Timi Zajc
fot. Tadeusz Mieczyński
Pucharowa karuzela nie zatrzymuje się ani na moment. Ledwie wczoraj zakończył się 74. Turniej Czterech Skoczni, a już w najbliższy weekend skoczkowie spotykają się w Zakopanem, gdzie w planach jest rozegranie konkursu duetów w sobotę i zawodów indywidualnych w niedzielę. Swój skład na te zmagania ogłosiła druga reprezentacja Pucharu Narodów, Słowenia.
Trener Robert Hrgota ogłosił nazwiska pięciu skoczków, których zabierze ze sobą w Tatry. Wśród nich znajduje się Timi Zajc, który zakończył już odbywanie kary za dwie żółte kartki otrzymane podczas Turnieju Czterech Skoczni. Przypomnijmy, że zarówno w Oberstdorfie jak i Garmisch-Partenkirchen został zdyskwalifikowany za minimalnie zbyt długie nogawki kombinezonu.
Zajc zastąpi Roka Masle, który zaprezentował się w Bischofshofen z nienajlepszej strony, kończąc wtorkowy konkurs na 41. miejscu. Oprócz Zajca w składzie znajdą się również zwycięzca TCS i lider Pucharu Świata, Domen Pevc, a także Anze Lanisek, Rok Oblak i Zak Mogel.
Reprezentacja Słowenii plasuje się na drugim miejscu w Pucharze Narodów zdobywszy do tej pory 2231 punktów i tracąc 624 punkty do prowadzącej Austrii. Z kolei nad trzecią Japonią Słoweńcy mają przewagę 167 punktów.
-
Arturion profesor
@Kornuty
I u tych Słowian parę lat pracował. Pewnie po to, by wzmocnić swa nienawiść.
-
-
Skoczek2025 bywalec
@Altenburger
Na pewno w krajowce PŚ w Planicy . Ale Słoweńcy pewnie będą rotowali przed ZIO , więc , Faletic prawdopodobnie szanse jeszcze nawet przed IO dostanie.
-
Sigmusiaxd doświadczony
@Altenburger
Z tego co wiem to jeszcze żadnych zawodów w Słowenii nie było, więc na pewno w krajówce gdzies będzie młodzian
-
Altenburger początkujący
@Skoczek2025
No racja ale tak czy owak w tym sezonie Faletić na pewno szansę dostanie.
-
Skoczek2025 bywalec
@Altenburger
No chyba że tak. Ale Słoweńcy mogli też w sumie wziąć Faleticia na pś który skacze na podobnym poziomie co Maśle.
-
Kornuty doświadczony
Uważaj Timi na Hafele. Austriak zieje nienawiścią do Słowian.
-
TheDriger profesor
@Sigmusiaxd
To będziemy mieć transmisje fis za darmo. Bo jest w krajach, w których nie ma transmisji w tv
-
Sigmusiaxd doświadczony
Miejmy żal, że prawdopodobnie nie będzie MŚWL w telewizji, bo nie oglądniemy Tomasiaka na lotach.
-
-
Lataj profesor
@Skoczek2025
Widocznie wzięli też dlatego, że wielkiej różnicy w poziomie Mogela i Masle nie ma. Jest podobnie źle, ale zdecydowali się wypełnić limit.
-
Lataj profesor
@KraftiFantasti
Domen od początku sezonu skacze jak nakręcony i cały czas stara się nie spuszczać z tonu, a jak przegrywa zwycięstwo, to minimalnie. W końcu jest człowiekiem, nie maszyną. A, i czy kryzys Tschofeniga właśnie się nie skończył i jest w stanie znów wygrywać? KK przegrał, ale jeszcze powalczy o podium generalki PŚ. Tego nie wziąłeś pod uwagę? ;)
-
KraftiFantasti początkujący
@TandeFan23
Będziesz odszczekiwał te słowa już za nieco ponad miesiąc. Screeny porobione, pogadamy w połowie lutego. Poza tym widzę, że masz problem ze zrozumieniem niektórych słów. Domenator się skończył bo już nie dominuje. Czego nie rozumiesz?
-
ms_ profesor
@Altenburger
Podobnie jak Velta liczył, że w końcu Langmo odpali w konkursie no i po kilku próbach się udało, można powiedzieć, że odpalił, chociaż aż tak dobrze jak w treningach nie skacze.
-
-
Skoczek2025 bywalec
@TandeFan23
Zgadzam się. Krafta wybiła z rytmu przerwa związana z narodzinami dziecka. Domen będzie bardzo mocny na lotach , ale Krafta jednak na IO bym nie skreślal , on jest w stanie się zbimilizowac kiedy trzeba.
-
-
Skoczek2025 bywalec
Brak powołania Masle dziwi. Raz,że był lepszy podczas PK a dwa że podczas PŚ w bezpośredniej rywalizacji. Więc trochę nie rozumiem tego ,ale może Hrgota liczy że dyspozycja z treningow zostanie przełożona na konkurs w przypadku Mogela.
-
TandeFan23 profesor
@KraftiFantasti
Znowu się ośmieszasz. Sezon jest intensywny,a Domen od pierwszego konkursu jedzie na najwyższych obrotach. Wygrał TCS o ponad 40 pkt , w dwóch konkursach zajął drugie miejsca przegrywając je minimalnie,a ten wyjeżdża z końcem Domenatora. XD
Domen przynajmniej już coś wygrał,a twój Krafti Orła przegrał,Kuli mieć nie będzie, a na igrzyskach się tradycyjnie skompromituje. -
andbal profesor
Zak Mogel w T4S dwa razy padł na kwalifikacjach a dwa na pierwszej serii (36 i 45) a Masle dostał jedną szansę przeszedł kwalifikacje będąc lepszy od Mogela i został odstawiony.
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl. na forum będą one kasowane.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).




















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się