Normalna skocznia w Lahti i loty kobiet w Vikersund - zmiany w kalendarzu Pucharu Świata 2026/2027
- 2026-05-06 14:39
Flaga FIS
fot. Tadeusz Mieczyński
W środę w Portoroz obradowała Komisja skoków narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS). Podczas posiedzenia w Słowenii zaktualizowano kalendarze Letniego Grand Prix i Pucharu Świata na sezon 2026/2027. Terminarze wymagają jeszcze zatwierdzenia na Kongresie FIS w Belgradzie, ale nie powinny w nich zajść większe zmiany.
Letnie Grand Prix mężczyzn 2026:
W kalendarzu Letniego Grand Prix nie zaszły zmiany względem kwietniowej wersji terminarza. Cykl ma rozpocząć się 1-2 sierpnia na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Następnie na zawodników czekają występy w Courchevel (8-9 sierpnia), Rasnovie (19-20 września) i Klingenthal (24-25 października). Łącznie zaplanowano 8 konkursów - 7 indywidualnych oraz mikst.
| Letnie Grand Prix 2026 | |||||
| Data | Dzień | Miejscowość | Kraj | HS | Szczegóły |
|---|---|---|---|---|---|
| 01.08.2026 | Sobota | Wisła | ![]() |
HS134 | |
| 02.08.2026 | Niedziela | Wisła | ![]() |
HS134 | |
| 08.08.2026 | Sobota | Courchevel | ![]() |
HS132 | |
| 09.08.2026 | Niedziela | Courchevel | ![]() |
HS132 | |
| 19.09.2026 | Sobota | Rasnov | ![]() |
HS97 | |
| 20.09.2026 | Niedziela | Rasnov | ![]() |
HS97 | |
| 24.10.2026 | Sobota | Klingenthal | ![]() |
HS140 | hybrydowe |
| 25.10.2026 | Niedziela | Klingenthal | ![]() |
HS140 | mikst, hybrydowe |
Puchar Świata mężczyzn 2026/2027:
Od kwietniowego posiedzenia w Pradze, zmiany w kalendarzu Pucharu Świata nastąpiły wyłącznie w przypadku weekendu w Lahti (13-14 lutego). Konkurs drużynowy przełożono na sobotę, z kolei niedzielną rywalizację indywidualną przeniesiono na skocznię normalną HS100 w ramach testu dla zawodników przed mistrzostwami świata w Falun.
W trakcie sezonu odbędzie się 5 weekendów Pucharu Świata, podczas których w niedzielnym konkursie indywidualnym wystąpi bez kwalifikacji czołowa "50" sobotnich zawodów. Taka sytuacja będzie miała miejsce w Wiśle (5-6 grudnia), Titisee-Neustadt (11-13 grudnia), Engelbergu (19-20 grudnia), Willingen (29-31 stycznia) i Oslo (13-14 marca).
Łącznie zaplanowano 35 konkursów - 27 indywidualnych, 4 drużynowe (Titisee-Neustadt, Zakopane, Lahti, Planica) i 4 drużyn mieszanych (Lillehammer, Sapporo, Willingen, Lake Placid). Cykl rozpocznie się 20 listopada w Lillehammer, a zakończy 21 marca w Planicy.
| Puchar Świata 2026/2027 | |||||
| Data | Dzień | Miejscowość | Kraj | HS | Szczegóły |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.11.2026 | Piątek | Lillehammer | ![]() |
HS140 | mikst |
| 21.11.2026 | Sobota | Lillehammer | ![]() |
HS140 | |
| 22.11.2026 | Niedziela | Lillehammer | ![]() |
HS140 | |
| 28.11.2026 | Sobota | Ruka | ![]() |
HS142 | |
| 29.11.2026 | Niedziela | Ruka | ![]() |
HS142 | |
| 05.12.2026 | Sobota | Wisła | ![]() |
HS134 | |
| 06.12.2026 | Niedziela | Wisła | ![]() |
HS134 | „50” |
| 11.12.2026 | Piątek | Titisee-Neustadt | ![]() |
HS142 | drużynowy |
| 12.12.2026 | Sobota | Titisee-Neustadt | ![]() |
HS142 | |
| 13.12.2026 | Niedziela | Titisee-Neustadt | ![]() |
HS142 | „50” |
| 19.12.2026 | Sobota | Engelberg | ![]() |
HS140 | |
| 20.12.2026 | Niedziela | Engelberg | ![]() |
HS140 | „50” |
| 29.12.2026 | Wtorek | Oberstdorf | ![]() |
HS137 | TCS |
| 01.01.2027 | Piątek | Garmisch-Partenkirchen | ![]() |
HS142 | TCS |
| 03.01.2027 | Niedziela | Innsbruck | ![]() |
HS128 | TCS |
| 06.01.2027 | Środa | Bischofshofen | ![]() |
HS142 | TCS |
| 16.01.2027 | Sobota | Zakopane | ![]() |
HS140 | drużynowy |
| 17.01.2027 | Niedziela | Zakopane | ![]() |
HS140 | |
| 22.01.2027 | Piątek | Sapporo | ![]() |
HS137 | mikst |
| 23.01.2027 | Sobota | Sapporo | ![]() |
HS137 | |
| 24.01.2027 | Niedziela | Sapporo | ![]() |
HS137 | |
| 29.01.2027 | Piątek | Willingen | ![]() |
HS147 | mikst |
| 30.01.2027 | Sobota | Willingen | ![]() |
HS147 | |
| 31.01.2027 | Niedziela | Willingen | ![]() |
HS147 | „50” |
| 06.02.2027 | Sobota | Lake Placid | ![]() |
HS128 | |
| 07.02.2027 | Niedziela | Lake Placid | ![]() |
HS128 | mikst |
| 13.02.2027 | Sobota | Lahti | ![]() |
HS130 | drużynowy |
| 14.02.2027 | Niedziela | Lahti | ![]() |
HS100 | |
| 20.02.2027 | Sobota | Vikersund | ![]() |
HS240 | loty |
| 21.02.2027 | Niedziela | Vikersund | ![]() |
HS240 | loty |
| 27.02.2027 | Sobota | MŚ Falun 2027 | ![]() |
HS95 | mikst |
| 28.02.2027 | Niedziela | MŚ Falun 2027 | ![]() |
HS95 | |
| 04.03.2027 | Czwartek | MŚ Falun 2027 | ![]() |
HS132 | drużynowy |
| 06.03.2027 | Sobota | MŚ Falun 2027 | ![]() |
HS132 | |
| 13.03.2027 | Sobota | Oslo | ![]() |
HS134 | |
| 14.03.2027 | Niedziela | Oslo | ![]() |
HS134 | „50” |
| 19.03.2027 | Piątek | Planica | ![]() |
HS240 | loty |
| 20.03.2027 | Sobota | Planica | ![]() |
HS240 | loty, drużynowy |
| 21.03.2027 | Niedziela | Planica | ![]() |
HS240 | loty |
| „50” - konkurs z udziałem 50 zawodników z sobotnich zawodów | |||||
Letnie Grand Prix kobiet 2026:
Kalendarz Letniego Grand Prix pań w całości pokrywa się z terminarzem mężczyzn. Zaplanowanych zostało 8 konkursów (7 indywidualnych i mikst), kolejno w Wiśle (1-2 sierpnia), Courchevel (8-9 sierpnia), Rasnovie (19-20 września) i Klingenthal (24-25 października).
| Letnie Grand Prix Pań 2026 | |||||
| Data | Dzień | Miejscowość | Kraj | HS | Szczegóły |
|---|---|---|---|---|---|
| 01.08.2026 | Sobota | Wisła | ![]() |
HS134 | |
| 02.08.2026 | Niedziela | Wisła | ![]() |
HS134 | |
| 08.08.2026 | Sobota | Courchevel | ![]() |
HS132 | |
| 09.08.2026 | Niedziela | Courchevel | ![]() |
HS132 | |
| 19.09.2026 | Sobota | Rasnov | ![]() |
HS97 | |
| 20.09.2026 | Niedziela | Rasnov | ![]() |
HS97 | |
| 24.10.2026 | Sobota | Klingenthal | ![]() |
HS140 | hybrydowe |
| 25.10.2026 | Niedziela | Klingenthal | ![]() |
HS140 | mikst, hybrydowe |
Puchar Świata kobiet 2026/2027:
Po kwietniowym zamieszaniu w Pradze, działaczom FIS udało się przywrócić loty kobiet w Vikersund do kalendarza Pucharu Świata pań na sezon 2026/2027. Zawody odbędą się w czwartek, 18 lutego. W kwalifikacjach do nich weźmie udział czołowa "30" klasyfikacji PŚ po zawodach w Lahti z możliwymi zastępstwami w wykonaniu zawodniczek z miejsc 31-35 w generalce. Awans do konkursu wywalczy 25 skoczkiń, a w finale wystąpi najlepsza "20" pierwszej serii.
Finałowy weekend lotów w Planicy ostatecznie zredukowano do jednego konkursu w sobotę, 20 marca. Prawo startu uzyska wyłącznie czołowa "20" klasyfikacji Pucharu Świata oraz zawodniczki z pierwszej "5" konkursu w Vikersund, które nie spełnią pierwszego warunku. Awans do serii finałowej wywalczy 15 skoczkiń.
Z uwagi na dodane loty w Vikersund, zawody w Villach przesunięto na sobotę i niedzielę, 20-21 lutego. Ponadto weekend w Ljubnie (9-10 stycznia) będzie składał się z dwóch konkursów indywidualnych.
W trakcie sezonu odbędą się 4 weekendy Pucharu Świata, podczas których w niedzielnym konkursie indywidualnym wystąpi bez kwalifikacji czołowa "40" sobotnich zawodów. Taka sytuacja będzie miała miejsce w Titisee-Neustadt (11-13 grudnia), Engelbergu (19-20 grudnia), Willingen (29-31 stycznia) i Oslo (13-14 marca).
W terminarzu pań znalazło się miejsce na 36 konkursów - 31 indywidualnych, 1 drużynowy (Wisła - do potwierdzenia) i 4 drużyn mieszanych (Lillehammer, Sapporo, Willingen, Lake Placid).
| Puchar Świata Pań 2026/2027 | |||||
| Data | Dzień | Miejscowość | Kraj | HS | Szczegóły |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.11.2026 | Piątek | Lillehammer | ![]() |
HS140 | mikst |
| 21.11.2026 | Sobota | Lillehammer | ![]() |
HS140 | |
| 22.11.2026 | Niedziela | Lillehammer | ![]() |
HS140 | |
| 28.11.2026 | Sobota | Hinzenbach | ![]() |
HS90 | |
| 29.11.2026 | Niedziela | Hinzenbach | ![]() |
HS90 | |
| 05.12.2026 | Sobota | Wisła | ![]() |
HS134 | |
| 06.12.2026 | Niedziela | Wisła | ![]() |
HS134 | ew. drużynowy |
| 12.12.2026 | Sobota | Titisee-Neustadt | ![]() |
HS142 | |
| 13.12.2026 | Niedziela | Titisee-Neustadt | ![]() |
HS142 | „40” |
| 19.12.2026 | Sobota | Engelberg | ![]() |
HS140 | |
| 20.12.2026 | Niedziela | Engelberg | ![]() |
HS140 | „40” |
| 28.12.2026 | Poniedziałek | Oberstdorf | ![]() |
HS137 | TCS |
| 31.12.2026 | Czwartek | Garmisch-Partenkirchen | ![]() |
HS142 | TCS |
| 02.01.2027 | Sobota | Innsbruck | ![]() |
HS128 | TCS |
| 05.01.2027 | Wtorek | Bischofshofen | ![]() |
HS142 | TCS |
| 09.01.2027 | Sobota | Ljubno | ![]() |
HS94 | |
| 10.01.2027 | Niedziela | Ljubno | ![]() |
HS94 | |
| 15.01.2027 | Piątek | Zhangjiakou | ![]() |
HS140 | |
| 16.01.2027 | Sobota | Zhangjiakou | ![]() |
HS140 | |
| 19.01.2027 | Wtorek | Zao | ![]() |
HS102 | |
| 20.01.2027 | Środa | Zao | ![]() |
HS102 | |
| 22.01.2027 | Piątek | Sapporo | ![]() |
HS137 | mikst |
| 23.01.2027 | Sobota | Sapporo | ![]() |
HS137 | |
| 29.01.2027 | Piątek | Willingen | ![]() |
HS147 | mikst |
| 30.01.2027 | Sobota | Willingen | ![]() |
HS147 | |
| 31.01.2027 | Niedziela | Willingen | ![]() |
HS147 | „40” |
| 06.02.2027 | Sobota | Lake Placid | ![]() |
HS128 | |
| 07.02.2027 | Niedziela | Lake Placid | ![]() |
HS128 | mikst |
| 11.02.2027 | Czwartek | Lahti | ![]() |
HS130 | |
| 12.02.2027 | Piątek | Lahti | ![]() |
HS130 | |
| 18.02.2027 | Czwartek | Vikersund | ![]() |
HS240 | loty |
| 20.02.2027 | Sobota | Villach | ![]() |
HS98 | |
| 21.02.2027 | Niedziela | Villach | ![]() |
HS98 | |
| 25.02.2027 | Czwartek | MŚ Falun 2027 | ![]() |
HS95 | drużynowy |
| 26.02.2027 | Piątek | MŚ Falun 2027 | ![]() |
HS95 | |
| 27.02.2027 | Sobota | MŚ Falun 2027 | ![]() |
HS95 | mikst |
| 05.03.2027 | Piątek | MŚ Falun 2027 | ![]() |
HS132 | |
| 13.03.2027 | Sobota | Oslo | ![]() |
HS134 | |
| 14.03.2027 | Niedziela | Oslo | ![]() |
HS134 | „40” |
| 20.03.2027 | Sobota | Planica | ![]() |
HS240 | loty |
| „40” - konkurs z udziałem 40 zawodniczek z sobotnich zawodów | |||||
-
PeterSlatnar początkujący
@tommy97ns
To nie jest głupi pomysł. Jedynie co to Planica powinna być bezapelacyjnie na końcu i ewentualnie przed nią MŚ. Zawsze po głównej imprezie sezonu zainteresowanie spada więc im mniej zawodów po nich tym lepiej. Koedyś rozgrywanie raw Air i potem Planicy mialo sens. Potem już tak nie konstruowano kalendarza
-
tommy97ns stały bywalec
@PeterSlatnar
A ja się zastanawiam czy nie lepiej by było klasyczne MŚ te co 2 lata robić w 2 połowie marca na zakończenie sezonu zwłaszcza że tydzień wcześniej można by było zrobić finał PŚ i na sam MŚ już po PŚ.
-
tommy97ns stały bywalec
Ciekawi mnie jeszcze jak to będzie z tym PŚ w Wiśle czy rzeczywiście zrobią tą drużynówke kobiet w sumie ciekawa sprawa kobiety od dawna nie miały ani drużynówek ani duetów w PŚ już parę lat więc fajnie taki konkurs zobaczyć w Polsce . Problem w tym że my raczej możemy mieć problem żeby wystawić drużynę podobnie będzie na MŚ w Falun. Twardosz Bełtowska i Karpiel no i brakuje tej czwartej.
-
tommy97ns stały bywalec
Mi się ten kalendarz trochę podoba mimo że nie został wykorzystany w pełni potencjał.Mnie najbardziej cieszy powrót drużynówek ale z duetów bym nie zrezygnowała spokojnie 1 lub 2 konkursy duetów można by było też zrobić. Przede wszystkim weekend po TCS zrobiłbym zawody w Predazzo albo na Kulm lub Ramsau czy Seefeld bo jest blisko z Bischoffschofen skocznie mają homologację. Nawet widziałem kalendarz PŚ w kombinacji norweskiej i w styczniu są zawody w Seefeld w grudniu w Ramsau . Lokalizacja bliska nie byłoby narzekania że daleki podróże po TCS. Do tego 2 konkursy na normalnej skoczni w tym czasie plus mamy Lahti i 3 konkursy w sezonie i można zrobić klasyfikacje o małą KK za skocznie normalne. Zakopane totalna porażka ale to nie jest wina FIS tylko akurat naszego związku że nie chcą 2 indywidualnych . Powinno być w piątek konkurs indywidualny w sobotę drużynówka i w niedzielę 2 indywidualny. Ewentualnie piątek drużynowka a sobota niedziela 2 indywidualne. Zakopane to Zakopane jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w sezonie z dużą frekwencją i piękną oprawą więc te 2 indywidualne konkursy nam się należą jak psu buda. Aż się prosi zrobić w piątek także 2 indywidualny konkurs w Lake Placid bo z jednym indywidualnym ta wyprawa dla tych najlepszych zawodników nie ma sensu . Jeśli chodzi o miksty wiem że większość tutaj nie przepada ja akurat lubię tę konkursy aczkolwiek przykro że my nie odgrywamy od lat tam żadnej roli to jest przykre ale dla mnie miksty są ciekawe. I jeszcze bym zamienił Oslo z Vikersund albo Oslo dał w miejsce Lahti a przed MŚ dać Lahti żeby ta normalna skocznia była przed MŚ a Vikersund dać po MŚ i wtedy 2 weekendy lotów pod rząd by były. No ale cóż jest jak jest.
-
PeterSlatnar początkujący
Impresja konkursów PŚ mężczyzn 2024/25 w zaleznosći od miesiąca i liczby konkursów
Listopad [4], (3,4 mld) *3 konkursy w Lillehammer +Rukka
Grudzień [9] (15,6 mld)
Styczeń [8] (17,4 mld)
Luty [7] (6,1 mld)
Marzec [8] bez MŚ (8,4mld)
Procentowo udział poszczególnych eventów w impresji dla całego PŚ kobiet i mężczyzn
TCS 25%❗
Raw Air 7%
Turniej dwóch nocy 2%
PŚ reszta (piki w Zakopanem i Willingen) 66%
Jakie wnioski? Na początku sezonu mamy duży hype na skoki (inauguracja PŚ+ jeden konkurs w Finlandii generują połowę zainteresowania co marzec po MŚ z dwoma weekendami lotów). Potem wraz z konkursami w Wiśle i Niemczech zainteresowanie rośnie aż do TCS. Potem mamy Willingen i Zakopane ewentualnie loty. W lutym popularnosć spada. Prawdopodobnie rośnie na MŚ i na chwilę na Vikersund i Planicę.
W ten sposób widzimy kiedy skoki mają potencjał a kiedy nie. Skoki powinny kończyc się wcześniej np na początku marca (MŚ też powinny być wcześniej) i powinny rozpoczynać się wcześniej ale tak by miały interesujące eventy. Np cieplejszy prolog na igelicie czy turniej w USA tak by podtrzymać zainteresowanie aż do TCS
Wrzucam jeszcze raz linka jakby tamten nie działał
https://assets.fis-ski.com/f/252177/x/be0ef8327a/viessmann-fis-ski-jumping-world-cup-2024-25.pdf?hl=pl-PL
-
dervish profesor
@Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak
Nie ma to jak oglądanie konkursu GA-PA jeszcze będąc na sylwestrowym kacu, dla wielu dawna pora rozgrywania to był jeszcze ranek. Ideologiczne równouprawnienie płci oprócz kilku innych zabrało i tę przyjemność. :(
-
PeterSlatnar początkujący
@Kolos Odpowiedź+analiza raportu Nielsen dla FIS za sezon 2024/2025
Link do analizy: Https://assets.fis-ski.com/f/252177/x/be0ef8327a/viessmann-fis-ski-jumping-world-cup-2024-25.pd
1) Częściowo się z tobą zgadzam. Dla konkursów rozgrywanych później niż w grudniu raczej nie ma problemów ze śniegiem. Natomiast są lokalizacje z potencjałem na PŚ (zainteresowanie publiczności), które są cieplejsze (Rasnov, Kranj, Villach).
2) Powodem mniejszego zainteresowania publiczności LGP jest rozgrywanie zawodów w odległości czasowej od PŚ przez co czołówka nie jest w formie. Poza tym obsada bywa przez to mizerna. Inaczej jest w wrześniowo-październikowej części LGP, kiedy to zainteresowanie zawodami wzrasta co widać po dużej frekwencji w Klingenthal. Poza Klingenthal dużą frekwencję mamy też w Wiśle (zawody w Polsce więc z natury popularne). Gorzej jest w Corchevel, Predazzo i Rasnovie. W Hinzenbach jest trochę lepiej. Myslę że wlączenie dwóch pierwszych lokalizacji do PŚ nie spowodowałoby zwiększenia się liczby publiczności. Inaczej jest z Rasnovem i Hinzenbach, gdzie zwiększenie rangi na pewno podniosłoby popularnośc wydarzenia. Ale na prawdę nie zmiana nawierzchni a rangi!
---
3).Analiza
Sezon 2024/2025 rozpoczął się 22 listopada a zakończył 30 marca. Mś odbyły się w dniach 26luty-9marca. Nie są one włączone do analizy. Wskaźnik impresji jest na ostatnich stronach raportu.
Impresja-Miara ogólnego zainteresowania danym zjawiskiem przez społeczeństwo w ramach mediów. Mierzymy wszystko poza samą frekwencją pod skocznią. Liczy się ogladalnosć transmisji, reportaże i aktywność w socjal mediach w związku z tematem
Resztę dopiszę w kolejnym komentarzu że względu na limit znaków
-
cms weteran
A tymczasem klimatyczna skocznia normalna w Kuopio została rozebrana. Szkoda tego kompleksu, na dużej zawsze przyjemnie oglądało się zawody Pucharu Świata
-
-
Sigmusiaxd weteran
@maciek0932
Nie wiem czy powróci już Eva Pinkeling, ale jeżeli miałaby powrócić to chyba w dobrej formie mi się wydaje :D
-
Kolos profesor
@PeterSlatnar
1) Rzadko kiedy są dodatnie temperatury między listopadem a marcem, zwłaszcza takie powyżej 5 stopni bo dopiero wtedy byłoby utrudnienie z produkcją śniegu. Większość skoczni zresztą i tak jest wykorzystywana czy to do innych zawodów czy do treningu więc i tak są naśnieżane raz i czynne kilka miesięcy.
2) To są sporty zimowe, więc z zasady rozgrywane zimą. Nie ma tematu zachęcania kibiców bo byłoby cieplej. Wiadomo, że cieplej to przyjemniej, ale przecież latem wcale nie ma wielkiej frekwencji na zawodach LGP, więc to tak nie działa
3) Skoki raczej powinno się przedłużać na kwiecień, szczególnie w latach gdy Wielkanoc przypada później niż rozciągać na październik.
LGP też powinno wrócić bardziej na terminy lipcowo-sierpniowe.
Puchar Świata po prostu musi się rozgrywać na śniegu. Na siłę robić zawody w październiku i udawać, że skoki igielitowe czyli LGP to PŚ nie ma sensu. Puchar Świata to śnieg. Skoki narciarskie to sport zimowy. -
-
PeterSlatnar początkujący
@Kolos
1. Porównywanie kosztów zraszania parę godzin plastiku, a produkcji śniegu często przy dodatnich temperaturach i opadach deszczu jest dość sympatyczne :). Do tego czasami pomimo wyprodukowania śniegu przychodzi nagle deszcz i po wszystkim (Titisee-Neustadt parę lat temu)
2 Korelacja pomiędzy liczbą osób na danym wydarzeniu sportowym a pogodą jest dla mnie oczywista. Pod skocznią się stoi, jest zimno, często wieje i pada. Nie zachęca to widza to siedzenia pod skocznią. Oczywiście mamy takie konkursy jak Obersdorf gdzie i tak będzie full kibiców ale to raczej kwestia rozpoznawalności wydarzenia. Ale spójrzmy na konkursy LGP w Hinzenbach czy kiedyś Hinterzarten. Jest ciepło, świeci słońce, ludzie grilują. Można przyjść z dziećmi bez obawy o przeziębienie. Dla mnie PŚ w takim okresie to okazja do przyciągnięcia kolejnych widzów. I nie. LGP że względu na swoją niską rangę tego nie zrobi. To musi być PŚ
3. Jestem zdania, że okres przełomu października i listopada jest okresem kiedy skoki mogą przyciągać widza. Dzień jest coraz krótszy i skoki byłyby sposobem na spędzenie popołudnia w szaro-bury dzień przed TV. Poza tym mieliśmy już udaną próbę skoków na igelicie w PŚ. Zawody obroniły się frekwencją choć nie każdy kibic mógł wiedzieć, że są gdzieś jakieś skoki w takim okresie roku. Natomiast to jest kwestia przyzwyczajenia
-
Arturion profesor
@Kolos
Przez to polewanie konkursy na igelicie robią się strasznie antyekologiczne. Zatem MKOl nigdy się na taką dyscyplinę w IO nie zgodzi.
-
Kolos profesor
@PeterSlatnar
Skakanie na igielicie wcale nie jest aż takie tanie. (Polewanie igielitu kosztuje) .
A argument, że cieplej to kibice przyjdą jest śmieszny w kontekście sportu zimowego.
Puchar Świata tylko na śniegu
LGP na igielicie.
Podział jest jasny.
-
PeterSlatnar początkujący
@Kolos
Po to żeby przyszli na niego kibice. Jest wtedy cieplej niż w zimie więc łatwiej usiedzieć na trybunach. Poza tym taniej jest skakać na igelicie niż na śniegu. Czemu włączyc ten fragment do Pś a nie LGP? Bo te zawody są bardziej prestiżowe niż LGP i na te same zawody przyciągna większą widownię.
Różnica w odbiorze zawodów tej samej rangi na śniegu i igelicie to tylko kwestia przyzwyczajenia widza. Wystarczy sobie przypomnieć prolog w Wiśle sprzed czterech lat. Widownią trochę mniejsza niż zimą ale zgaduję, że to kwestia tego, że ludzie myśleli że to LPG lub nie mieli pojęcia że inauguracja może być o tej porze roku. Kwestia przyzwyczajenia. -
Kolos profesor
@PeterSlatnar
Nie wiem po co w październiku robić zawody LGP i udawać, że to jest Puchar Świata.....
Puchar Świata powinien być zawsze rozgrywany na śniegu. -
TandeFan23 profesor
@szczurnik
Ahonen w swojej biografii przyznal ze w nocy przed pamietnym konkursem w 2005 r. gdy strzelil 240 metrow mocno imprezowal. A po tym upadku nie chcial jechac do szpitala zeby nie wyszlo ze ma we krwi alkohol. XD
-
szczurnik profesor
@TandeFan23
Nie widziałem, żeby kiedykolwiek FIS robił kontrole alkomatem, więc kto ich tam wie.
-
TandeFan23 profesor
@szczurnik
Nie wyczules zartu ? :) Skoczkowie teraz sie grzecznie prowadza. Kiedys Olli i Ahonen latali lekko napici,ale to juz przeszlosc. :)
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl. na forum będą one kasowane.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).


































Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się