Incydent w Oberstdorfie. Ścianka sponsorska spadła na belkę
- 2025-12-28 14:46
Belka startowa w Oberstdorfie
fot. Tadeusz Mieczyński
W Oberstdorfie rusza 74. Turniej Czterech Skoczni. Podczas pierwszej serii treningowej doszło do niebezpiecznego zdarzenia na rozbiegu, przez które sesja została wstrzymana na kilka minut. Mowa o ściance sponsorskiej, która zsunęła się na belkę startową.
Do incydentu doszło po skoku Timiego Zajca ze Słowenii – skaczącego z 51. numerem. Mistrz świata z 2023 roku poszybował na 140. metr, przeskakując 137-metrowy obiekt w Oberstdorfie. W efekcie jury zawodów zarządziło skrócenie najazdu przed próbą Kristoffera Eriksena Sundala z Norwegii. Podczas procedury zmiany belki startowej ścianka sponsorska z impetem zsunęła się na belkę startową, wykrzywiając jej konstrukcję. Po kilku minutach prac organizatorów i opanowaniu sytuacji seria została wznowiona i dokończona.
Ścianka sponsorska podczas treningu spadła na belkę startową, która wygięła się wskutek tego zdarzenia…#skijumpingfamily pic.twitter.com/rxTWxWaC50
— Skijumping.pl (@Skijumpingpl) December 28, 2025
W kontekście Sundala jest to już drugie tak kuriozalne zdarzenie w ciągu ostatnich miesięcy. W listopadzie 2024 roku Norweg został zepchnięty z belki przez ściankę sponsorską podczas kwalifikacji do Pucharu Świata w Lillehammer. Tym razem zawodnik ze Skandynawii miał więcej szczęścia, szykując się dopiero do swojej treningowej próby w Oberstdorfie. Następnym zawodnikiem w kolejce, gotowym do wykonania skoku, był Kacper Tomasiak.
Kwalifikacje do pierwszego konkursu 74. Turnieju Czterech Skoczni rozpoczną się o godzinie 16:30. W gronie 65 zawodników znajduje się pięciu reprezentantów Polski.
-
Wojciechowski profesor
@ms_
To był ten sam konkurs, Yumoto skakał jakoś niedługo po tej akcji z Romorenem. ;)
-
ASJ_212 weteran
Tutaj nagranie z tej sytuacji
https://www.instagram.com/stories/skijumpingmemes/3797708358879669197?utm_source=ig_story_item_share&igsh=a3QzemNjNmJ3OXE2 -
zimowy_komentator profesor
Nie można zmieniać belki przed skokiem Sundala. Taki wpis od jutra w wytycznych dla jury.
-
TheDriger profesor
Ktoś chce Sundala pokiereszować ewidentnie xd
-
ms_ profesor
@Janeman
Kiedyś w PŚ w narciarstwie alpejskim była taka sytuacja, że chyba na Kristoffersena albo na Hirschera prawie spadł dron, on nie był tego świadomy bo na szczęście spadł tuż za nim i spokojnie dojechał do mety i zajął nawet chyba 2 miejsce czy coś w tych okolicach. Kristoffersen to też miał kiedyś przygodę jak chyba podczas giganta albo supergiganta nagle przed nosem wyjechał mu na nartach jakiś facet z obsługi zawodów, ale na szczęście się nie zderzyli. Też kojarzę taką nietypową sytuację w narciarstwie alpejskim jak kilka sezonów temu jacyś aktywiści ekologiczni wylali podczas zawodów jakąś pomarańczową farbę czy coś w tym stylu w okolicy mety przez co zawody zostały przerwane chyba na kilkadziesiąt minut xd chyba to się stało zaraz po przekroczeniu mety przez wówczas Norwega, a obecnie "Brazylijczyka" Braathena. W skokach za to kiedyś po skoku Żyły wyszedł jakiś golas, chyba w Planicy to było, pewnie sporo osób to pamięta, mi się to teraz przypomniało a propos tych różnych dziwnych sytuacji xd
-
ms_ profesor
@tomek20
Norwegowie to w ogóle mają jakiegoś pecha do tych belek, tak jak napisał @Janeman, kiedyś Romoeren miał jeszcze bardziej niebezpieczną sytuację w Pragelato jak ktoś z obsługi w niego wleciał, ledwo się Romoeren wtedy utrzymał na tej belce. To chyba był ten loteryjny konkurs w którym wygrał Fumihisa Yumoto, a na pewno był to ten sam weekend PŚ.
-
-
Ondraszek doświadczony
Niemiecka solidność idzie w zapomnienie. Mit pokazuje, że był tylko mitem
-
tomek20 weteran
Sundal to się chyba zacznie oglądać za siebie na belce.
-
Lizakowaty stały bywalec
Dobrze że nie siedział akurat na belce, niejednokrotnie widać jak tą planszę ludzie przestawiają lub przestawia się automatycznie w momencie gdy zawodnik siedzi na belce co jak pokazuje ta sytuacja bywa bardzo niebezpieczne.
-
Janeman profesor
Abo to pierwszy tego typu incydent?
- Ktoś z obsługi znienacka spadający na siedzącego na belce Romorena.
- Urwana maszyna do żłobienia torów w Hinzenbach.
- Ścianka spychająca Sundala z belki.
- Urwana belka jadąca w dół zeskoku.
To już właściwie taka "nowa świecka tradycja" skoków narciarskich.
-
Cinu profesor
Warto wspomnieć, że przed skokiem Sundala.
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl. na forum będą one kasowane.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).




















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się