Amerykanie: Sprawdzian w w Einsiedeln

 • 2005-07-16 10:26

Corby Fisher, główny trener skoczków zza oceanu, zdecydował o uczestnictwie swoich zawodników w letniej edycji Pucharu Kontynentalnego. Wkrótce Amerykanie pojawią się w szwajcarskim Einsiedeln.

Pierwsze konkursy na igelicie amerykańscy skoczkowie mają już za sobą. Clint Jones, który wygrał te zawody, w chwili obecnej przebywa w Park City i trenuje, przygotowując się do sezonu olimpijskiego. Niedługo jednak. Już w nadchodzący poniedziałek kadra skoczków amerykańskich udaje się w pierwszą tego lata podróż do Europy.

Krótki pobyt w Niemczech zostanie wykorzystany m.in na wizytę w sławnej firmie Meininger, gdzie szyte są kombinezony dla zawodników. Potem Amerykanie udadzą się do Szwajcarii, aby walczyć o punkty w konkursach CoC w Einsiedeln.

Corby Fisher, główny trener, jest zadowolony z postępów swoich podopiecznych:
- Clint skacze dobrze, a Tommy Schwall, Anders Johnson i Alan Alborn są na dobrej drodze, ich forma rośnie. Jest jeszcze sporo pracy przed nami, dlatego przyjechaliśmy na zawody CoC.

Czy zobaczymy ekipę amerykańską w konkursie drużynowym LGP, okaże się już niedługo. Na pewno, aby mogła ona odnosić sukcesy, w pełni formy musi być nie tylko Clint Jones, ale także Alan Alborn, powracający na skocznie po kontuzji kolana oraz inni zawodnicy.

W jakiej dyspozycji są Amerykanie? Częściową odpowiedź na to pytanie otrzymamy z pewnością po konkursach CoC w Einsiedeln.


Barbara Niewiadomska, źródło: Skijumping.net
oglądalność: (4009) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Karina początkujący

  the site these news are from is called ski-jumping.net - I guess you got it wrong!

 • anonim

  Nie , oczywiście , że sie nie obrażam , poprostu nie trektuje wszystkiego serio ,
  wiem co to humor ,

  wszystkim sportowcom , życzę jeszcze raz dużo wytrwalości .

 • anonim
  Jankesi

  Przylepiam sie. hahaha Mile chyba by bylo .

  Amerykanie swym specyficznym stylem zycia i i podejscia do niego wprowadzaja nieco tzw. luzu w szeregi skoczkow.
  Ich mentalnosc pozwala im bawic sie a pozniej skakac co czasami im tez niezle wychodzi.
  Ten luzacki styl zycia odczul Erikson

  "Skijumping.pl: Latem zeszłego roku trenowałeś z kadrą USA - jak to wyglądało?
  Johan Erikson: To były raptem dwa tygodnie, podczas których się po prostu poznaliśmy. Nie zdążyliśmy nawet tak naprawdę zacząć porządnie pracować, nie mówiąc juz o jakimkolwiek rozwoju"

  No prosze bawili sie najpierw.Tylko dwa tygodnie sie poznawali.
  Fanka chyba sie nie obrazasz, ze nazywam ich Jankesami?
  Na moich kolegow amerykanow tez mowie Jankesi-nie obrazaja sie
  Ten pelen luz doprowadzil ich do tragedii.
  Normalenie bylem zszokowany jak Bin laden walnal w Pentagon. Najsilniejsza armie swiata trafic w sam srodek. Nie wspominam World Trade Center.
  Coz historia ich nie nauczyla(Pearl Harbor)


  Fanka i Nila- kociaki pospiewajcie z gosciem

  http://www.funpic.hu/swf/numanuma.html

 • anonim

  Widze , że jestem pierwsza , znów ktos się przylepi do mnie ?
  ale mam to w nosie :)))
  Dobra wiadomość co do amerykańskiej drużyny , gdyż przykro by bylo gdyby ich mialo zabraknąć w Pucharze Swiata .
  Zawsze chętnie oglądam rywalizację wszystkich drużyn na skoczniach , uważam , że im jest więcej drużyn , tym konkurs jest ciekawszy .
  Mam nadzieję , że zobaczymy drużynę amerykańską już w LGP.
  Calej ekipie należy życzyć powodzenia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).