Goldberger honorowym obywatelem Waldzell

 • 2006-08-01 01:18
Jeden z najsłynniejszych austriackich skoczków, w minioną niedzielę został mianowany honorowym obywatelem swojego rodzinnego miasta - Waldzell.

Popularny "Goldi" został odznaczony w ten sposób za wszystkie swoje osiągnięcia w skokach narciarskich.

33-letni Andreas aż trzykrotnie sięgał po po Kryształową Kulę, podobnie jak po tytuł Mistrza Świata w Lotach. Godlberger wywalczył także dwa medale Igrzysk Olimpijskich.


Vicktoria Murawska, źródło: Kleine Zeitung
oglądalność: (3857) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Andreas Goldberger.

  Andreas Goldberger w PŚ:

  90/91 -37 miejsce - 16 pkt
  91/92 - 8 miejsce - 123 pkt
  92/93 - 1 miejsce - 206 pkt

  93/94 - 3 miejsce - 927 pkt
  94/95 - 1 miejsce -1571 pkt
  95/96 - 1 miejsce -1416 pkt
  96/97 - 6 miejsce - 817 pkt
  97/98 -17 miejsce - 327 pkt
  98/99 -17 miejsce - 400 pkt
  99/00 - 5 miejsce -1034 pkt
  00/01 -14 miejsce - 373 pkt
  01/02 -13 miejsce - 419 pkt
  02/03 -12 miejsce - 556 pkt
  03/04 -18 miejsce - 299 pkt
  04/05 -36 miejsce - 94 pkt

  Pierwsze 3 sezony 1990/1991 do 1992/1993 punktowane wedłóg starej punktacji(1 miejsce - 25 pkt,15 miejsce - 1 pkt).

 • Axi =) początkujący
  Bravo

  Bravo Goldi należało mu się za te wszystkie wyniki i za to jaki on jest :D:D:D

 • goldusia początkujący

  To na pewno sympatyczne dla Goldiego:)

 • anonim
  Mitomania jak talala

  ---33-letni Andreas aż trzykrotnie sięgał po po Kryształową Kulę, podobnie jak po tytuł Mistrza Świata w Lotach.---

  Goldi trzy razy był mistrzem świata w lotach?
  To poprosze w których latach :))))))

  Albo zmiana konstrukcji zdania, bo wychodzą totalne bzdury :)) Potem znów jakiś genialny inaczej "redachtór" przepisze i wyjdą głupoty :/

 • anonim

  co on ma 33 lata a wygląda na 20. ENDRIU Ahonen nie ma szans na takie coś w tym sezonie będzie na 5 albo gorzej miejscu w klasyfikacji generalnej większe szanse ma małysz lepsze wyszkolenie nawet jak małysz miał poprzedni sezon prawie że słabiutki. ja się spodziewam że on za niedułgo skończy kariere bo już nawet stary szkoda ale większe szanse dla małysza.

 • martulka początkujący

  nalezalo mu sie:)

 • Mada bywalec
  Kryształowa kula @ENDRIU


  A Ty @ENDRIU już chyba masz kryształową kulę w której to zobaczyłeś.

  Dziękujemy za informacje, to jeszcze powiedz proszę kto zdobędzie tytuły mistrza świata w 2007 roku. I typy na najbliższe losowanie lotka też mógłbyś podrzucić.

 • anonim

  JANY AHONEN ZDOBĘDZIE KRYSZTAŁOWĄ KULE SEZON 2006/2007

 • no_name początkujący

  Bardzo się cieszę, że Goldi dostał owe odznaczenie. Był i nadal z pewnością jest świetnym sportowcem i niezwykle przesympatycznym człowiekiem. SERDECZNIE GRATULUJĘ GOLDIEMU.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).