Andreas Wellinger
fot. Tadeusz Mieczyński
Kryzys Andreasa Wellingera zdaje się trwać w najlepsze. 30-letni reprezentant Niemiec przed weekendem w Klingenthal odbył sesję treningową na obiekcie w Ramsu, ale na niewiele się to zdało. W sobotę podopieczny Stefana Horngachera zajął dopiero 40. miejsce.
- Przed Klingenthal trenowałem całkiem porządnie. Bardzo zależało mi, by skoczyć przed własną publicznością. Ale nadal stoję w miejscu. Muszę wykonać więcej skoków i znaleźć w końcu właściwe czucie. Póki co moje wyniki są po prostu słabe. Brakuje mi energii i konsekwencji w tym co robię. To jak poruszanie się po zakręcie nie jednym płynnym ruchem, ale kilkoma chaotycznymi ruchami - powiedział Wellinger po dzisiejszym występie.
Wobec braku formy Wellinger nie pojedzie do Szwajcarii i odpuści w tym roku przedświąteczny Puchar Świata w Engelbergu. - Na pewno odbędziemy kilka sesji treningowych w domu lub na zagranicznych skoczniach i spróbujemy znaleźć wyjście z tego kryzysu. To na pewno potrwa trochę czasu, nic nie stanie się szybko, trzeba mieć w sobie sporo cierpliwości - zapowiedział trener reprezentacji Niemiec, Stefan Horngacher.
Tymczasem drugi z borykających się z brakiem formy niemieckich weteranów, Karl Geiger, przebywa obecnie w Oberstdorfie, gdzie walczy o powrót do wysokiej dyspozycji na Schattenbergschanze. - Obecnie wykorzystuję czas na pracę nad moimi skokami. Serdecznie dziękuję włodarzom skoczni w Oberstdorfie za możliwość odbycia treningu i bardzo dobre warunki. Dziękuję również moim sponsorom za zaufanie - napisał reprezentant Niemiec na Facebook'u.
-
wiatrhula111 weteran
Niemiec wygra TCS, hahaha
-
wiatrhula111 weteran
@sajmon332
Wellinger może jeszcze, ale Geigerowi latawca już raczej nie pozwolą założyć, więc nawet do 30tki się nie załapie.
-
andbal profesor
Pius
Zobaczymy czy Paschke dziś się poprawi do poziomu z Wisły czy dołączy do Geigera i Welingera.
-
PabloEscobar doświadczony
@bleyz01
W tym sezonie raczej jak ktoś coś ma zdobyć dla Niemców to Raimund czy Hoffmann.
A co do Geigera to on też pełno jechał na oszustwach tylko o nim nie mówili tyle co o Norwegach mimo że każdy widział na żywe oczy jak ten pajac nagminnie oszukuje. -
bleyz01 stały bywalec
@sajmon332
Z reguły w ostatnich sezonach albo jeden albo drugi albo i jeden i drugi przywozili coś z wielkich imprez, ale mimo wszystko skakali przyzwoicie w całym sezonie, tutaj jeżeli nic się w ich skokach nie zmieni to byłby to cud.
-
-
sajmon332 stały bywalec
Może i ciężko w to wierzyć ale ja uważam że horngacher ich tak przygotuje że któryś z dwójki welinger geiger wróci z medalem z IO
-
Mixolo weteran
A liczyłem że TCS wygra hehe
-
Kornuty stały bywalec
Geiger się poprawi. Gorzej z Wellingerem.
-
Arturion profesor
"Dziękuję również moim sponsorom za zaufanie"
- Spokojnie. U nas wiara w przyjaciół mocna, będą diengi.
Sponsory -
TheDriger weteran
Pewnie Geiger pojedzie do Engelbergu bo nie ma innych następców
-
TheDriger weteran
Obstawiam, ze Wellinger i Geiger nie znajdą już czucia do końca sezonu. Nie wierzę w ich nagłe odbudowanie. Na IO nie pojadą
-
-
Bernat__Sola profesor
Decyzja zrozumiała, Welli nie skacze kompletnie nic, w Ruce po prostu miał farta. Największe rozczarowanie w niemieckiej kadrze, bo po Karlu można się było spodziewać słabej dyspozycji.
To co, Geiger już wróci z treningów, zostawią puste miejsce czy czeka nas "wielki" powrót Schmida? -
Bernat__Sola profesor
@ColdOne
To dla równowagi po tym, jak jakiś czas temu na zmianach w przepisach mocno stracił najniższy zawodnik w stawce :P.
-
Bernat__Sola profesor
@Karpp
Czołówka, a nawet zwycięstwo w PN ;). Kingowi chodziło tylko o końcówkę (a de facto Raw Air, w Planicy było znowu trochę lepiej) - ale szczerze mówiąc, może po prostu wtedy nieco podłamała ich wiadomość o odejściu SH...
-
King profesor
@Karpp
No oczywiście ja też bym brał. Nie mówię, że to był słaby sezon na dobrą sprawę w pewnych aspektach to był najlepszy nasz sezon. Choćby dlatego, że rokować zaczynał Wolny.
Po prostu widać było pierwsze oznaki, że coś w przyszłości może się zadziać gorzej no i Horngacher przy okazji wrócił do Niemiec. -
TworzyslawObsztyfitykultykiewicz początkujący
Wielka szkoda, że Andreas Wellinger nie wystąpi w Engelbergu. Coś poszło nie tak, w przygotowaniach do sezonu zimowego, ale żeby wycofywać go z zawodów Pucharu Świata? Patrzyłem uważnie na wyniki kadry niemieckich skoczków narciarskich osiąganych w Pucharze Kontynentalnym w Ruce i nie znalazłem wśród nich godnego zastępstwa dla Andreasa Wellingera. Nie rozumiem :(
-
Filigranowy_japonczyk profesor
@ColdOne
Przed sezonem najwięcej mówiło się, że stracą lotnicy i o ile Zniszczoł czy Marusiak skaczą beznadziejnie to Domen jest kompletnym zaprzeczeniem tej tezy.
-
Lataj profesor
Kolejny z Niemców, których stać na szczerość. Lepiej przyznać, że jest źle, niż siebie oszukiwać. Andi nie musiał podejmować ryzyka, ale se ne vrati.
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl. na forum będą one kasowane.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).




















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się