. Mimo, że odległościowo drugi był dalszy
- Solidne skoki Myszy
- Niezły trzeci skok Łukaszczyka
Jutro mogłoby wiać w plecy, ale też nie za mocno. Bardziej by to pokazało realną formę zawodników. W każdym razie przyjemnie było obejrzeć w skoku skoki. W ogóle Wisła jest naprawdę fajną skocznią. Fajnie widać, jak zawodników wynosi. -
Tomek88 profesor
@Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak
Nie no Wąsek w pierwszym skoku popełnił błąd już przy progu, wykrzywiło go podobnie do Kota, stracił wysokość i nie dało się już za bardzo odlecieć. W drugiej próbie lepiej trafił na progu, w locie w miarę spokojnie i od razu 9 metrów dalej, druga nota grupy (lepszy tylko Żyła któremu konkretnie wtedy podwiało). On może też traktować na razie to lato bardziej na pół gwizdka, ma doświadczenie z zeszłego roku i wie jak budować dyspozycję. Nie mówię, że na pewno tak jest ale drugi skok wyglądał solidnie, podobnie do tych z zimy
-
Tomek88 profesor
Pierwsze letnie zawody za nami :) Organizacja majstersztyk, długa przerwa, ręczne przepisywanie wyników, zamieszanie z liczbą serii ale koniec końców jakoś wszystko się odbyło i szczęśliwie dobrnęli do końca.
Co do samych skoków to oczywiście nie ma co wyciągać wniosków bo mamy dopiero koniec lipca. Niemniej to co rzuciło się w oczy to dalszy "worek" Kubackiego i naprawdę solidne próby Stocha (ładnie i płynnie w locie, z dobrą energią, bez szarpania, na odpowiedniej wysokości). Całkiem solidne skoki pooddawali dzisiaj Niżnik, Sarniak czy Mysza.
Bardzo fajnie wyglądał widok Stocha i Sarniaka na podium. 21 lat różnicy, trochę jak ojciec z synem. Jutro rywalizacja indywidualna i po dzisiejszych skokach faworytem wydaje się być Kamil. Czasami w ciągu 24 godzin zmienia się jednak wiele, zobaczymy może będą jakieś mocniejsze niespodzianki -
Arturion profesor
@Lataj
Na razie nie ma w Wikipedii hasła o żadnym z nich.
Ale, oczywiście może być. Sam napisałeś:
"Sportowiec może zostać uznany za encyklopedycznego również nie spełniając powyższych kryteriów, na podstawie ogólnych zasad encyklopedyczności."
No i Sarniak właśnie medal MP zdobył. ;-)
A jak się wpisze imię i nazwisko pewnego młodego talentu, to wyskakuje:
"Miłosz Kotarbiński - polski malarz..." ;-) -
-
Lataj profesor
Czyli Sarniak jest wg Wikipedii encyklopedyczny, ale Byrski jeszcze nie.
"Aby zawodnik[a] uprawiający skoki narciarskie został uznany za encyklopedycznego, powinien spełnić co najmniej jedno z poniższych warunków:
1. Uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich.
2. Udział w ocenianej serii w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym lub mistrzostw świata w lotach narciarskich.
3. Punkty Pucharu Świata, w tym również punkty Pucharu Narodów zdobyte w konkursie drużynowym.
4. Miejsce w pierwszej dziesiątce indywidualnie lub w pierwszej trójce drużynowo w ramach zawodów Letniego Grand Prix.
5. Miejsce w pierwszej dziesiątce indywidualnie w konkursie cyklu, który został włączony do kalendarza PŚ mężczyzn po jego rozpoczęciu.
6. Podium konkursu indywidualnego Pucharu Kontynentalnego lub Pucharu Interkontynentalnego, również letniego.
7. Medal mistrzostw kontynentu lub innych, odpowiadających im zawodów (np. igrzysk azjatyckich).
8. Medal mistrzostw kraju, również letnich. W przypadku zawodów kobiet rozgrywanych przed sezonem 2008/2009[b] wymagany jest złoty medal.
9. Medal mistrzostw świata juniorów, igrzysk olimpijskich młodzieży, uniwersjady, zawodów o randze młodzieżowych mistrzostw kontynentu (olimpijski festiwal młodzieży Europy, mistrzostwa Ameryki Północnej juniorów).
10. Wyróżnienie się na arenie krajowej: bycie protoplastą dyscypliny w danym kraju, wyróżniające wyniki w zawodach międzynarodowych, rekord kraju.
Sportowiec może zostać uznany za encyklopedycznego również nie spełniając powyższych kryteriów, na podstawie ogólnych zasad encyklopedyczności.
a) Jeśli nie zaznaczono inaczej, kryteria dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
b) Pierwszy sezon, w którym rozegrano zawody kobiet w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym."
Nawet 2. miejsce Byrskiego w FC (co jest wyróżniającym wynikiem dla zawodnika w takim wieku) nie wystarczyło, by artykuł o nim uznać za encyklopedyczny. Gotowy artykuł o nim niegdyś przeniesiono do brudnopisu jego autora.
Za to nieco mniej utytułowany z Szymonów może się cieszyć encyklopedycznością swojej osoby. -
Sigmusiaxd doświadczony
@Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak
Mamy Sierpień, a Puchar Świata się zaczyna pod koniec listopada. Wymyślasz sobie historyjki i je tutaj rozpowiadasz nie wiedząc jak będzie. Od zawodników słychać, że jestem lepiej niż było z Thurnbichlerem, więc dlaczego ma być to klęska?
-
sledzik16 profesor
@sorantor250
Tutaj masz rację że na koniec kariery jedyne trofeum do zdobycia przez Kamila to walka o wygranie całego cyklu LGP.
-
Lataj profesor
Może Stoch upadł w II serii duetów, ale pozostali byli od niego gorsi w całym konkursie. To tylko lato. To tylko MP. To tylko przełom lipca i sierpnia.
-
-
sorantor250 profesor
ja to bym sie nie zdziwil, gdyby Stoch celował w LGP. jedyne realnie mozliwe do zgarniecia dla niego trofeum, a nigdy go jeszcze nie wygral. to byłoby fajne zwienczenie kariery.
sam zapowiadal przeciez, ze ma zamiar startowac we wszystkich zawodach z letniego cyklu. -
sledzik16 profesor
To był kabaret jakich mało. Nie a co komentować nawet co za wiele. Na potężnym poziomie mamy skoki na naszym krajowym podwórku.
-
Pavel profesor
@orangebubble
Stoch jest zupełnie na innym etapie przygotowań, on treningi zaczął miesiąc później niż cała reszta ;)
-
Arturion profesor
@orangebubble
Kamil od paru dni jest w formie (były o tym przecieki). Ale on trenuje głównie z Dodo.
-
Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak profesor
@orangebubble
Ten sezon będzie klęską. Kolega Maciusiak za długo sobie nie pracuje bo po takiej klęsce w sezonie Olimpijskim dojdzie do trzęsienia ziemni w PZN.
-
orangebubble początkujący
@Fan_ekipy_pod_narty
No bo na logikę wszyscy którzy idą tym samym planem treningowym powinni podobnie proporcjonalnie dołować z formą w tym samym czasie. A nie że jeden skoczek wygrywa z całą resztą mimo upadku o 13 punktów, a bez tego by wygrał o 43. No chyba że miał dzisiaj formę jak Huber w Planicy.
-
orangebubble początkujący
XDDDDDDDDDDDDD Stoch mimo upadku TOP1 indywidualnie no to niezłą jest nasza kadra potęgą XDDDDDDDDD
-
Arturion profesor
Fajna sprawa: jak się wyświetla reklama Stokrotki, to jednocześnie jest promocja Pieczarki i Kiełbasy (tu w formie kabanosa). ;-)
W tej aktualnej sondzie (obok) głosowałem na Kamila. Żeby nie było. :-) -
Pavel profesor
@FLAFU
U Juroszka nie chodzi o żaden strach tylko beznadziejną technikę lotu, taki Kubacki na sterydach, styl lotu dębu. Im mniejsza skocznia tym więcej nadrabia siłą wybicia.
-
FLAFU doświadczony
@Przyjaciel_nart
O Juroszku się wiecznie gada ze to młody talent hehe. Facet bez charakteru, skaczący jak junior dobrze tylko na malych skoczniach bo nawet na dużej ma kłopoty poprzednio dostał szanse w Japonii w pucharze świata i miał pełne gacie ze stachu gdy coś tam skakał i był niby w formie. Wystraszony jak junior, ale jego sie chyba dalej traktuje tak przez Małysza i trenerów mimo 24 na karku. On jest przykładem zmarnowania talentu, on nigdy np nie powącha mamuta bo się spali ze strachu
Predzej to zrobia Tomasiak który w wywiadzie bodaj mówił że chetnie by pojechał na loty do Planicy czy Łukaszczyk ktory techniką Juroszka bije na głowe, Tomasiak zresszta tez
Drugim takim przykładem jest Pilch zmarnowanym skoczkiem i dalej nazywanym przez Małysza młodym talentem. Juroszek i Pilch to najbardziej zmarnowani zawodnicy w ostatnich latach. Krzaka, Jojków i podobnego towarzystwa nie licze bo nikt na nich nigdy nie liczyl i zawsze byli słabi -
Arturion profesor
@Snickers_powrot_mistrza
Nie tylko z Estonią. Także z kilkunastoma innymi krajami... ;-)
-
Fan_ekipy_pod_narty weteran
@Fan_ekipy_pod_narty
No największym problemem był tu Kubacki
I już zbytnio nie wierzę w to że będzie wstanie się ogarnąć
Eh niestety workowatość dalej u niego funkcjonuje
Wąsek mam nadzieję że pierwszy skok to jedynie wpadka i że pokaże solidne skakanie
Ładne próby Zniszczoła z kolei.
No i najważniejsze Kamil który pokazuje się naprawdę dobrze -
Fan_ekipy_pod_narty weteran
Dobra na spokojnie
Mamy jeszcze Sierpień Wrzesień oraz Październik
Zatem moim zdaniem forma ma szansę przyjść.
Te skoki nie są jakieś najtragiczniejsze.
Widzę tu oznaki jak i szansę na fajne skakanie.
Kamil w dobrej dyspozycji ale nie jest ona potrzebna w tym momencie (no ewen w Wiśle i w Courchevel)
Wierzę w naszą drużynę
Są w stanie jeszcze osiągnąć coś fajnego
Mnie te LMP nawet pocieszyły
Że nie jesteśmy w kompletnej katastrofie
Lecz jest jeszcze wiele do poprawy -
Snickers_powrot_mistrza weteran
będziemy w pucharze narodów walczyć z estonią w zimę
-
sheef profesor
Statystyki konkursu
I. WSS Wisła w Wiśle I:
a) 9 medal LMP (1 w duetach) w karierze Zniszczoła (5 złoty - 1 w duetach),
b) 18 medal LMP (1 w duetach) w karierze Żyły (8 złoty - 1 w duetach).
II. KS Eve-nement Zakopane I:
a) 17 medal LMP (1 w duetach) w karierze Stocha (7 srebrny - 1 w duetach),
b) 1 medal LMP (1 w duetach) w karierze Sarniaka )1 srebrny - 1 w duetach).
III. AZS Zakopane I:
a) 4 medal LMP (1 w duetach) w karierze Amilkiewicza (3 brązowy - 1 w duetach),
b) 18 medal LMP (1 w duetach) w karierze Kota (7 brązowy - 1 w duetach). -
Arturion profesor
@Pavel
Właśnie. W dodatku, jak zauważył komentator, byłaby to także reprezentacja Wojska Polskiego. :-)
-
Arturion profesor
Jutro konkurs indywidualny. Ale na razie Kot się łapie na wyjazd do Francji. A tam skacze dobrze.
Ciekawe jak jutro wypadnie Joniak. Dziś po pierwszym (i jedynym) skoku był drugi, za Kamilem. -
Mucha125 profesor
Ciekawy pomysł z duetami. Wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Chaos w wynikach i na liście startowej mocno widać. Ale to był dobry pomysł ze względu na to że więcej zawodników mogło wystartować.
Szkoda że pogoda przeszkadzała w rozgrywaniu tych zawodów -
Pavel profesor
Mamy lipiec, zawodnicy są na różnych etapach przygotowań, więc podniecanie się takimi czy innymi wynikami jest trochę zabawne. Ważniejsze od tych losowych miejsc jest to, że jakiś sabotażysta podzielił duet Jojkokrzaków i zmarnował szansę na tak epicki start tej legendarnej drużyny. Zero wyobraźni i umiejętności budowania fabuły.
-
kibicsportu profesor
@Alo2
No ten drugi skok już był nawet ok. Jutrzejsze skoki nam powiedzą więcej. Nie można zapominać też o Kocie, który indywidualnie był lepszy od Kubackiego.
-
Przyjaciel_nart bywalec
Ten Juroszek to taki " bezjajeczny" zawodnik zero jakiejś motywacji , walki o coś, skacze słabo od kilku sezonów ma tylko takie skoki na zasadzie "skocze sobie byle skoczyć i tak już wiedzą ze na skoczni dużej nie umiem zbytnio skakać "
-
Nikt_ważny profesor
Ale że Stoch z upadkiem ich tak porobił?
Albo chłop złapał kilka miesięcy za wcześnie mistrzowską formę, albo coś tu jest nie tak XD. -
Alo2 weteran
@kibicsportu
Mimo wszystko po dzisiejszym dniu bym brał Wąska do Francji. Lepszy on niż Kubacki który ciągle skacze jakby miał zaraz spaść na bulę. Raczej pewniakami są Stoch Zniszczoł i Żyła do LGP
-
Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak profesor
TOTALNA KOMPROMITACJA!!!
Kompromitacja organizacyjna, kompromitujące wyniki skoczków. Emeryt z upadkiem zdeklasował resztę stawki. Koleżka Maciusiak ledwo dotknął Wąska a już go rozwalił w drobny pył. Juniorzy dalej zamiast progresować to zaliczają regres.
-
-
Karpp profesor
Ciężko jest mi traktować poważnie skoki sierpniowe bo to jednak zimowa dyscyplina (nawet jeśli to najważniejsze lato w historii bo liczące się do kwali olimpijskiej) i jeszcze ten wiatr. Poza tym nigdy nie wiadomo tak naprawdę kto jest na jakim etapie przygotowań. Niemniej nie widzę za dużej zmiany wśród kadrowiczów TT, którzy teraz są przejęci przez MM. No ale coś tam gadali w studiu, że atmosfera się poprawiła. Chociaż tyle Xd
Trzeba czekać do końca września, początku października a później tej „hybrydki”, wtedy powinno już się coś klarować.
Stoch ładnie on ewidentnie będzie walczył w lecie o te punkty na IO. Tylko się boje, że ta forma trochę za szybko przyszła, ale zawsze przecież może iść jeszcze do góry, nie do dołu. -
-
kibicsportu profesor
Kamil indywidualnie zdecydowanie najlepszy z upadkiem. Gdyby ustał ten drugi skok, to przewaga byłaby na drugim zawodnikiem z ponad 30 punktów.
Oby Wąsek się ogarnął. Ten drugi skok już był lepszy. Zobaczymy, jak będzie skakał jutro, bo póki co może i zagrożony być jego występ w Courchevel. Na szczęście, to tylko lato. -
StochMistrz{29465894} profesor
@Tomek88
Kamil był na siebie zły po oddaniu skoku w trzeciej serii przez upadek w drugiej serii
-
ASJ_212 weteran
Kubacki w każdym skoku ściął parabole lotu
-
Alo2 weteran
Kubacki zero poprawy względem ubiegłego sezonu. Rzuca się na narty ale nic z tego nie wynika. Nie jest nad nartami, bez odpowiedniej rotacji.
-
Tomek88 profesor
@kibicsportu
Prawda, dobrze że jednak robią trzy serie bo przez pewien czas były plany aby skończyć po dwóch
-
kibicsportu profesor
@Tomek88
Dobrze, że tutaj jeszcze jedna seria będzie, więc od razu będzie mógł oddać skok.
-
Tomek88 profesor
Oby tylko ten upadek Stocha nie siedział mu w głowie i nie wybił go z rytmu treningowego. Czasami takie niby nie groźne upadki potrafią przez dłuższy czas zostawiać po sobie ślad
-
-
Xander1 profesor
Jeżeli Stoch jest na czele to oznacza ze z naszymi skokami jest bardzo marnie...
-
Sigmusiaxd doświadczony
OJJJ, nie fajnie wyglądał upadek Kamila Stocha po wylądowaniu.
-
ZXCVBNM_9999 profesor
@Filigranowy_japonczyk
XD to jest osoba która łapie się na ironiczny komentarz będący formą "naśmiewania" się z osób które wyrokują formę po letnim treningu.
-
Sigmusiaxd doświadczony
@FLAFU
Nawet jak ich wygryzą młodzi, to nic nie osiągną poza przejściem kwalifikacji.
-
kibicsportu profesor
Juroszek najbardziej przehajpowany w Polsce zawodnik .
-
Alo2 weteran
Franciszek Kiełbasa kolejny talent
-
ASJ_212 weteran
Oni dalej mylą Cieślara z Krzempkiem
-
maciek0932 weteran
@Nikt_ważny
Nie, belka była obniżona na życzenie trenera a warunki podobne do pozostałych.
-
Filigranowy_japonczyk profesor
@ZXCVBNM_9999
XD to jest twój komentarz.
Mamy lipiec, do sezonu zimowego jeszcze 4 miesiące. -
Filigranowy_japonczyk profesor
@Nikt_ważny
" Stoch jest teraz nagle w takiej formie, że mu nawet belkę obniżają tylko dla niego?"
Tak. Na treningach miał skakać najlepiej z naszych. -
ZXCVBNM_9999 profesor
XD.
Maciusiak OUT -
Nikt_ważny profesor
Stoch jest teraz nagle w takiej formie, że mu nawet belkę obniżają tylko dla niego?
Czy się warunki zmieniły nagle na jakąś lufę pod narty. Nie oglądałem, więc pytanie poważne do oglądających. -
FLAFU doświadczony
oj kompromitacja na razie i z tym trenerem i poprawianiem wyników, tak samo jak z listą startową gdzie miał skakać nie ten co skakał, brak doświadczenia
-
-
Alo2 weteran
Kompromitacja teraz z tym systemem i poprawianiem wyników. Więcej zamieszania z tymi duetami chyba jest niż każdy się spodziewał
-
-
FLAFU doświadczony
Moze znajdzie sie ktos kto w koncu wygryzie tych starych weteranów z Pucharu Świata w kolejnym sezonie? Licze na Joniaka i Łukaszczyka szczególnie
-
-
Tomek88 profesor
Fajne skoki Joniaka czy Niżnika. Stoch w tej serii wyglądał trochę jak gość z innej ligi, dynamicznie, dobrze wyłożony w powietrzu. Nie ma co wyciągać z tego daleko idących wniosków ale skok na duży plus
Dziwi mnie tak ogromna bula Byrskiego, nie widziałem tego skoku. Jakiś błąd czy po prostu to była fatalna próba? -
Fan_ekipy_pod_narty weteran
@TomaszTM
Hehe nie mówię że złapie
Chodzi o to że ty już wnioskujesz wszystko dzisiaj xd -
TomaszTM bywalec
@Fan_ekipy_pod_narty
No tak, reszta jak co roku magicznie w listopadzie złapie formę życia. :)
-
tommy97ns stały bywalec
@Krulowiec
Fajnie ale to teraz drużynówka odpada z Zakopanego i z Lahti to gdzie będzie jedynie w Planicy i na MŚwL w Oberstdorfie
-
Krulowiec bywalec
W Zakopanem w Pucharze Świata zamiast drużynówki ma być konkurs duetów. Potwierdzone info
-
wodzirej doświadczony
@TomaszTM
Taka forma Stocha wczesnym latem nie zwiastuje nic dobrego na zimę. Pewnie zrobi nadzieję i może stanie na podium latem, a zimą będzie stara bida
-
Fan_ekipy_pod_narty weteran
@TomaszTM
Yep
Co z tego że mamy już prawie Sierpień
Co z tego że to był dopiero pierwszy skok
Co z tego że to letnie mistrzostwa Polski -
ASJ_212 weteran
Poprawcie tabelę. To Krzempek skoczył 121 metrów a nie Cieślar
-
TomaszTM bywalec
Stoch jedna noga na emeryturze leje wszystkie 'talenty' i innych pół emerytów. Śmieszne i straszne.
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).






















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się