Simone Buff
fot. Tadeusz Mieczyński
Nie tak Simone Buff wyobrażała sobie wejście w okres przygotowawczy do kolejnej zimy. 21-letnia reprezentantka Szwajcarii doznała poważnej kontuzji lewego kolana, jest już po operacji i rozpoczęła żmudny proces rehabilitacji.
– Bóg prowadzi mnie inną drogą, niż sobie wyobrażałam, ale marzenie, które zaszczepił w moim sercu, wciąż żyje. Chcę podążać tą ścieżką z wiarą, cierpliwością i pełnym skupieniem. Początek sezonu był naprawdę udany, jednak po ubiegłotygodniowym upadku doznałam zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL), więzadła pobocznego przyśrodkowego (MCL) oraz uszkodzenia obu łąkotek. Operacja przebiegła pomyślnie i jestem wdzięczna wszystkim, którzy pomogli mi przez to przejść. Nie pozostaje mi nic innego, jak dalej ciężko walczyć i wrócić silniejszą – napisała Simone Buff na Instagramie.
Simone Buff minionej zimy doczekała się debiutu w Pucharze Świata – w ojczyźnie na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu. Reprezentantka gospodarzy nie przebrnęła jednak kwalifikacji do obu konkursów. Podobnie działo się w Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorfie, Villach i Ljubnie. Przełamanie przyszło w Hinzenbach, gdzie Szwajcarka w pierwszym z konkursów zajęła 35. miejsce – najlepsze w dotychczasowej karierze. Ten wynik wyrównała pod koniec zimy w Lahti, a do zawodów wskoczyła jeszcze w Oslo.
– Debiut w Pucharze Świata był dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Jestem dumna i wdzięczna, że udało mi się osiągnąć ten cel. To nowy etap, nowe doświadczenia i mnóstwo emocji, a możliwość przeżycia tego wszystkiego przed własną publicznością sprawiła, że ten moment był jeszcze bardziej wyjątkowy. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi dotrzeć do tego miejsca i we mnie wierzyli – napisała po swoich pierwszych pucharowych krokach w Engelbergu.
Skomplikowana kontuzja lewej nogi opisana przez Buff najprawdopodobniej w całości zabierze jej sezon 2026/27. Szacuje się, że rehabilitacja i powrót do pełnej sprawności przy takim stopniu urazu może zająć blisko rok – bez zbędnego pośpiechu przy powrocie na skocznię. Buff to jedna z trzech skoczkiń ujętych przez Szwajcarski Związek Narciarski w kadrach narodowych na nadchodzący sezon. Oprócz niej na wsparcie federacji mogą też liczyć Sina Arnet i Anja Imhof.
Przeczytaj także: Kadry Szwajcarii na sezon 2026/2027
-
CudnyAdas stały bywalec
Trzymam kciuki za dalszą bezproblemową karierę, ponieważ takie kontuzje lubią się odnawiać :/
-
AndiSkacz stały bywalec
@Arturion
Może masz rację bo przyznam się że czasami lubię coś skrytykować by zbudzić więcej kontrowersji. Można powiedzieć że staram się pisać by ludzie zaragowali na mój komentarz. Nie ważne co napiszą ważne żeby coś napisali. Ty jesteś jednym z moich ulubionych użytkowników bo często odpowiadasz na moje komentarze i za to ci dziękuję. 😄
-
Arturion profesor
@AndiSkacz
To nie są "komentarze o niczym". Największy portal o skokach powinien pisać o wszystkim, co się dzieje w związku ze skokami.
Zwłaszcza teraz, gdy dzieje się niewiele, a prawdziwi fani głodni są informacji.
(choć woleliby "dobre newsy" od tych o kontuzjach) -
AndiSkacz stały bywalec
@Arturion
Stękałę lubię ale nie od tego wziął się mój nick. Przecież o tym wiesz. A tak w ogóle to chciałem was przeprosić za to że nazwałem was randomami. To nie jest wasza winna że redakcja piszę komentarze o niczym. I wy tak jak po prostu wieżycie że tym razem Skijumping napisało coś ciekawego. Może też jakby to była zima to bym inaczej do tego artykułu podchodził. Po prostu zawsze podczas wiosny skoki zaczynają mnie nudzić i zajmuję się innym sportem. Teraz będę oglądać Mundial i się go nie mogę doczekać. Jeszcze raz przepraszam. Andrzej ps. (AndiSkacz).
-
-
szczurnik profesor
Gdzie upadek? Na treningu, na skoczni, na ulicy? / Doczytałem posta, równie dobrze samochód mógł ją trafić na chodniku.
@AndiSkacz, na razie masz te pięć komentarzy. Wolałbyś, aby było zero? -
Odlotowo_4567 weteran
@AndiSkacz
18 i 19 maja miałeś 2 artykuły o Kacprze Tomasiaku. Natomiast nazywanie "randomami" osób, które przeczytają o kontuzji szwajcarskiej zawodniczki, która zresztą nieźle się rozwijała oraz stwierdzanie, że ten portal nie ma o czym pisać, skoro porusza taki temat, jest niedorzeczne. Dlaczego? Bo zawodniczka (nawet duża słabsza) ma takie samo prawo do informowania o jej kontuzji na tym portalu, jak choćby najlepszy skoczek świata, bez względu na to, kto to by był. Kontuzja to kontuzja i to dobrze, że również taki trudny temat jest tutaj poruszony. Jak Cię to nie interesuje, to nie musisz czytać, a tym bardziej narzekać. 😉
-
Arturion profesor
Bardzo ciekawy artykuł.
Szkoda młodej Szwajcarki, liczyłem, że w tym sezonie zdobędzie punkty PŚ.
Kontuzja paskudna, ale imponuje mi wiara zawodniczki. Także w możliwość powrotu do dobrego skakania. -
AndiSkacz stały bywalec
Widać że w tym Skijumping nie mają o czym pisać. Nie pisałem tutaj z miesiąc i ciągle są te same komentarze. Żeby coś było piszą o jakiejś Szwajcarce co tak dużo osiągnęła że pierwszy raz o niej słyszę. Nawet nie chodzi o Arnet który w pucharkach nie błyszczała ale coś tam zrobiła. Znając życie tego artykułu nikt nie przeczyta a komentarzy będzie tu max 5. Pewnie jakieś randomy co nie mają co robić to czytają te "ciekawe artykuły" oczywiście w cudzysłowiu. Mam pytanie co się z Kacprem Tomasiakiem bo teraz w ogóle o nim piszą?
-
Shoutaro doświadczony
Niby Buff, a jednak nerfed...
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl. na forum będą one kasowane.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).























Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się