Nadchodzi FIS Cup w Szczyrku, znamy skład reprezentacji Polski [AKTUALIZACJA]

  • 2025-08-27 12:32

Szczyrk to drugi przystanek cyklu FIS Cup w sezonie 2025/26. Zawody na 104-metrowym obiekcie Skalite zaplanowano na ostatni weekend tegorocznych wakacji. Znamy już odpowiedź na pytanie, kto będzie reprezentował Polskę w trzecioligowych zmaganiach w województwie śląskim.

Polski Związek Narciarski (PZN) przekazał w środowe popołudnie, że trener Daniel Kwiatkowski wybrał już dziesięciu zawodników, którzy w dniach 30-31 sierpnia powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup 2025/26. Pewni startu przed własną publicznością byli już Tymoteusz Amilkiewicz, Klemens Joniak, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Łukasz Łukaszczyk, Adam Niżnik, Tomasz Pilch, Szymon Sarniak, Kacper Tomasiak oraz Kamil Waszek.

Pozostała dziesiątka została wybrana po czwartkowej sesji treningowej w Szczyrku. Szansę występu na Skalitem otrzymali Szymon Byrski, Dawid Dzioboń, Jan Galica, Michał Jarosz, Szymon Jojko, Mateusz Maciusiak, Michał Obtułowicz, Klemens Staszel, Wiktor Szozda i Konrad Tomasiak.

Ponadto w niedzielnym konkursie nastąpi wymiana dwóch najsłabszych zawodników z sobotnich zawodów. Zastąpią ich Mateusz Mysza oraz Marcin Wróbel.

Początek sobotnich zawodów zaplanowano na godzinę 15:15. Start niedzielnego konkursu wyznaczono z kolei na 10:15.

Transmisję z imprezy zapowiedział kanał Wizja Sportu na platformie YouTube.

Program FC w Szczyrku (HS104):

Sobota, 30.08.2025
10:00 - Odprawa techniczna
13:00 - Oficjalny trening
14:00 - Seria próbna
15:15 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 31.08.2025
9:00 - Seria próbna
10:15 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (18074) komentarze: (88)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • PabloAimar bywalec
    @rybolow1

    Wiadomo zawodnik legendarny który osiągną już prawie wszytko, ale skoro on stwierdził że tak trening ma sens i przyniesie wymierne korzyści to trzeba wierzyć że to droga która popłaca.
    Oczywiście trening indywidualny nie jest przeznaczony dla każdego, każdy jest inny i nie każdy mógł by się w tym odnaleźć.

    Licze że Joniak a szczególnie Kacper Tomasiak pokaże dziś dobre skoki i solidnie zapunktuje.
    Oby nie było dziś dla naszych żadnych nieprzyjemnych dyskwalifikacji.

  • Arturion profesor
    @ASJ_212

    A pozostali dwaj? Zwłaszcza junior?

  • ASJ_212 weteran

    Hueng Chul Choi prawdopodobnie wystartuje w FC W Szczyrku

  • rybolow1 profesor
    @PabloAimar

    klasa zawodnika?

  • Lataj profesor
    @rybolow1

    Na Niko spadło zadanie opłacania swojego trenera przygotowania fizycznego, ale również organizacji logistycznej.

  • Bergisel7 stały bywalec

    Liczę na polskie podium!

  • ASJ_212 weteran

    Puchar Tatr w Zakopanem
    Open:
    1. Marcin Wróbel
    2. Wiktor Węgrzynkiewicz
    3. Mateusz Gruszka

  • AntonelliBig stały bywalec
    @Raptor202

    Przecież atmosfera w kadrze jest fantastyczna. Sam Peszko chciał do niej dołączyć. Koty wygrywają bardzo wartościowy konkurs LGP, a jaojkokrzaki wymiatają w Fis Cupie. A teraz scenariusz na zimę: 1) Spokojne wejście w sezon, 2) Musimy poprawić błędy, wiemy nad czym pracować, 3) No, eeee, yyyy, coś trzeba zmienić, 4) Jesteśmy zmęczeni sezonem.

  • PabloAimar bywalec
    @rybolow1

    To ja podam ci przykład bardziej z naszego środowiska skoczków narciarskich- Kamil Stoch - co ty na to ?

  • Raptor202 profesor
    @rybolow1

    Był już taki, co spróbował takiej metody i nazywa się Adam Małysz. Zresztą jak się ma taki sztab, jak jest obecnie w polskiej kadrze, to w ogóle nie dziwi mnie chęć współpracy z indywidualnym trenerem.

  • rybolow1 profesor
    @mortyr

    był już taki, co spróbował takiej metody i nazywa się Niko Kytösaho

  • Jerzy Mrzygłód początkujący
    Konrad

    Fajnie to wygląda na tym skrinie: "Konrad Tomasiak Pokaż więcej". Oj, przydałoby się ;-)

  • ASJ_212 weteran
    @King

    Jego nie było na tym sprawdzianie

  • AntonelliBig stały bywalec
    @kibicsportu

    No, dwadzieścia ciągle tych samych osób to piorunująca liczba. :)

  • andbal profesor
    @Lataj

    Nie wiadomo czy brał udział w owej sesji treningowej. Wszak może wraz ze swoim trenerem być na wyjeździe lub mieć przerwę treningową i wyjechać na wakacje. Zresztą z zaplecza kadry B to będzie brał udział jedynie Niznik, Pilch, Krzak, Galica, Waszek Jojko i Szozda a w niedzielę Wróbel.

  • mortyr bywalec
    @Lataj

    Nie rozumiem tego komentarza. Co za problem, że Habdas ma indywidualnego trenera? Szkolenie związkowe mu nie pasuje i całkowicie go rozsypało i taka decyzja to prawdę mówiąc chyba jedyna szansa na wyniki. Przecież to nie jest stary dziad, a skoczek młodszy nawet od Wąska. W dodatku z pewnym potencjałem. Ja się tam bardzo cieszę, że takie coś się wydarzyło i mam nadzieję, że Janek odbije się od dna.

  • kibicsportu profesor
    @Arturion

    No w sumie w tym lecie duża jest aktywnośc na tej stronie. Nawet czasami, jak sukcesy mieliśmy, to nie zawsze w lato była taka aktywność. W każdym razie ja się cieszę, bo to znaczy, że jednak trochę ludzi dalej lubi ten sport :)

  • Arturion profesor

    Ciekawa sprawa. Niby lato, zawody FIS Cup (i Blachotrapez) a na stronie ruch jak czasami zimą. :-)

  • Arturion profesor
    @Lataj

    Nazywają się tak nieprzypadkowo. ;-)
    A Dubiela to i tak mało kto się spodziewał. Co innego Franka K. Pewnie wielu spodziewało się go zobaczyć, a tu... kaszanka. ;-)

  • Mucha125 profesor
    @King

    A on jest tak wogole w Szczyrku? Może sam trenuje i się pojawi dopiero jak będą efekty

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl