Upadek Alexandrii Loutitt w Predazzo. Kanadyjka przejdzie badania
- 2025-09-19 20:11
Alexandria Loutitt
fot. Tadeusz Mieczyński
Kolejna z czołowych zawodniczek świata zaliczyła groźny upadek podczas próby przedolimpijskiej w Predazzo. Tym razem mowa o Alexandrii Loutitt z Kanady, która wywróciła się podczas kwalifikacji do sobotniego konkursu na dużej skoczni.
Do pechowego zdarzenia z udziałem mistrzyni świata z 2023 roku doszło podczas wieczornej sesji na dużej skoczni im. Giuseppe dal Bena w Predazzo (HS143). 21-latka pochodząca z Calgary niekontrolowanie upadła przy lądowaniu na 129. metrze. Skoczkini w pierwszym odruchu podniosła się z wybiegu olimpijskiej areny, natomiast po chwili – wyraźnie cierpiąc – nie była w stanie opuścić zeskoku samodzielnie. Zawodniczka z Ameryki Północnej kulejąc zeszła z wybiegu w asyście medyków, którzy ostatecznie przetransportowali ją na noszach do ambulansu. Jak ustaliliśmy, Kanadyjka ma udać się na dokładne badania. Pod lupę ma trafić lewe kolano skoczkini, które w przeszłości było już operowane wskutek kontuzji.
Przypomnijmy, że dzień wcześniej – na normalnej skoczni – bardzo poważnego urazu nabawiła się Eva Pinkelnig. Austriaczka upadła w drugiej serii czwartkowego konkursu na 109-metrowej skoczni, a już w piątek została poddana operacji kontuzjowanego lewego kolana. Dla 37-latki oznacza to koniec sezonu 2025/26 i marzeń o olimpijskim występie we Włoszech.
Loutitt mimo upadku uzyskała prawo startu w sobotnich zawodach. Wcześniej wygrała jedną z serii treningowych. Jej dalsze występy na 143-metrowym obiekcie stanęły jednak pod dużym znakiem zapytania. Konkurs pań w Val di Fiemme ma ruszyć o godzinie 17:30. Serię próbną zaplanowano na 16:30.
Istnieją duże obawy, że chodzi o kolano…
— Dominik Formela (@DominikFormela) September 19, 2025
Kanadyjka przejdzie dokładne badania.#skijumpingfamily @Skijumpingpl https://t.co/Ti52059nX4 pic.twitter.com/r5g97BYEST
-
LewReteni stały bywalec
Warzo wspomnieć, że przecież Kanadyjki ostatnio na tej skoczni trenowały. Czyli zna ten obiekt.
-
Kornuty stały bywalec
Za dużo upadków. Loutitt, Stoch, Pilkelnig. Przykre !
-
ms_ profesor
@ms_
*pojutrze bo jutro przecież konkurs drużyn mieszanych w którym Polska nie startuje.
-
ms_ profesor
A jeszcze w temacie kombinacji to Krzempek spisał się dzisiaj przyzwoicie w treningach, zajął miejsca w drugiej dziesiątce, chyba 18 i 16, niewiele lepiej poradził sobie dobrze ostatnio skaczący w Einsiedeln Herola. A drugi z Polaków, Waliczek w drugim treningu też nieźle skoczył bo był 30, a w pierwszym chyba niewiele gorzej sobie poradził jeśli dobrze pamiętam. Szkoda, że biegowo pewnie dalej jest słabiutko, jutro będzie widać. Wgl kombinatorom przełożyli z powodu wiatru rundę prowizoryczną z dzisiaj na niedzielę.
-
ms_ profesor
@Mucha125
Annika Sieff. Ale to było na otwarcie skoczni, już wróciła do skakania, ale wczoraj była pod koniec piątej dziesiątki z tego co pamiętam, a wcześniej skakała dużo lepiej także nie ma formy po kontuzji.
-
ms_ profesor
Upadek na normalnej skoczni zaliczyła wczoraj także Ingrid Laate. Pisałem pod innym artykułem, że słabo wypadła w rundzie prowizorycznej kombinatorek, ale dzisiaj jeszcze raz spojrzałem na wyniki po tym jak nie przystąpiła dzisiaj do skoków do kombinacji i zauważyłem, że wczoraj była dziewiąta bo miała podpórkę, skoczyła 99 metrów. Pewnie też kontuzja niestety. Nasza Joanna Kil za to dzisiaj na skoczni wyjątkowo dobrze się spisała, była 15, niewiele straciła do Kozłowej, ona była kilka pozycji wyżej po skokach, ale w biegu oczywiście spadła za Polkę i skończyła przedostatnia. Za to Kil awansowała, ale tylko o jedną pozycję, liczyłem na większy awans bo jednak biega ona dość dobrze. Wygrała za to Korhonen, a trzecia była Hirvonen, które po skokach też były w czubie tabeli. Korhonen przypomniała sobie jak się skacze i teraz znowu świetnie skacze, nawet lepiej niż gdy miała 15 lat i debiutowała w LGP. Ciekawe jak się jutro obie spiszą w samych skokach, na normalnej skoczni było nieźle, zwłaszcza Korhonen po pierwszej serii była chyba nawet na 16 miejscu, a Hirvonen była 31, także też nie było źle. szkoda, że jednego miejsca jej zabrakło do punktu. Wgl na maxie ktoś na pewno ten konkurs kobiet oglądał, był tam jakiś polski komentarz czy tylko angielski albo bez żadnego komentarza?
-
Mucha125 profesor
@Arturion
A to już nie trzecia? Jakaś Włoszka też złapała kontuzje ale czy na tych obiektach?
-
Mucha125 profesor
Pięknie wybudowana skocznia. Safe first jak to mówią
-
Arturion profesor
@Matrixun
Też mam taką nadzieję.
Normalna skocznia ma już swoją ofiarę, oby duża odpuściła. -
Matrixun doświadczony
Fatalnie... Bardzo mi jej szkoda. Trochę prywata, ale przykro mi, że kolejna z moich ulubionych skoczkiń zalicza tu upadek. :/ Mam nadzieję, że w odróżnieniu od Evy, w przypadku Alex skończy się na strachu i krótkiej przerwie od treningu.
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).






















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się